Pogacar met vijfde ritzege op weg naar dubbel Giro-Tour
COL DE LA COUILLOLE (ANP) - Tadej Pogacar heeft ook de twintigste en voorlaatste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een bergrit met aankomst op de Col de la Couillole. De Sloveen van UAE Team Emirates boekte zijn vijfde ritzege door zijn Deense rivaal Jonas Vingegaard in een sprint bergop te verslaan.
Vingegaard won wel 52 seconden op de Belg Remco Evenepoel, de nummer 3 van het klassement.
Met alleen nog een individuele tijdrit van Monaco naar Nice is Pogacar vrijwel zeker van de eindzege. Daarmee wordt hij de eerste renner sinds de Italiaan Marco Pantani in 1998 die in één jaar zowel de Giro d'Italia als de Tour wint. Vingegaard is tweede op 5.14, Evenepoel volgt op 8.04.
Kopgroep
Op de eerste klim van de dag ontstond een kopgroep van drie renners. Wilco Kelderman, vrijdag ook al lang voorop, de Fransman Bruno Armirail en de Spanjaard Enric Mas gingen op avontuur in de bergen boven startplaats Nice. De voorsprong werd niet veel groter dan een minuut.
Richting Col de Turini sloot een groep renners, onder wie de Ecuadoraan Richard Carapaz als leider van het bergklassement, aan bij de drie koplopers. Kelderman kreeg met de Sloveen Jan Tratnik een ploeggenoot mee. Ook de Spanjaard Marc Soler en de Fransman Romain Bardet waren mee. Het peloton, met Pogacar, vond het goed. Nog drie renners, onder wie de Belg Jasper Stuyven, sloten aan.
Eindzege
Met een voorsprong van ongeveer drie minuten op de groep-Pogacar begon het tiental aan de voorlaatste klim, Col de la Colmiane. Carapaz kwam daar als eerste boven en pakte zo de eindzege in het bergklassement, waarna met diezelfde marge aan de slotklim werd begonnen. Tratnik had veel kopwerk gedaan. Daarna moest Kelderman het alleen doen. Hij zag Mas en Carapaz als eersten aanvallen, met de groep Pogacar op 2.15.
Maar de voorsprong op de groep favorieten liep snel terug. De Spanjaard Mikel Landa, ploeggenoot van Evenepoel, voerde het tempo aan. De Belg probeerde weg te rijden bij Pogacar en Vingegaard. Pogacar was de laatste vijf kilometer de enige met een helper, de Portugees João Almeida. Evenepoel viel nogmaals aan, gevolgd door Vingegaard die alleen Pogacar mee zag glippen.
Het illustere tweetal achterhaalde 2,5 kilometer onder de top de twee koplopers en sprintte om de dagzege. Die was opnieuw voor Pogacar.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
22 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
3 uur geledenNICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
6 uur geleden