Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar blijft in gele leiderstrui geloven

Pogacar blijft in gele leiderstrui geloven

ISÈRE (ANP) - Het aantal deelnemers aan de videoconferentie van Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) lag maandag heel wat hoger dan vorige week. De 21-jarige Sloveen staat in de Tour de France intussen tweede in het klassement, op 40 seconden van landgenoot Primoz Roglic, en heeft ook al twee ritzeges op zak. "Ik ga knokken voor die gele trui", gaf Pogacar mee op de tweede rustdag. "Voor mij is het nog niet voorbij."

Pogacar gaf toe dat de Tour voor hem vooralsnog boven verwachting verloopt. "Nee, ik dacht bij de start in Nice niet dat ik hier vandaag met twee ritzeges, de tweede plaats in het klassement en de witte trui om de schouders zou zitten", erkende hij. "Natuurlijk, ik wist dat mijn conditie goed was, maar dat ik hier zo goed zou scoren, had ik zelf ook niet verwacht", aldus de grootste bedreiger voor de eindwinst van Roglic na het zware tijdverlies van de Colombiaan Egan Bernal zondag op de Grand Colombier.

Of Pogacar stilaan van de gele trui droomt? "Dromen doet iedereen, maar deze Primoz Roglic is heel goed. Als je ziet hoe sterk hij koerst, hoe zijn team de dingen onder controle heeft, dan besef ik wel dat hij moeilijk te verslaan is. Hij koerst op een heel hoog niveau. Hij lijkt op dit moment onklopbaar, onstopbaar zelfs, maar zondag kraakte Bernal, misschien doe ik dat ook wel op een dag, of Primoz. De Tour duurt drie weken, er kan nog van alles gebeuren de komende dagen."

Aanvallen

Wil de jonge Sloveen zijn landgenoot verslaan, dan moet hij in de aanval gaan, want Roglic lijkt over de betere kansen te beschikken in de tijdrit op zaterdag naar La Planches des Belles Filles. "Ik ga hier niet de teamtactiek uit de doeken doen, dat moet een verrassing blijven. Maar ik weet dat ik zal moeten aanvallen, de strijd om het geel is nog niet voorbij. Als ik me goed voel, dan ga ik er voor knokken. Of ik al een slechte dag had in deze Tour? Ja toch wel, de twee dagen na de eerste rustdag voelde ik me niet al te best, maar daarna ging het weer beter. Dat heb ik ook laten zien in de bergritten."

Woensdag kan Pogacar zich bergop opnieuw laten gelden, in de koninginnenrit naar de Col de la Loze, een nieuwe ‘col’, want er werd een 7 kilometer lang pad geasfalteerd naar de top. "Ik heb die col verkend. Dat is een berg waar je seconden kan winnen als je goed bent, maar ook een half uur kan verliezen op een slechte dag. Het wordt zeker belangrijk voor het klassement."

Meer uit Sport

Coureur Martín na afmelding in Maleisië somber over MotoGP-titel

SEPANG (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín vreest dat zijn kansen op een tweede wereldtitel zijn verkeken. De 28-jarige Spanjaard probeerde met een gebroken pols mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, maar trok zich voor de kwalificatie terug omdat hij te veel pijn had. Kampioenschapsleider Marc Márquez werd vervolgens tweede in de sprintrace, achter Pedro ⁠Acosta, waarmee hij zijn voorsprong op Martín in het klassement vergrootte van 10 naar 19 punten.

1 uur geleden
Gridstraf van één plek voor Verstappen en Lawson na aanvaring

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen en Liam Lawson hebben allebei een gridstraf van één positie gekregen voor de Grote Prijs van Mexico-Stad na hun aanvaring in de tweede vrije training van vrijdag. De Nieuw-Zeelandse Formule 1-coureur van Racing Bulls wilde niet wijken voor de Nederlander, die boos reageerde en pareerde door in een volgende bocht de auto van Lawson af te snijden. De Red Bull raakte bij die agressieve actie wel een stuk van zijn bodemplaat kwijt.

3 uur geleden
Verstappen rijdt met schade vijfde tijd in tweede training Mexico

N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea

12 uur geleden
Zonder De Boo is schaatser Talsma de snelste op tweede 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.

15 uur geleden
Schaatsster Beune wint 1500 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).

16 uur geleden
Leclerc sneller dan Antonelli in eerste vrije training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.

16 uur geleden
De Boo op kwalificatietoernooi snelste op eerste 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.

16 uur geleden