Pogacar had covid in voorbereiding op Tour
FLORENCE (ANP) - Tadej Pogacar verraste twee dagen voor de start van de Tour de France met de mededeling dat hij vorige week covid heeft gehad. "Ongeveer tien dagen geleden", vertelde de Sloveense topfavoriet van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in het Palazzo Vecchio van Florence.
Pogacar won eind mei de Giro en hoopt met winst in de aankomende Tour de France de 'dubbel' te realiseren. De Italiaan Marco Pantani was in 1998 de laatste wielrenner die daarin slaagde. "Covid is niet meer zo heftig, zeker als je het virus al eens gehad hebt. Dat gold voor mij al een of twee keer. Je lichaam went er blijkbaar aan. Het was nu als een verkoudheid. Ik heb maar één dag niets kunnen doen", aldus Pogacar.
Jonas Vingegaard, de Deen die de voorgaande twee jaar de Tour won, reageerde verrast. "Ik weet er niets van", zei de kopman van Visma - Lease a Bike, die net op tijd fit is na een zware val in april in de Ronde van Baskenland.
Evenepoel
Remco Evenepoel was eerder met een mondkapje op voor de internationale media verschenen. "Ik zie vandaag zoveel mensen en ik neem geen enkel risico", verklaarde de Belgische klassementshoop.
Pogacar denkt dat al snel duidelijk wordt wie er met de goede benen is afgereisd naar de Tour. "We beginnen meteen met twee pittige ritten en op de vierde dag, met de beklimming van de Galibier, zullen er wellicht al verschillen ontstaan", keek hij alvast vooruit. "Ik verwacht dat iedereen hier goed voorbereid aan de start staat Ook Jonas. Ik denk dat hij er klaar voor is. Goed dat hij erbij is. Onze relatie is bijzonder. We zien elkaar een keer per jaar, in juli. We schrijven geschiedenis. We zijn rivalen, maar ik respecteer hem enorm. Ik hoop dat we er weer een mooie show van maken."
Openingsrit
Pogacar ziet in de 'dubbel' een extra uitdaging. "Ik weet niet of het kan. Eén grote ronde winnen is moeilijk, laat staan twee. Maar ik sta open voor elke uitdaging. Niets is makkelijk in het wielrennen."
De Tour de France begint zaterdag in Italië met een rit van Florence naar Rimini.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
16 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
17 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
18 uur geleden