Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar met internationaal gezelschap naar Tour de France

Pogacar met internationaal gezelschap naar Tour de France

KOPENHAGEN (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates heeft maandag de ploeg bekendgemaakt waarmee het vrijdag in Kopenhagen aan de start van de Tour de France verschijnt. Kopman is uiteraard Tadej Pogacar, de Sloveen die de afgelopen twee edities van de Tour won. Hij krijgt een internationaal gezelschap mee. De acht renners van de ploeg hebben acht verschillende nationaliteiten.

De Pool Rafal Majka, de Amerikaan Brandon McNulty, de Spanjaard Marc Soler en de Nieuw-Zeelander George Bennett zijn er vooral om de 23-jarige Sloveen in het hooggebergte bij te staan. Drie allrounders, de Italiaan Matteo Trentin, de Deen Mikkel Bjerg en de Noor Vegard Stake Laengen, completeren de Tourploeg.

"Het wordt mijn derde Tour en ik kijk er opnieuw heel erg naar uit", blikte Pogacar vooruit. "We hebben het hele jaar hard gewerkt om er klaar voor te zijn. Het jaar verloopt tot dusverre naar wens en die lijn hopen we in de Tour door te zetten. We weten dat het niet makkelijk wordt, maar dat hoort bij de magie van de Tour."

Pogacar was dit seizoen al de beste in de UAE Tour, de Strade Bianche, de Tirreno-Adriatico en eerder deze maand in de Ronde van Slovenië.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

17 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

19 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

20 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

20 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

20 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

23 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

1 dag geleden