Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar had covid in voorbereiding op Tour

Pogacar had covid in voorbereiding op Tour

FLORENCE (ANP) - Tadej Pogacar verraste twee dagen voor de start van de Tour de France met de mededeling dat hij vorige week covid heeft gehad. "Ongeveer tien dagen geleden", vertelde de Sloveense topfavoriet van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in het Palazzo Vecchio van Florence.

Pogacar won eind mei de Giro en hoopt met winst in de aankomende Tour de France de 'dubbel' te realiseren. De Italiaan Marco Pantani was in 1998 de laatste wielrenner die daarin slaagde. "Covid is niet meer zo heftig, zeker als je het virus al eens gehad hebt. Dat gold voor mij al een of twee keer. Je lichaam went er blijkbaar aan. Het was nu als een verkoudheid. Ik heb maar één dag niets kunnen doen", aldus Pogacar.

Jonas Vingegaard, de Deen die de voorgaande twee jaar de Tour won, reageerde verrast. "Ik weet er niets van", zei de kopman van Visma - Lease a Bike, die net op tijd fit is na een zware val in april in de Ronde van Baskenland.

Evenepoel

Remco Evenepoel was eerder met een mondkapje op voor de internationale media verschenen. "Ik zie vandaag zoveel mensen en ik neem geen enkel risico", verklaarde de Belgische klassementshoop.

Pogacar denkt dat al snel duidelijk wordt wie er met de goede benen is afgereisd naar de Tour. "We beginnen meteen met twee pittige ritten en op de vierde dag, met de beklimming van de Galibier, zullen er wellicht al verschillen ontstaan", keek hij alvast vooruit. "Ik verwacht dat iedereen hier goed voorbereid aan de start staat Ook Jonas. Ik denk dat hij er klaar voor is. Goed dat hij erbij is. Onze relatie is bijzonder. We zien elkaar een keer per jaar, in juli. We schrijven geschiedenis. We zijn rivalen, maar ik respecteer hem enorm. Ik hoop dat we er weer een mooie show van maken."

Openingsrit

Pogacar ziet in de 'dubbel' een extra uitdaging. "Ik weet niet of het kan. Eén grote ronde winnen is moeilijk, laat staan twee. Maar ik sta open voor elke uitdaging. Niets is makkelijk in het wielrennen."

De Tour de France begint zaterdag in Italië met een rit van Florence naar Rimini.

Meer uit Sport

Wederzijds respect 'groot genoeg' bij titelkandidaten McLaren

ABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.

3 uur geleden
Messi: 'Dit is het moment waarop ik heb gewacht'

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

11 uur geleden
Handbalsters al zeker van WK-kwartfinale na winst tegen Polen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.

13 uur geleden
Steenbergen zwemt met Europees record naar EK-goud op 200 wissel

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.

17 uur geleden
Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

17 uur geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

17 uur geleden
Kunstrijdpaar Tsiba/Danilova grijpt naast olympisch ticket

ZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

17 uur geleden