Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin zegt zorgen India over conflict met Oekraïne te begrijpen

Poetin zegt zorgen India over conflict met Oekraïne te begrijpen

SAMARKAND (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tegen premier Narendra Modi van India gezegd dat hij begrip heeft voor de zorgen van de regering in New Delhi over het conflict in Oekraïne. "Ik ken uw standpunt over het conflict in Oekraïne, uw zorgen die u voortdurend uitspreekt", vertelde hij Modi aan de zijlijn van een top van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SSO) in Samarkand in Oezbekistan.

Modi had Poetin meegegeven dat het geen tijd is voor oorlog, maar India heeft de invasie niet expliciet veroordeeld. Het land importeert veel Russische wapens.

Poetin maakte donderdag soortgelijke opmerkingen tegen de Chinese leider Xi Jinping, een van zijn belangrijkste bondgenoten. Hij zei begrip te tonen voor de bezorgdheid van Beijing over wat Moskou de "speciale operatie" in Oekraïne noemt.

Beëindigen operatie

De Russische president vertelde de Indiase regeringsleider, die de waarde van democratie, diplomatie en dialoog benadrukte, dat hij die operatie "zo snel mogelijk" zou willen beëindigen, maar dat Kiev onderhandelingen afwijst en zijn eigen doelstellingen "op het slagveld" wil bereiken, aldus het Kremlin.

Rusland probeert nauwer samen te werken met zowel China als India nu Moskou internationaal is geïsoleerd en kampt met sancties van westerse landen. Beide Aziatische grootmachten hebben hun aankopen van Russische energie - met korting - opgevoerd nu het Westen minder gas en olie van Moskou afneemt. Ook is gesproken over het verstevigen van de economische banden.

Reactie Blinken

De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zei vrijdag dat de bezorgdheid van de Chinese en Indiase leiders over Oekraïne waar Poetin het over had hem onder druk zet om de oorlog te beëindigen."Ik denk dat wat je hoort uit China, uit India, een weerspiegeling is van zorgen in de hele wereld over de effecten van de Russische agressie op Oekraïne, niet alleen op de bevolking van Oekraïne", zei hij. "Ik denk dat het de druk op Rusland verhoogt om een einde te maken aan de agressie."

Poetin zei na zijn ontmoeting vrijdag met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan een dergelijke druk niet te voelen en dat Rusland geen haast heeft om zijn "speciale militaire operatie" in Oekraïne af te ronden.

Meer uit Buitenland

Partij van Spaanse premier verliest verkiezingen in Extremadura

MADRID (ANP) - De Socialistische Arbeiderspartij (PSOE) van de Spaanse premier Pedro Sánchez heeft tien zetels moeten inleveren bij de regionale verkiezingen in Extremadura. De partij behaalde slechts 18 van de 65 zetels in het parlement.

1 uur geleden
Gezant VS noemt gesprekken Oekraïne productief en constructief

MIAMI/KYIV/MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense delegatie die in Florida over het beëindigen van de oorlog spreekt, heeft drie dagen lang "productieve en constructieve gesprekken" gevoerd met Amerikaanse en Europese partners. Dit zei de speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, die een sleutelrol speelt in de onderhandelingen.

4 uur geleden
Viceminister: delen Epstein-files teruggetrokken om betrokkenen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De verwijdering van bestanden uit de door justitie in de VS vrijgegeven online Epstein-archieven was op verzoek van vermeende slachtoffers van de zakenmagnaat en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit heeft viceminister van Justitie Todd Blanche gezegd. Het gaat om foto's van mensen die bij justitie nog niet bekend waren als mogelijke slachtoffers. Nu dat wel zo is, vormen ze onderdeel van onderzoek en worden hun namen niet openbaar totdat dat is afgerond.

6 uur geleden
VS onderscheppen voor derde keer olietanker nabij Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.

9 uur geleden
Tien doden door droneaanval op markt in Soedan

AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.

11 uur geleden
Zelensky: gesprekken VS constructief, signalen Rusland negatief

KYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.

12 uur geleden
Duizenden vieren zonnewende bij Stonehenge

AMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.

12 uur geleden