Pogacar leeft in Tour mee met gevallen Roglic
VILLENEUVE-SUR-LOT (ANP/RTR) - De Sloveen Primoz Roglic verloor in de twaalfde etappe van de Tour de France meer dan twee minuten door een val. Ruim 10 kilometer voor de finish ging een aantal renners tegen de grond, had ook geletruidrager Tadej Pogacar gehoord. "Ik hoorde na afloop dat Primoz erbij lag. Dat is heel triest voor hem", sprak hij over zijn landgenoot.
Roglic zakte van de vierde naar de zesde plaats in het algemeen klassement. "Het is echt jammer. Primoz is in goede vorm en ik verwachtte nog veel van hem. Hij zou zich zeker gaan mengen in de strijd om de gele trui de komende week. Ik hoop dat het goed met hem gaat. Hij is een vechter", aldus Pogacar.
Roglic was een dag eerder kort voor de finish tijdens een afdaling ook al ten val gekomen, waarna hij snel weer was opgestapt. Dat kostte hem geen tijdverlies omdat de val binnen de laatste drie kilometer was. Ditmaal begeleidden zijn ploeggenoten hem, maar was het tegen een op drift geraakt peloton een kansloze strijd.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
3 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
4 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
6 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden