Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar in het geel naar Parijs, Cavendish gaat voor 35e ritzege

Pogacar in het geel naar Parijs, Cavendish gaat voor 35e ritzege

CHATOU (ANP) - In de slotrit van de Tour de France gaat het niet meer om de eindzege. De Sloveen Tadej Pogacar was na de Pyreneeën al zo goed als zeker van het geel en bevestigde dat op de voorlaatste dag van de Tour nog eens in de tijdrit.

De 21e etappe begint om 16.30 uur in Chatou. Het enige klimmetje van de dag, de Côte de Grès ligt in het begin. Het bergklassement is al beslist en gaat net als vorig jaar ook naar Pogacar. Na 54 kilometer komen de renners voor het eerst over de finish op de Champs-Élysées, wat vaak het sein is om serieus te gaan koersen voor de prestigieuze ritwinst. Alleen de strijd om de groene puntentrui is nog niet beslist.

Mark Cavendish kan in Parijs zijn vijfde ritzege boeken in deze Tour. Voor de Brit ligt er de kans om alleen recordhouder te worden wat betreft aantal ritzeges in de Ronde van Frankrijk. Hij deelt het record nu met de Belgische wielerlegende Eddy Merckx: beiden wonnen 34 etappes. Cavendish was al vier keer de beste in de slotetappe in Parijs.

In de Franse hoofdstad wordt acht keer de finishstreep op de Champ-Élysées gepasseerd. Bij de negende keer, na 108,4 kilometer, wordt gesprint om de dagzege. Dat gebeurt naar verwachting rond 19 uur. Dan zit de Tour de France er op en gaat de blik van een aantal renners meteen naar de Olympische Spelen in Tokio, waarvan de wegrace al over minder dan een week is.

Meer uit Sport

Judoka Van Heemst verliest duel om brons bij WK-debuut

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.

5 uur geleden
Verstappen pakt poleposition voor sprintrace GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.

6 uur geleden
Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

9 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

10 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

12 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

13 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

21 uur geleden