
Pogacar grijpt met ritzege de macht in Critérium du Dauphiné
COMBLOUX (ANP) - Tadej Pogacar heeft de zesde etappe van de Critérium du Dauphiné gewonnen. De Sloveense wielrenner kwam solo over de finish na een rit over ruim 126 kilometer van Valserhône naar Combloux.
Pogacar nam de leiding in het algemeen klassement over van Remco Evenepoel, de Belg die woensdag nog overtuigend een zware tijdrit naar zijn hand zette. De wereldkampioen begint zaterdag met een voorsprong van 43 seconden op Jonas Vingegaard aan de zevende en voorlaatste etappe.
Pogacar liet zijn concurrenten achter zich in de eerste meters van de afsluitende beklimming richting de top van de Col de la Cry. Vingegaard kon hem nog heel even bijhouden, maar moest hem ook laten gaan. De Deen kwam als tweede over de finish en verloor in de laatste 8 kilometer ruim een minuut op de favoriet voor de eindzege van de Tour de France. Evenepoel, die donderdag ten val kwam, gaf bijna twee minuten toe op Pogacar.
Slotklim
"Het eerste stukje van de slotklim was steil", zei Pogacar in een flashinterview aan de finish. "Het plan was om daar aan te vallen. Ik voelde me goed en kon gelukkig het verschil maken. Een minuut winnen op de slotklim is natuurlijk prima."
Mathieu van der Poel koos voor de aanval in de openingsfase van de etappe. De Nederlander is de hele week al strijdlustig in de Franse rittenkoers. Na een mislukte poging kreeg hij zeven renners mee. De kopgroep kreeg weinig ruimte van het peloton, waar de renners van Visma - Lease a Bike het tempo voor hun kopman Vingegaard hoog hielden. De Fransman Alex Baudin en Canadees Michael Leonard bleken de beste renners in de kopgroep, maar ook zij werden op de slotklim gepasseerd door een ontketende Pogacar.
Meer uit Sport
INDIANAPOLIS (ANP) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben de vierde wedstrijd in de NBA-finale gewonnen. In het Gainbridge Fieldhouse in Indianapolis won de ploeg van Indiana Pacers met 111-104. De stand in de best-of-sevenserie in de NBA-finale is na vier wedstrijden 2-2.
59 minuten geledenOAKMONT (ANP/RTR) - Titelverdediger Bryson DeChambeau uit de Verenigde Staten is na twee dagen klaar op de US Open in Oakmont. De Amerikaanse golfer was in 2020 en 2024 de beste. Ook Phil Mickelson, die zes keer tweede werd, komt niet meer in actie op de Oakmont Country Club in Pennsylvania.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen kijkt positief terug op de eerste trainingsdag van de Grote Prijs van Canada. De wereldkampioen in de Red Bull reed de eerste tijd in de eerste training en de negende tijd in de tweede sessie. "Over het geheel genomen was het een positieve dag voor ons", zei Verstappen via het team.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De Nederlandse wereldkampioen van Red Bull noteerde op het Circuit Gilles Villeneuve 1.13,193. Alexander Albon en Carlos Sainz, beiden uitkomend voor Williams, kwamen tot de tweede en derde tijd.
8 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Canada in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De Nederlandse wereldkampioen van Red Bull noteerde op het Circuit Gilles Villeneuve 1.13,193. Alexander Albon en Carlos Sainz, beiden uitkomend voor Williams, kwamen tot de tweede en derde tijd.
14 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Nederlandse kampioenschappen in Amersfoort de titel gewonnen op de 100 meter rugslag. De 25-jarige Friezin kwam in de Amerena tot een tijd van 58,96 seconden. Daarmee voldeed ze ruim aan de limiet voor deelname aan de WK van volgende maand in Singapore. Steenbergen won een dag eerder ook al de 100 meter vrije slag en ook op dat nummer verzekerde ze zich van een WK-ticket.
15 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als eerste geplaatste Rus verloor in de kwartfinale van Reilly Opelka: 7-6 (5) 7-6 (5). De Amerikaan was in de eerste ronde verantwoordelijk voor de uitschakeling van de Nederlander Jesper de Jong.
17 uur geleden