
Pogacar en Aru voeren Team Emirates aan in Tour
NICE (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates gaat met twee kopmannen naar de Tour de France: debutant Tadej Pogacar en de ervaren Fabio Aru. De 21-jarige Pogacar boekte vorig jaar drie ritzeges in de Ronde van Spanje en eindigde als derde in het klassement. De Sloveens kampioen tijdrijden debuteert zaterdag in Nice in de Franse etappekoers.
Aru (30) gaat voor de vierde keer naar de Tour. Drie jaar geleden eindigde de Italiaan, in 2015 winnaar van de Vuelta, op de vijfde plaats. Hij boekte toen ook een ritzege. Vorig jaar kwam Aru niet verder dan de veertiende plek in het eindklassement.
Pogacar en Aru krijgen de komende drie weken hulp van de Italianen Davide Formolo en Marco Marcato, de Sloveen Jan Polanc, Alexander Kristoff en Vegard Stake Laengen uit Noorwegen en de Spanjaard David De La Cruz. Met Kristoff hoopt Team Emirates ook op succes in de sprintetappes. De 33-jarige Noor boekte al drie ritzeges in de Tour. Twee jaar geleden zegevierde hij op de Champs-Élysées in Parijs.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
14 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
1 dag geleden