Pogacar houdt Van der Poel van derde zege in Ronde van Vlaanderen
OUDENAARDE (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De renner van UAE Team Emirates reed de laatste 17 kilometer van de Vlaamse klassieker alleen voorop, met kort achter hem Mathieu van der Poel. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck finishte als tweede.
Pogacar achterhaalde bij de laatste doorkomst op de Oude Kwaremont de laatst overgebleven vroege vluchter, Mads Pedersen. Van der Poel, die niet veel later de Deen ook passeerde, kreeg het gat niet meer dicht. Tweevoudig Tourwinnaar Pogacar werd vorig jaar bij zijn eerste deelname vierde, vlak achter winnaar Van der Poel. Die had 'de Ronde' ook al gewonnen in 2020.
In de sprint om de derde plaats bleef Pedersen de Belgische favoriet Wout van Aert net voor.
Valpartij
Net voor het begin van de heuvelzone, na ruim 100 kilometer, had zich eindelijk een groepje weten af te scheiden. Onder het vijftal bevonden zich twee Nederlanders: Elmar Reinders en Daan Hoole. Het peloton liet het achttal begaan. Richting eerste keer Oude Kwaremont veroorzaakte de Pool Filip Maciejuk een massale valpartij. Onder anderen de Belg Tim Wellens moest opgeven.
Op de Wolvenberg was Pedersen de eerste van de grote namen die de aanval zocht. Lang duurde het niet voordat er gereageerd werd. Op de volgende helling was er, 2 minuten achter de kopgroep, een gezelschap van elf dat aanviel. Het waren niet de minsten met opnieuw Pedersen en de Belg Nathan Van Hooydonck. De elf achterhaalden op 77 kilometer voor de streep de kopgroep. Het verschil met het peloton was inmiddels 2 minuten. Richting tweede doorkomst op de Oude Kwaremont was er opnieuw een omvangrijke valpartij met de Eritreeër Biniam Girmay als voornaamste slachtoffer.
Paterberg
Pogacar ging er op de Oude Kwaremont vandoor. Geen van de mede-favorieten kon bergop mee, maar na de Paterberg liet de Sloveen zich weer inlopen. Op de Koppenberg, anderhalve minuut achter de koplopers, leidde Pogacar opnieuw, nu wel met Van der Poel en Van Aert in zijn wiel. De 'grote drie' passeerden de ene na de andere vluchter, maar Van Aert hield het tempo niet vol. Nog voor de laatste passage over de Oude Kwaremont sloten Van der Poel en Pogacar aan bij de koplopers, alleen Pedersen bleef nog buiten bereik.
Pogacar viel opnieuw aan en had binnen de kortste keren Pedersen te pakken. De Deen kon niet volgen en daarna reed de Sloveen verder alleen. Op weg naar een door hem gedroomd succes.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
9 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
23 uur geleden