Pogacar in beste vorm ooit naar Tour de France
FLORENCE (ANP) - De volgers van de Tour de France krijgen de komende weken de beste Tadej Pogacar te zien. Dat belooft de 25-jarige Sloveen van wielerploeg UAE Team Emirates in een vooruitblik op de website van zijn ploeg. "Ik heb de benen getest en ik denk dat ik me nooit beter heb gevoeld op de fiets", zegt de tweevoudig winnaar die een maand geleden de Giro d'Italia al op zijn naam schreef.
Pogacar gaat voor de 'dubbel': de eindzege in Giro en Tour in één jaar, voor het laatst gerealiseerd in 1998 door de Italiaan Marco Pantani. "De Giro winnen was al heel bijzonder. Zeker de manier waarop, met zo'n sterk optreden van de ploeg ook. Ik vond het fijn om het met mijn ploeggenoten te vieren. We waren heel lang samen, ook vooraf op trainingskamp. Ze betekenen heel veel voor me."
Pogacar nam even rust, thuis in Monaco en genoot van het leven. "Maar na een week waarin ik hooguit naar een koffietentje fietste en terug, wilde ik al weer serieus trainen. Al weet ik dat het belangrijk is rust te pakken, zowel mentaal als fysiek. Toen ik weer begon was ik fris."
Vingegaard
Vorig jaar kende hij een gemankeerde voorbereiding door een val in het voorjaar in Luik-Bastenaken-Luik. "Het was heel anders dan nu. Ik miste het vertrouwen en voelde ook dat er een moment zou komen in de Tour dat ik zou instorten." Dat gebeurde na rit 16, de individuele tijdrit waarin Jonas Vingegaard duidelijk de sterkste was. Een dag later verloor Pogacar in een bergrit meer dan zeven minuten op de Deen, die de Tour voor het tweede jaar op rij won.
Vingegaard is hersteld van een zware val in april in de Ronde van Baskenland. "Ik denk dat we gewoon een sterke Jonas gaan zien", zegt Pogacar, die in het Critérium du Dauphiné twee andere concurrenten - de Belg Remco Evenepoel en de Sloveen Primoz Roglic - goed zag rijden. "Ze zullen hier allemaal in topvorm aan de start staan."
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
3 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
9 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geleden