Pogacar had covid in voorbereiding op Tour
FLORENCE (ANP) - Tadej Pogacar verraste twee dagen voor de start van de Tour de France met de mededeling dat hij vorige week covid heeft gehad. "Ongeveer tien dagen geleden", vertelde de Sloveense topfavoriet van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in het Palazzo Vecchio van Florence.
Pogacar won eind mei de Giro en hoopt met winst in de aankomende Tour de France de 'dubbel' te realiseren. De Italiaan Marco Pantani was in 1998 de laatste wielrenner die daarin slaagde. "Covid is niet meer zo heftig, zeker als je het virus al eens gehad hebt. Dat gold voor mij al een of twee keer. Je lichaam went er blijkbaar aan. Het was nu als een verkoudheid. Ik heb maar één dag niets kunnen doen", aldus Pogacar.
Jonas Vingegaard, de Deen die de voorgaande twee jaar de Tour won, reageerde verrast. "Ik weet er niets van", zei de kopman van Visma - Lease a Bike, die net op tijd fit is na een zware val in april in de Ronde van Baskenland.
Evenepoel
Remco Evenepoel was eerder met een mondkapje op voor de internationale media verschenen. "Ik zie vandaag zoveel mensen en ik neem geen enkel risico", verklaarde de Belgische klassementshoop.
Pogacar denkt dat al snel duidelijk wordt wie er met de goede benen is afgereisd naar de Tour. "We beginnen meteen met twee pittige ritten en op de vierde dag, met de beklimming van de Galibier, zullen er wellicht al verschillen ontstaan", keek hij alvast vooruit. "Ik verwacht dat iedereen hier goed voorbereid aan de start staat Ook Jonas. Ik denk dat hij er klaar voor is. Goed dat hij erbij is. Onze relatie is bijzonder. We zien elkaar een keer per jaar, in juli. We schrijven geschiedenis. We zijn rivalen, maar ik respecteer hem enorm. Ik hoop dat we er weer een mooie show van maken."
Openingsrit
Pogacar ziet in de 'dubbel' een extra uitdaging. "Ik weet niet of het kan. Eén grote ronde winnen is moeilijk, laat staan twee. Maar ik sta open voor elke uitdaging. Niets is makkelijk in het wielrennen."
De Tour de France begint zaterdag in Italië met een rit van Florence naar Rimini.
Meer uit Sport
NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest verlengt zijn aflopende contract bij Team Reggeborgh met een jaar. De zevenvoudig wereldkampioen heeft enkele teleurstellende seizoenen achter de rug en kiest nu, in overleg met de trainersstaf, voor een nieuwe aanpak. Dat meldt Reggeborgh.
10 uur geleden