
Pogacar mikt komend wielerseizoen op de dubbel Giro-Tour
LA NUCÍA (ANP/AFP) - Tadej Pogacar gaat komend wielerjaar de uitdaging aan om zowel de Giro d'Italia als de Tour de France te winnen, een prestatie die voor het laatst werd geleverd door de Italiaan Marco Pantani in 1998. De Sloveense wielrenner van UAE Team Emirates bevestigde zijn plannen tijdens een persconferentie in het Spaanse La Nucía. Zondag hadden de organisatoren van de Giro de komst van de tweevoudig Tourwinnaar naar hun ronde al gemeld.
"Het is altijd al een droom voor me geweest de Giro te rijden, zo dicht bij Slovenië", vertelde de 25-jarige renner. "Ik ben oud genoeg nu om twee grote rondes in één jaar te rijden. Ik ben klaar voor een nieuwe uitdaging."
Pogacar won de Tour de France in 2020 en 2021, de afgelopen twee jaar eindigde hij als tweede achter de Deen Jonas Vingegaard. Om revanche te nemen voor die 'nederlaag' kondigde zijn ploeg aan een 'dreamteam' samen te stellen waarvan onder anderen de Brit Adam Yates, de Spanjaard Juan Ayuso, de Portugees João Almeida en de Fransman Pavel Sivakov zullen deel uitmaken.
Pogacar bereidt zich met zijn ploeg in zuid-oost Spanje voor op het komende wielerseizoen, dat voor hem begint op 2 maart in de Strade Bianche. De Giro duurt van 4 tot en met 26 mei. De Tour is van 29 juni tot en met 21 juli. Het wordt sowieso een druk jaar voor de Sloveen die ook mikt op succes in de wegwedstrijd op de Olympische Spelen van Parijs (4 augustus) en de WK-wegrace op 29 september in Zürich. De Ronde van Vlaanderen, die hij dit jaar won, staat niet op zijn programma.
Meer uit Sport
HAUTACAM (ANP) - Tadej Pogacar dacht in de laatste kilometer van zijn indrukwekkende zegetocht op de Hautacam aan het jonge Italiaanse wielertalent Samuele Privitera, die woensdag een fatale val maakte in de beloftekoers Giro della Valle d'Aosta.
7 uur geledenHAUTACAM (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de twaalfde etappe op indrukwekkende wijze de macht gegrepen in de Tour de France. De drievoudig winnaar kwam als eerste boven op Hautacam, de slotklim van de buitencategorie in de Pyreneeën. De Sloveen van UAE Team Emirates ontnam de Ier Ben Healy de gele trui en reed zijn concurrenten op grote achterstand. De Deen Jonas Vingegaard, de kopman van Visma - Lease a Bike, kwam als tweede aan op ruim twee minuten achterstand. De Belg Remco Evenepoel verloor nog veel meer tijd. De Duitser Florian Lipowitz eindigde verrassend als derde.
8 uur geledenAUCH (ANP) - Tadej Pogacar hoopt dat de val die hij woensdag maakte in de laatste kilometers van de elfde etappe naar Toulouse geen invloed heeft op zijn prestaties in de twaalfde etappe. "Elke crash heeft impact", zei de titelverdediger voor de start van de etappe naar de Hautacam, een berg van de buitencategorie in de Pyreneeën. "Mijn hele linkerarm is beurs en heeft schaafwonden. Ik heb ook mijn heup en schouders een beetje gestoten."
12 uur geledenAUCH (ANP) - Het peloton is onderweg in de twaalfde etappe van de Tour de France, een bergrit over 180,6 kilometer van Auch naar Hautacam. De aankomst is rond 17.45 uur op Hautacam, een klim van buitencategorie in de Pyreneeën.
12 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Een half jaar voor het begin van de Olympische Winterspelen in Milaan is een corruptieschandaal rond bouwcontracten uitgebroken. Dat meldt het Duitse persbureau DPA. Het Openbaar Ministerie in Italië onderzoekt beschuldigingen van illegale samenwerking in verband met verschillende stadsontwikkelingsprojecten. Het gaat daarbij ook over de bouw van het olympische dorp, waar veel atleten volgend jaar verblijven. De Winterspelen vinden plaats van 6 tot en met 22 februari 2026.
12 uur geledenAUCH (ANP) - Voor de start van de twaalfde etappe in de Tour de France is even stilgestaan bij het overlijden van het Italiaanse wielertalent Samuele Privitera, die woensdag een fatale val maakte in de beloftekoers Giro della Valle d'Aosta. Er klonk in startplaats Auch een minuut lang applaus voor de 19-jarige Privitera.
12 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn op het WK in Singapore doorgedrongen tot de kwartfinales. De wereldkampioen van 2023 won in de tussenronde met 14-9 van Nieuw-Zeeland. In de eerste drie periodes legde de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis de basis voor de ruime overwinning: 3-1 5-2 5-4 1-2.
13 uur geleden