Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar houdt Van der Poel van derde zege in Ronde van Vlaanderen

Pogacar houdt Van der Poel van derde zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De renner van UAE Team Emirates reed de laatste 17 kilometer van de Vlaamse klassieker alleen voorop, met kort achter hem Mathieu van der Poel. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck finishte als tweede.

Pogacar achterhaalde bij de laatste doorkomst op de Oude Kwaremont de laatst overgebleven vroege vluchter, Mads Pedersen. Van der Poel, die niet veel later de Deen ook passeerde, kreeg het gat niet meer dicht. Tweevoudig Tourwinnaar Pogacar werd vorig jaar bij zijn eerste deelname vierde, vlak achter winnaar Van der Poel. Die had 'de Ronde' ook al gewonnen in 2020.

In de sprint om de derde plaats bleef Pedersen de Belgische favoriet Wout van Aert net voor.

Valpartij

Net voor het begin van de heuvelzone, na ruim 100 kilometer, had zich eindelijk een groepje weten af te scheiden. Onder het vijftal bevonden zich twee Nederlanders: Elmar Reinders en Daan Hoole. Het peloton liet het achttal begaan. Richting eerste keer Oude Kwaremont veroorzaakte de Pool Filip Maciejuk een massale valpartij. Onder anderen de Belg Tim Wellens moest opgeven.

Op de Wolvenberg was Pedersen de eerste van de grote namen die de aanval zocht. Lang duurde het niet voordat er gereageerd werd. Op de volgende helling was er, 2 minuten achter de kopgroep, een gezelschap van elf dat aanviel. Het waren niet de minsten met opnieuw Pedersen en de Belg Nathan Van Hooydonck. De elf achterhaalden op 77 kilometer voor de streep de kopgroep. Het verschil met het peloton was inmiddels 2 minuten. Richting tweede doorkomst op de Oude Kwaremont was er opnieuw een omvangrijke valpartij met de Eritreeër Biniam Girmay als voornaamste slachtoffer.

Paterberg

Pogacar ging er op de Oude Kwaremont vandoor. Geen van de mede-favorieten kon bergop mee, maar na de Paterberg liet de Sloveen zich weer inlopen. Op de Koppenberg, anderhalve minuut achter de koplopers, leidde Pogacar opnieuw, nu wel met Van der Poel en Van Aert in zijn wiel. De 'grote drie' passeerden de ene na de andere vluchter, maar Van Aert hield het tempo niet vol. Nog voor de laatste passage over de Oude Kwaremont sloten Van der Poel en Pogacar aan bij de koplopers, alleen Pedersen bleef nog buiten bereik.

Pogacar viel opnieuw aan en had binnen de kortste keren Pedersen te pakken. De Deen kon niet volgen en daarna reed de Sloveen verder alleen. Op weg naar een door hem gedroomd succes.

Meer uit Sport

Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

13 uur geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

16 uur geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

16 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

18 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

18 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

20 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

1 dag geleden