Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar denkt goed genoeg te zijn om Giro en Tour te winnen

Pogacar denkt goed genoeg te zijn om Giro en Tour te winnen

LIVIGNO (ANP/AFP) - Tadej Pogacar zegt dat zijn huidige vorm goed genoeg voelt om na de Giro d'Italia een gooi te doen naar de zege in de Tour de France. De Sloveen van UAE Team Emirates leidt op de tweede rustdag van de Ronde van Italië met een ruime voorsprong en hoopt daarom wat behoudender te kunnen rijden in de slotweek.

"Eerst door de Giro komen", zei Pogacar tijdens het persmoment maandag. "Ik heb een grote voorsprong en een sterk team. Nu moet ik ook energie sparen. Een goed tempo en goed weer helpen daarbij."

De Sloveen kent de gangbare opvattingen dat een klassementsrenner fris de Tour de France in moet gaan. "Met de voorsprong zoals die nu is, kan ik wat behoudender rijden", gaf hij aan. "Ze zeggen allemaal dat je goede benen moet hebben als je uit de Giro komt en ik voel me nu goed genoeg."

Voorsprong

Pogacar boekte zondag zijn vierde etappezege in deze Giro met een imposante solo en vergrootte de voorsprong op de andere klassementsrenners nog maar eens. Geraint Thomas staat tweede op 6.41 minuten met nog zes etappes te gaan.

De klassementsleider wil niet zeggen dat de Giro binnen is, maar hij kijkt wel al naar de Tour die op 29 juni start. Slechts zeven renners zijn erin geslaagd beide rondes na elkaar te winnen; Fausto Coppi, Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault, Stephen Roche, Miguel Indurain en Marco Pantani. De Italiaan deed dat als laatste in 1998.

"Ik hoop dat ik lijk op degenen die het hebben gedaan", zei de 25-jarige Sloveen. "Dat je er met veel vertrouwen aan begint, uitgerust na een goed trainingskamp. Ik denk dat ik goed genoeg ben."

Meer uit Sport

Pogacar kijkt uit naar strijd met 'betere klimmer' Vingegaard

LILLE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt uit naar een nieuwe tweestrijd tussen hem en Jonas Vingegaard in de Tour de France. De beide rivalen troffen elkaar dit jaar alleen in het Critérium du Dauphiné, maar de Sloveen van UAE Team Emirates weet wat hij kan verwachten. "Jonas is wellicht de beste klimmer van de wereld", klonk het tijdens een persconferentie in Lille, waar de Tour zaterdag begint.

12 uur geleden
Verstappen reageert niet op 'verzinsels' over toekomst

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat niet in op zijn toekomst in de Formule 1 en een mogelijke overgang van Red Bull naar Mercedes. "Ik heb er niets over te zeggen. Anderen verzinnen verhalen en dat moeten ze zelf weten, maar ik heb er niks mee", zei hij tegen de verzamelde pers op het circuit van Silverstone, waar dit weekend de Britse grand prix wordt verreden.

12 uur geleden
Van der Poel gretig naar Tour met veel kansen

LILLE (ANP) - Mathieu van der Poel gaat voor de vijfde keer van start in de Tour de France en hoopt het gevoel van het eerste jaar terug te vinden. Toen was zijn zege op de Mûr-de-Bretagne, die hem de gele trui opleverde, zijn "mooiste herinnering aan de Tour". Het routeschema biedt nieuwe kansen. "Ik heb minder goede ervaringen, maar sta hier zeker niet met tegenzin aan de start", vertelde hij in de Opéra van Lille, zaterdag startplaats van de 112e editie.

13 uur geleden
Djokovic boekt tegen Brit Evans 99e zege op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft met bijna speels gemak de derde ronde bereikt van Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi rekende in de tweede ronde in drie sets af met de Brit Daniel Evans: 6-3 6-2 6-0. De 38-jarige Serviër had amper twee uur nodig om zich te ontdoen van de huidige nummer 154 van de wereld. Het was zijn 99e zege op het gras van Wimbledon.

14 uur geleden
Van de Zandschulp uitgeschakeld na hervatting partij op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is voor het derde jaar op rij uitgeschakeld in de tweede ronde op Wimbledon. Net als in 2023 moest de 29-jarige Nederlander zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina (26). De speler uit Málaga won met 6-1 4-6 6-3 7-6 (5).

17 uur geleden
NK wielrennen in 2028 in Valkenburg ter ere van 100-jarig bestaan

ARNHEM (ANP) - Het NK wielrennen vindt in 2028 plaats in Valkenburg. De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) laat weten dan 100 jaar te bestaan en ter gelegenheid van dit jubileum de nationale wegwedstrijden te organiseren rond de Cauberg en Valkenburg.

18 uur geleden
Meer respijt voor renners met pech in finales Touretappe

LILLE (ANP) - De zogenoemde 3 kilometerregel in het professionele wielrennen, bedoeld om de finales van koersen veiliger te maken, wordt de komende Tour de France uitgebreid. Nu geldt dat renners die binnen de laatste 3 kilometer - bergetappes uitgezonderd - pech krijgen of vallen, geen tijdverlies lijden. In een aantal etappes wordt die 'veilige zone' uitgebreid naar 4 of 5 kilometer, meldt de internationale wielrenunie UCI donderdag.

19 uur geleden