Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar leeft in Tour mee met gevallen Roglic

Pogacar leeft in Tour mee met gevallen Roglic

VILLENEUVE-SUR-LOT (ANP/RTR) - De Sloveen Primoz Roglic verloor in de twaalfde etappe van de Tour de France meer dan twee minuten door een val. Ruim 10 kilometer voor de finish ging een aantal renners tegen de grond, had ook geletruidrager Tadej Pogacar gehoord. "Ik hoorde na afloop dat Primoz erbij lag. Dat is heel triest voor hem", sprak hij over zijn landgenoot.

Roglic zakte van de vierde naar de zesde plaats in het algemeen klassement. "Het is echt jammer. Primoz is in goede vorm en ik verwachtte nog veel van hem. Hij zou zich zeker gaan mengen in de strijd om de gele trui de komende week. Ik hoop dat het goed met hem gaat. Hij is een vechter", aldus Pogacar.

Roglic was een dag eerder kort voor de finish tijdens een afdaling ook al ten val gekomen, waarna hij snel weer was opgestapt. Dat kostte hem geen tijdverlies omdat de val binnen de laatste drie kilometer was. Ditmaal begeleidden zijn ploeggenoten hem, maar was het tegen een op drift geraakt peloton een kansloze strijd.

Meer uit Sport

Nederlandse turners na eerste dag WK op plek vijf, Japan leidt

ROTTERDAM (ANP) - Turners Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg bezetten na vier van de zes startgroepen (subdivisies) de vijfde plek in het landenklassement bij de WK in Rotterdam. Olympisch teamkampioen Japan gaat aan de leiding (254,529 punten), gevolgd door Europees kampioen Groot-Brittannië (251,460).

6 minuten geleden
Turner De Munck hoopt dat WK-teamfinale haalbaar is

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) hoopt dat de teamscore van de Nederlandse ploeg voldoende is voor een plek in de teamfinale. Na drie van de zes startgroepen staat Nederland tweede. De beste acht landenteams gaan naar de finale.

13 minuten geleden
Turner Schmidt na dagen van twijfel opgelucht bij WK

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.

1 uur geleden
Nederlandse turners moeten voorlopig afwachten bij WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners moeten bij de WK in Rotterdam nog lang wachten voor duidelijk is waar hun teamtotaal van 242,995 punten ze brengt. Na drie van de zes startgroepen (subdivisies) bezetten turners Casimir Schmidt, Loran de Munck, Elijah Faverus, Amine Abaidi en Jermain Grünberg de tweede plek in het landenklassement. De Russische ploeg, uitkomend als World Gymnastics 2, gaat voorlopig aan de leiding met 249,162 punten.

2 uur geleden
Borghesi wint vierde etappe Eneco Tour, Nooijen behoudt leiding

WIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.

5 uur geleden
Van Empel viert rentree met vierde plaats in veldrit Meulebeke

MEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.

5 uur geleden
Russische turners voorlopig aan de leiding bij WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.

6 uur geleden