Pogacar met internationaal gezelschap naar Tour de France
KOPENHAGEN (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates heeft maandag de ploeg bekendgemaakt waarmee het vrijdag in Kopenhagen aan de start van de Tour de France verschijnt. Kopman is uiteraard Tadej Pogacar, de Sloveen die de afgelopen twee edities van de Tour won. Hij krijgt een internationaal gezelschap mee. De acht renners van de ploeg hebben acht verschillende nationaliteiten.
De Pool Rafal Majka, de Amerikaan Brandon McNulty, de Spanjaard Marc Soler en de Nieuw-Zeelander George Bennett zijn er vooral om de 23-jarige Sloveen in het hooggebergte bij te staan. Drie allrounders, de Italiaan Matteo Trentin, de Deen Mikkel Bjerg en de Noor Vegard Stake Laengen, completeren de Tourploeg.
"Het wordt mijn derde Tour en ik kijk er opnieuw heel erg naar uit", blikte Pogacar vooruit. "We hebben het hele jaar hard gewerkt om er klaar voor te zijn. Het jaar verloopt tot dusverre naar wens en die lijn hopen we in de Tour door te zetten. We weten dat het niet makkelijk wordt, maar dat hoort bij de magie van de Tour."
Pogacar was dit seizoen al de beste in de UAE Tour, de Strade Bianche, de Tirreno-Adriatico en eerder deze maand in de Ronde van Slovenië.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
31 minuten geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
12 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
17 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
19 uur geleden