
Pogacar combineert Tour de France met Giro of Vuelta
BENIDORM (ANP) - Wielrenner Tadej Pogacar combineert komend seizoen de Ronde van Frankrijk met deelname aan de Giro of Vuelta. Hij neemt ook deel aan de Amstel Gold Race. Dat heeft zijn ploeg UAE Emirates laten weten op een persconferentie in Benidorm.
Een vierde eindzege in de Tour de France is volgend jaar het voornaamste doel van de wereldkampioen uit Slovenië. Pogacar laat zijn deelname aan de Giro of Vuelta afhangen van het etappeschema van die twee ronden. Het is uitgesloten dat hij de Tour de France, Giro en Vuelta rijdt.
Pogacar start zijn seizoen op 17 februari in de UAE Tour, een zevendaagse rittenkoers die belangrijk is voor de hoofdsponsor van de ploeg. Daarna gaat hij via de Strade Bianche naar Milaan-Sanremo. Pogacar rijdt komend jaar naast de Amstel Gold Race ook Luik-Bastenaken-Luik, de Waalse Pijl en de Ronde van Vlaanderen.
Pogacar won afgelopen seizoen de Tour en de Giro en veroverde de wereldtitel. Hij boekte 25 zeges en kwam onder meer alleen over de finish bij Strade Bianche, Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije. De 26-jarige Sloveen denkt dat hij zich nog kan verbeteren. "Ik zie mezelf niet als een oude renner", zei hij. "Ik doe nog altijd ervaring op. Er is nog wat ruimte voor verbetering, denk ik. Er zijn zoveel details, zowel op als naast de fiets, waarin je jezelf kan verbeteren. Je blijft proberen om de perfectie na te jagen. Maar ik heb mezelf buitengewoon geamuseerd afgelopen jaar. Van begin tot eind vielen alle puzzelstukjes in elkaar."
Meer uit Sport
TRENTO (ANP) - Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De rit ging van Vezza d'Oglio naar Trento over 122 kilometer en eindigde door een massale valpartij kort voor de finish in een sprint van een kleine groep. Daarin was de Nederlandse renster van SD Worx - Protime te snel voor de Britse Josie Nelson en de Belgische Lotte Kopecky.
22 minuten geledenAMIENS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft vooralsnog geen plannen zich te richten op het veroveren van de groene trui. Dat zei de Nederlander voorafgaand aan de vierde etappe van de Tour de France, een rit waarin kansen liggen voor de geletruidrager van Alpecin-Deceuninck.
1 uur geledenAMIENS (ANP) - De renners in de Tour de France zijn iets na half twee vertrokken voor de vierde etappe. Na een geneutraliseerd deel door Amiens gaf Tourbaas Christian Prudhomme het sein dat de pittige rit, die eindigt in Rouen, officieel was begonnen. Mathieu van der Poel draagt opnieuw de gele leiderstrui. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck geldt als een van de kanshebbers voor de ritzege.
1 uur geledenAMIENS (ANP) - Wout van Aert heeft zijn zinnen gezet op een ritzege in de Tour en de vierde etappe, van Amiens naar Rouen, is er dinsdag een die past bij de Belg van Visma - Lease a Bike. "Ik sta hier met veel ambitie. Het is een zware rit met een moeilijke finale", vertelde Van Aert voor de start in Amiens bij de NOS.
1 uur geledenHERENTALS (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen is succesvol geopereerd aan de breuken die hij heeft opgelopen bij een val in de derde etappe van de Tour de France. Zijn ploeg Alpecin-Deceuninck maakte het nieuws via X bekend met een foto van de Belgische sprinter vanuit het ziekenhuisbed.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Het hof van sportarbitrage CAS heeft de Franse schermster Ysaora Thibus vrijgesproken van doping en haar schorsing van vier jaar kwijtgescholden. Het Zwitserse tribunaal oordeelde dat haar positieve test was veroorzaakt door een intieme kus met haar toenmalige vriend, de Amerikaanse schermer Race Imboden. Ze kon volgens de rechters niet weten dat haar vriend wel een verboden spierversterkend middel slikte.
12 uur geledenDUINKERKE (ANP) - De Franse wielerploeg Cofidis heeft alle elf dure racefietsen die waren gestolen weer terug. De ploeg meldde op X dat de politie van het district Lille na grondig speurwerk de fietsen ter waarde van 13.000 euro per stuk had teruggevonden in het plaatsje Halluin.
12 uur geleden