Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pogacar blijft in gele leiderstrui geloven

Pogacar blijft in gele leiderstrui geloven

ISÈRE (ANP) - Het aantal deelnemers aan de videoconferentie van Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) lag maandag heel wat hoger dan vorige week. De 21-jarige Sloveen staat in de Tour de France intussen tweede in het klassement, op 40 seconden van landgenoot Primoz Roglic, en heeft ook al twee ritzeges op zak. "Ik ga knokken voor die gele trui", gaf Pogacar mee op de tweede rustdag. "Voor mij is het nog niet voorbij."

Pogacar gaf toe dat de Tour voor hem vooralsnog boven verwachting verloopt. "Nee, ik dacht bij de start in Nice niet dat ik hier vandaag met twee ritzeges, de tweede plaats in het klassement en de witte trui om de schouders zou zitten", erkende hij. "Natuurlijk, ik wist dat mijn conditie goed was, maar dat ik hier zo goed zou scoren, had ik zelf ook niet verwacht", aldus de grootste bedreiger voor de eindwinst van Roglic na het zware tijdverlies van de Colombiaan Egan Bernal zondag op de Grand Colombier.

Of Pogacar stilaan van de gele trui droomt? "Dromen doet iedereen, maar deze Primoz Roglic is heel goed. Als je ziet hoe sterk hij koerst, hoe zijn team de dingen onder controle heeft, dan besef ik wel dat hij moeilijk te verslaan is. Hij koerst op een heel hoog niveau. Hij lijkt op dit moment onklopbaar, onstopbaar zelfs, maar zondag kraakte Bernal, misschien doe ik dat ook wel op een dag, of Primoz. De Tour duurt drie weken, er kan nog van alles gebeuren de komende dagen."

Aanvallen

Wil de jonge Sloveen zijn landgenoot verslaan, dan moet hij in de aanval gaan, want Roglic lijkt over de betere kansen te beschikken in de tijdrit op zaterdag naar La Planches des Belles Filles. "Ik ga hier niet de teamtactiek uit de doeken doen, dat moet een verrassing blijven. Maar ik weet dat ik zal moeten aanvallen, de strijd om het geel is nog niet voorbij. Als ik me goed voel, dan ga ik er voor knokken. Of ik al een slechte dag had in deze Tour? Ja toch wel, de twee dagen na de eerste rustdag voelde ik me niet al te best, maar daarna ging het weer beter. Dat heb ik ook laten zien in de bergritten."

Woensdag kan Pogacar zich bergop opnieuw laten gelden, in de koninginnenrit naar de Col de la Loze, een nieuwe ‘col’, want er werd een 7 kilometer lang pad geasfalteerd naar de top. "Ik heb die col verkend. Dat is een berg waar je seconden kan winnen als je goed bent, maar ook een half uur kan verliezen op een slechte dag. Het wordt zeker belangrijk voor het klassement."

Meer uit Sport

Pieterse kopvrouw Fenix - Premier Tech in Tour de France Femmes

HERENTALS (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse is de kopvrouw van Fenix - Premier Tech bij de start van de Tour de France Femmes. Ook sprintster Charlotte Kool en Yara Kastelijn maken deel uit van de ploeg die zaterdag aan de start staat in het Zwitserse Lausanne.

3 uur geleden
Djokovic vormt op US Open koppel met Sabalenka in gemengd dubbel

NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - Tennisser Novak Djokovic vormt in augustus tijdens de US Open een koppel met Aryna Sabalenka in het gemengd dubbelspel. Dat bevestigt de organisatie van het grandslamtoernooi in New York op de toernooiwebsite.

5 uur geleden
Hockeybondscoach Delmée houdt op WK vast aan olympische selectie

UTRECHT (ANP) - Hockeybondscoach Jeroen Delmée houdt op het komende wereldkampioenschap in eigen land vast aan de selectie die twee jaar geleden bij de Olympische Spelen in Parijs een gouden medaille won. Alle nu nog beschikbare internationals van 2024 zijn geselecteerd, aangevuld met aanvaller Terrance Pieters, keeper Derk Meijer en cornernemer Pepijn van der Heijden.

7 uur geleden
Para-snowboardster Bunschoten-Vos zet punt achter carrière

UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.

1 dag geleden
Teambaas McLaren maakt excuses aan Sainz voor gedrag Piastri

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.

1 dag geleden
Van Aert maakt na blessure rentree in Ronde van Denemarken

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.

1 dag geleden
Griekspoor is Van de Zandschulp op tennisranglijst weer voorbij

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.

1 dag geleden