Pogacar met internationaal gezelschap naar Tour de France
KOPENHAGEN (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates heeft maandag de ploeg bekendgemaakt waarmee het vrijdag in Kopenhagen aan de start van de Tour de France verschijnt. Kopman is uiteraard Tadej Pogacar, de Sloveen die de afgelopen twee edities van de Tour won. Hij krijgt een internationaal gezelschap mee. De acht renners van de ploeg hebben acht verschillende nationaliteiten.
De Pool Rafal Majka, de Amerikaan Brandon McNulty, de Spanjaard Marc Soler en de Nieuw-Zeelander George Bennett zijn er vooral om de 23-jarige Sloveen in het hooggebergte bij te staan. Drie allrounders, de Italiaan Matteo Trentin, de Deen Mikkel Bjerg en de Noor Vegard Stake Laengen, completeren de Tourploeg.
"Het wordt mijn derde Tour en ik kijk er opnieuw heel erg naar uit", blikte Pogacar vooruit. "We hebben het hele jaar hard gewerkt om er klaar voor te zijn. Het jaar verloopt tot dusverre naar wens en die lijn hopen we in de Tour door te zetten. We weten dat het niet makkelijk wordt, maar dat hoort bij de magie van de Tour."
Pogacar was dit seizoen al de beste in de UAE Tour, de Strade Bianche, de Tirreno-Adriatico en eerder deze maand in de Ronde van Slovenië.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geleden