Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar met vijfde ritzege op weg naar dubbel Giro-Tour

Pogacar met vijfde ritzege op weg naar dubbel Giro-Tour

COL DE LA COUILLOLE (ANP) - Tadej Pogacar heeft ook de twintigste en voorlaatste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een bergrit met aankomst op de Col de la Couillole. De Sloveen van UAE Team Emirates boekte zijn vijfde ritzege door zijn Deense rivaal Jonas Vingegaard in een sprint bergop te verslaan.

Vingegaard won wel 52 seconden op de Belg Remco Evenepoel, de nummer 3 van het klassement.

Met alleen nog een individuele tijdrit van Monaco naar Nice is Pogacar vrijwel zeker van de eindzege. Daarmee wordt hij de eerste renner sinds de Italiaan Marco Pantani in 1998 die in één jaar zowel de Giro d'Italia als de Tour wint. Vingegaard is tweede op 5.14, Evenepoel volgt op 8.04.

Kopgroep

Op de eerste klim van de dag ontstond een kopgroep van drie renners. Wilco Kelderman, vrijdag ook al lang voorop, de Fransman Bruno Armirail en de Spanjaard Enric Mas gingen op avontuur in de bergen boven startplaats Nice. De voorsprong werd niet veel groter dan een minuut.

Richting Col de Turini sloot een groep renners, onder wie de Ecuadoraan Richard Carapaz als leider van het bergklassement, aan bij de drie koplopers. Kelderman kreeg met de Sloveen Jan Tratnik een ploeggenoot mee. Ook de Spanjaard Marc Soler en de Fransman Romain Bardet waren mee. Het peloton, met Pogacar, vond het goed. Nog drie renners, onder wie de Belg Jasper Stuyven, sloten aan.

Eindzege

Met een voorsprong van ongeveer drie minuten op de groep-Pogacar begon het tiental aan de voorlaatste klim, Col de la Colmiane. Carapaz kwam daar als eerste boven en pakte zo de eindzege in het bergklassement, waarna met diezelfde marge aan de slotklim werd begonnen. Tratnik had veel kopwerk gedaan. Daarna moest Kelderman het alleen doen. Hij zag Mas en Carapaz als eersten aanvallen, met de groep Pogacar op 2.15.

Maar de voorsprong op de groep favorieten liep snel terug. De Spanjaard Mikel Landa, ploeggenoot van Evenepoel, voerde het tempo aan. De Belg probeerde weg te rijden bij Pogacar en Vingegaard. Pogacar was de laatste vijf kilometer de enige met een helper, de Portugees João Almeida. Evenepoel viel nogmaals aan, gevolgd door Vingegaard die alleen Pogacar mee zag glippen.

Het illustere tweetal achterhaalde 2,5 kilometer onder de top de twee koplopers en sprintte om de dagzege. Die was opnieuw voor Pogacar.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

3 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

5 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

8 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

9 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

9 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

11 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

22 uur geleden