Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar denkt goed genoeg te zijn om Giro en Tour te winnen

Pogacar denkt goed genoeg te zijn om Giro en Tour te winnen

LIVIGNO (ANP/AFP) - Tadej Pogacar zegt dat zijn huidige vorm goed genoeg voelt om na de Giro d'Italia een gooi te doen naar de zege in de Tour de France. De Sloveen van UAE Team Emirates leidt op de tweede rustdag van de Ronde van Italië met een ruime voorsprong en hoopt daarom wat behoudender te kunnen rijden in de slotweek.

"Eerst door de Giro komen", zei Pogacar tijdens het persmoment maandag. "Ik heb een grote voorsprong en een sterk team. Nu moet ik ook energie sparen. Een goed tempo en goed weer helpen daarbij."

De Sloveen kent de gangbare opvattingen dat een klassementsrenner fris de Tour de France in moet gaan. "Met de voorsprong zoals die nu is, kan ik wat behoudender rijden", gaf hij aan. "Ze zeggen allemaal dat je goede benen moet hebben als je uit de Giro komt en ik voel me nu goed genoeg."

Voorsprong

Pogacar boekte zondag zijn vierde etappezege in deze Giro met een imposante solo en vergrootte de voorsprong op de andere klassementsrenners nog maar eens. Geraint Thomas staat tweede op 6.41 minuten met nog zes etappes te gaan.

De klassementsleider wil niet zeggen dat de Giro binnen is, maar hij kijkt wel al naar de Tour die op 29 juni start. Slechts zeven renners zijn erin geslaagd beide rondes na elkaar te winnen; Fausto Coppi, Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault, Stephen Roche, Miguel Indurain en Marco Pantani. De Italiaan deed dat als laatste in 1998.

"Ik hoop dat ik lijk op degenen die het hebben gedaan", zei de 25-jarige Sloveen. "Dat je er met veel vertrouwen aan begint, uitgerust na een goed trainingskamp. Ik denk dat ik goed genoeg ben."

Meer uit Sport

Gridstraf van één plek voor Verstappen en Lawson na aanvaring

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen en Liam Lawson hebben allebei een gridstraf van één positie gekregen voor de Grote Prijs van Mexico-Stad na hun aanvaring in de tweede vrije training van vrijdag. De Nieuw-Zeelandse Formule 1-coureur van Racing Bulls wilde niet wijken voor de Nederlander, die boos reageerde en pareerde door in een volgende bocht de auto van Lawson af te snijden. De Red Bull raakte bij die agressieve actie wel een stuk van zijn bodemplaat kwijt.

1 uur geleden
Verstappen rijdt met schade vijfde tijd in tweede training Mexico

N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea

10 uur geleden
Zonder De Boo is schaatser Talsma de snelste op tweede 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.

12 uur geleden
Schaatsster Beune wint 1500 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).

13 uur geleden
Leclerc sneller dan Antonelli in eerste vrije training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.

14 uur geleden
De Boo op kwalificatietoernooi snelste op eerste 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.

14 uur geleden
Schaatser Krommenhoek wint 5000 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.

15 uur geleden