
Pogacar grijpt met ritzege de macht in Critérium du Dauphiné
COMBLOUX (ANP) - Tadej Pogacar heeft de zesde etappe van de Critérium du Dauphiné gewonnen. De Sloveense wielrenner kwam solo over de finish na een rit over ruim 126 kilometer van Valserhône naar Combloux.
Pogacar nam de leiding in het algemeen klassement over van Remco Evenepoel, de Belg die woensdag nog overtuigend een zware tijdrit naar zijn hand zette. De wereldkampioen begint zaterdag met een voorsprong van 43 seconden op Jonas Vingegaard aan de zevende en voorlaatste etappe.
Pogacar liet zijn concurrenten achter zich in de eerste meters van de afsluitende beklimming richting de top van de Col de la Cry. Vingegaard kon hem nog heel even bijhouden, maar moest hem ook laten gaan. De Deen kwam als tweede over de finish en verloor in de laatste 8 kilometer ruim een minuut op de favoriet voor de eindzege van de Tour de France. Evenepoel, die donderdag ten val kwam, gaf bijna twee minuten toe op Pogacar.
Slotklim
"Het eerste stukje van de slotklim was steil", zei Pogacar in een flashinterview aan de finish. "Het plan was om daar aan te vallen. Ik voelde me goed en kon gelukkig het verschil maken. Een minuut winnen op de slotklim is natuurlijk prima."
Mathieu van der Poel koos voor de aanval in de openingsfase van de etappe. De Nederlander is de hele week al strijdlustig in de Franse rittenkoers. Na een mislukte poging kreeg hij zeven renners mee. De kopgroep kreeg weinig ruimte van het peloton, waar de renners van Visma - Lease a Bike het tempo voor hun kopman Vingegaard hoog hielden. De Fransman Alex Baudin en Canadees Michael Leonard bleken de beste renners in de kopgroep, maar ook zij werden op de slotklim gepasseerd door een ontketende Pogacar.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.
6 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.
8 uur geledenSANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".
23 uur geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italië met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.
1 dag geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser staat na drie van de tien subdivisies op de tweede plek bij het onderdeel brug in de kwalificaties bij de WK in Jakarta. Visser, die 14,000 punten scoorde, zag alleen olympisch brugkampioene Kaylia Nemour uit Algerije het maandag beter doen: zij scoorde 15,533 punten. Sanna Veerman bezet met 13,966 punten de derde plek in het brugklassement.
1 dag geleden