Pogacar houdt Van der Poel van derde zege in Ronde van Vlaanderen
OUDENAARDE (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De renner van UAE Team Emirates reed de laatste 17 kilometer van de Vlaamse klassieker alleen voorop, met kort achter hem Mathieu van der Poel. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck finishte als tweede.
Pogacar achterhaalde bij de laatste doorkomst op de Oude Kwaremont de laatst overgebleven vroege vluchter, Mads Pedersen. Van der Poel, die niet veel later de Deen ook passeerde, kreeg het gat niet meer dicht. Tweevoudig Tourwinnaar Pogacar werd vorig jaar bij zijn eerste deelname vierde, vlak achter winnaar Van der Poel. Die had 'de Ronde' ook al gewonnen in 2020.
In de sprint om de derde plaats bleef Pedersen de Belgische favoriet Wout van Aert net voor.
Valpartij
Net voor het begin van de heuvelzone, na ruim 100 kilometer, had zich eindelijk een groepje weten af te scheiden. Onder het vijftal bevonden zich twee Nederlanders: Elmar Reinders en Daan Hoole. Het peloton liet het achttal begaan. Richting eerste keer Oude Kwaremont veroorzaakte de Pool Filip Maciejuk een massale valpartij. Onder anderen de Belg Tim Wellens moest opgeven.
Op de Wolvenberg was Pedersen de eerste van de grote namen die de aanval zocht. Lang duurde het niet voordat er gereageerd werd. Op de volgende helling was er, 2 minuten achter de kopgroep, een gezelschap van elf dat aanviel. Het waren niet de minsten met opnieuw Pedersen en de Belg Nathan Van Hooydonck. De elf achterhaalden op 77 kilometer voor de streep de kopgroep. Het verschil met het peloton was inmiddels 2 minuten. Richting tweede doorkomst op de Oude Kwaremont was er opnieuw een omvangrijke valpartij met de Eritreeër Biniam Girmay als voornaamste slachtoffer.
Paterberg
Pogacar ging er op de Oude Kwaremont vandoor. Geen van de mede-favorieten kon bergop mee, maar na de Paterberg liet de Sloveen zich weer inlopen. Op de Koppenberg, anderhalve minuut achter de koplopers, leidde Pogacar opnieuw, nu wel met Van der Poel en Van Aert in zijn wiel. De 'grote drie' passeerden de ene na de andere vluchter, maar Van Aert hield het tempo niet vol. Nog voor de laatste passage over de Oude Kwaremont sloten Van der Poel en Pogacar aan bij de koplopers, alleen Pedersen bleef nog buiten bereik.
Pogacar viel opnieuw aan en had binnen de kortste keren Pedersen te pakken. De Deen kon niet volgen en daarna reed de Sloveen verder alleen. Op weg naar een door hem gedroomd succes.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
13 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
13 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
15 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
15 uur geleden