Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar blijft in gele leiderstrui geloven

Pogacar blijft in gele leiderstrui geloven

ISÈRE (ANP) - Het aantal deelnemers aan de videoconferentie van Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) lag maandag heel wat hoger dan vorige week. De 21-jarige Sloveen staat in de Tour de France intussen tweede in het klassement, op 40 seconden van landgenoot Primoz Roglic, en heeft ook al twee ritzeges op zak. "Ik ga knokken voor die gele trui", gaf Pogacar mee op de tweede rustdag. "Voor mij is het nog niet voorbij."

Pogacar gaf toe dat de Tour voor hem vooralsnog boven verwachting verloopt. "Nee, ik dacht bij de start in Nice niet dat ik hier vandaag met twee ritzeges, de tweede plaats in het klassement en de witte trui om de schouders zou zitten", erkende hij. "Natuurlijk, ik wist dat mijn conditie goed was, maar dat ik hier zo goed zou scoren, had ik zelf ook niet verwacht", aldus de grootste bedreiger voor de eindwinst van Roglic na het zware tijdverlies van de Colombiaan Egan Bernal zondag op de Grand Colombier.

Of Pogacar stilaan van de gele trui droomt? "Dromen doet iedereen, maar deze Primoz Roglic is heel goed. Als je ziet hoe sterk hij koerst, hoe zijn team de dingen onder controle heeft, dan besef ik wel dat hij moeilijk te verslaan is. Hij koerst op een heel hoog niveau. Hij lijkt op dit moment onklopbaar, onstopbaar zelfs, maar zondag kraakte Bernal, misschien doe ik dat ook wel op een dag, of Primoz. De Tour duurt drie weken, er kan nog van alles gebeuren de komende dagen."

Aanvallen

Wil de jonge Sloveen zijn landgenoot verslaan, dan moet hij in de aanval gaan, want Roglic lijkt over de betere kansen te beschikken in de tijdrit op zaterdag naar La Planches des Belles Filles. "Ik ga hier niet de teamtactiek uit de doeken doen, dat moet een verrassing blijven. Maar ik weet dat ik zal moeten aanvallen, de strijd om het geel is nog niet voorbij. Als ik me goed voel, dan ga ik er voor knokken. Of ik al een slechte dag had in deze Tour? Ja toch wel, de twee dagen na de eerste rustdag voelde ik me niet al te best, maar daarna ging het weer beter. Dat heb ik ook laten zien in de bergritten."

Woensdag kan Pogacar zich bergop opnieuw laten gelden, in de koninginnenrit naar de Col de la Loze, een nieuwe ‘col’, want er werd een 7 kilometer lang pad geasfalteerd naar de top. "Ik heb die col verkend. Dat is een berg waar je seconden kan winnen als je goed bent, maar ook een half uur kan verliezen op een slechte dag. Het wordt zeker belangrijk voor het klassement."

Meer uit Sport

Verstappen start op zesde plek bij GP van Italië, Gasly op pole

MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.

1 uur geleden
Bol sprint naar etappezege in Ronde van Groot-Brittannië

LEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.

3 uur geleden
Verstappen derde in derde training op Monza, Russell snelste

MONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.

6 uur geleden
Pogačar verdedigt wereldtitel niet en zet punt achter seizoen

MONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.

7 uur geleden
Belg Campenaerts verlengt tot eind 2028 bij Visma - Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.

10 uur geleden
Venus en Serena Williams uitgeschakeld in dubbelspel US Open

NEW YORK (ANP) - Venus en Serena Williams zijn bij hun rentree op de US Open in de eerste ronde van het vrouwendubbel uitgeschakeld. De twee Amerikaanse tennissters verloren van Maya Joint uit Australië en Chan Hao-ching uit Taiwan in een matchtiebreak: 3-6 7-6 (6) 6-7 (7).

11 uur geleden
Voormalig winnaar Medvedev bij laatste zestien op US Open

NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich op de US Open als eerste tennisser geplaatst voor de vierde ronde. De als zevende geplaatste Rus stond in zijn partij tegen de Fransman Arthur Rinderknech geen set af. Het werd 6-4 6-4 6-4.

23 uur geleden