Pogacar blijft in gele leiderstrui geloven
ISÈRE (ANP) - Het aantal deelnemers aan de videoconferentie van Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) lag maandag heel wat hoger dan vorige week. De 21-jarige Sloveen staat in de Tour de France intussen tweede in het klassement, op 40 seconden van landgenoot Primoz Roglic, en heeft ook al twee ritzeges op zak. "Ik ga knokken voor die gele trui", gaf Pogacar mee op de tweede rustdag. "Voor mij is het nog niet voorbij."
Pogacar gaf toe dat de Tour voor hem vooralsnog boven verwachting verloopt. "Nee, ik dacht bij de start in Nice niet dat ik hier vandaag met twee ritzeges, de tweede plaats in het klassement en de witte trui om de schouders zou zitten", erkende hij. "Natuurlijk, ik wist dat mijn conditie goed was, maar dat ik hier zo goed zou scoren, had ik zelf ook niet verwacht", aldus de grootste bedreiger voor de eindwinst van Roglic na het zware tijdverlies van de Colombiaan Egan Bernal zondag op de Grand Colombier.
Of Pogacar stilaan van de gele trui droomt? "Dromen doet iedereen, maar deze Primoz Roglic is heel goed. Als je ziet hoe sterk hij koerst, hoe zijn team de dingen onder controle heeft, dan besef ik wel dat hij moeilijk te verslaan is. Hij koerst op een heel hoog niveau. Hij lijkt op dit moment onklopbaar, onstopbaar zelfs, maar zondag kraakte Bernal, misschien doe ik dat ook wel op een dag, of Primoz. De Tour duurt drie weken, er kan nog van alles gebeuren de komende dagen."
Aanvallen
Wil de jonge Sloveen zijn landgenoot verslaan, dan moet hij in de aanval gaan, want Roglic lijkt over de betere kansen te beschikken in de tijdrit op zaterdag naar La Planches des Belles Filles. "Ik ga hier niet de teamtactiek uit de doeken doen, dat moet een verrassing blijven. Maar ik weet dat ik zal moeten aanvallen, de strijd om het geel is nog niet voorbij. Als ik me goed voel, dan ga ik er voor knokken. Of ik al een slechte dag had in deze Tour? Ja toch wel, de twee dagen na de eerste rustdag voelde ik me niet al te best, maar daarna ging het weer beter. Dat heb ik ook laten zien in de bergritten."
Woensdag kan Pogacar zich bergop opnieuw laten gelden, in de koninginnenrit naar de Col de la Loze, een nieuwe ‘col’, want er werd een 7 kilometer lang pad geasfalteerd naar de top. "Ik heb die col verkend. Dat is een berg waar je seconden kan winnen als je goed bent, maar ook een half uur kan verliezen op een slechte dag. Het wordt zeker belangrijk voor het klassement."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 6-4 6-4.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de US Open. De 28-jarige tennisster uit Belarus versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in de halve finale van het grandslamtoernooi in New York in twee sets: 7-5 6-2. Sabalenka is de nummer 1 van de wereld en de titelverdedigster. Ze kan zondag voor de derde achtereenvolgende keer de US Open winnen.
13 uur geledenMONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.
1 dag geleden