Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar dankt Tourzege aan 'superdag'

Pogacar dankt Tourzege aan 'superdag'

PARIJS (ANP) - Meedoen aan de Tour de France was zijn jeugddroom. Tadej Pogacar maakte van zijn debuut in de grootste wielerkoers ter wereld een avontuur met een bizar einde. De 21-jarige Sloveen zag zich in Parijs terug als de op een na jongste Tourwinnaar ooit. Met dank aan een onwaarschijnlijk goed optreden in de tijdrit van zaterdag.

Het was een afsluiting van een Tour die herinneringen opriep aan het duel tussen de Laurent Fignon en Greg Lemond. In 1989 ontnam de Amerikaan zijn Franse rivaal op de slotdag in een tijdrit de gele trui. Met dank aan nieuwe technieken zoals het monteren van een triatlonstuur. Pogacar deed zijn kunstje op de voorlaatste dag met gelijke middelen als zijn landgenoot Primoz Roglic. De kopman van Jumbo-Visma begon met een voorsprong van 57 seconden, maar zijn negen jaar jongere opponent was een klasse apart. Met het geel om de schouders bereikte hij zondag de Champs-Élysées van Parijs, waar de Iers Sam Bennett de ritzege pakte.

"Het is ongelooflijk", vond ook Pogacar zelf. De renner van UAE Team Emirates, een team dat de dragende krachten Fabio Aru en Davide Formolo al vroeg in de Tour kwijtraakte, had al lang vrede met zijn tweede plaats in het eindklassement. "Ik had een superdag en begin me nu langzaam te realiseren wat me is overkomen", vertelde hij 's avonds tijdens de traditionele persconferentie van de Tourwinnaar. Die is, in tegenstelling tot de tijd dat Fignon en Lemond hun thriller opvoerden, tegenwoordig op de voorlaatste dag al bekend.

Supertalenten

Pogacar gold als een van de supertalenten voor de toekomst. Net als bijvoorbeeld de Belg Remco Evenepoel, die door een val zijn debuut in de Giro d'Italia zag vervallen. Net als Egan Bernal ook, de Colombiaan van Ineos die vorig jaar de Tour won, maar zwaar tegenviel en voortijdig uit de Tour verdween. De Sloveen, die maandag zijn 22e verjaardag viert, vertelde dat met zijn deelname aan de Tour al een jeugddroom was uitgekomen. "Dat ik hier win, is eigenlijk amper te bevatten."

BIj Jumbo-Visma werd de ontknoping vol ongeloof beleefd. De Nederlandse ploeg had de Tour een kleine drie weken beheerst en waande zich zeker van de eindzege. Er was niets aan de hand met Roglic, zaterdag voor de start van de tijdrit. Maar de Sloveen, zo oordeelde zijn ploeggenoot Tom Dumoulin, "was op waarde geklopt". Sportief directeur Merijn Zeeman was ontgoocheld, maar moest het ook toegeven: "Ook met een superdag was Primoz net tekort gekomen. Hij trof een tegenstander die fantastisch heeft gereden."

Meer uit Sport

Wærenskjold verrast zichzelf met sprintzege in Tour de France

NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.

8 uur geleden
Wærenskjold wint snelste Touretappe ooit in sprint, Kooij tweede

NEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.

9 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp strandt weer in tweede ronde Båstad

BÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).

12 uur geleden
Peloton in de regen vertrokken in elfde etappe Tour de France

VICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.

12 uur geleden
Verstappen wil zich herpakken op favoriet circuit bij GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.

12 uur geleden
Nederland steunt oproep Estland voor stop EU-financiering IOC

DEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.

16 uur geleden
Pogačar krijgt alleen maar kracht van mensen die hem uitjoelen

LE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.

1 dag geleden