Poetin zegt Belarus niet te willen innemen
MINSK (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland wil Belarus of andere landen niet innemen, zei president Vladimir Poetin tijdens een persconferentie in Minsk met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko. Rusland heeft volgens Poetin geen enkel belang bij het "absorberen" van zijn kleinere buur. Wel zijn "vijanden" er volgens de president op uit de integratie van Rusland met Belarus te stoppen.
Het Kremlin probeert al jaren vaart te zetten achter de eenwording met Belarus, dat voor goedkope olie en leningen afhankelijk is van Moskou. Loekasjenko verzet zich steevast tegen volledige integratie met zijn belangrijke bondgenoot, maar Belarus kan zijn eigen onafhankelijkheid volgens de president niet alleen beschermen.
Beide staatshoofden kwamen overeen de militaire samenwerking en gezamenlijke legeroefeningen voort te zetten, evenals de nog nauwere economische samenwerking tussen de oud-Sovjetrepublieken. Ook zijn afspraken gemaakt over energieprijzen. Daarnaast gaat Rusland Belarussen opleiden voor mogelijke luchtmissies met kernwapens.
Moskou lanceerde in februari zijn offensief tegen Oekraïne mede vanuit Belarus, dat niet direct militair is betrokken bij de oorlog. De regering in Kiev spreekt af en toe de vrees uit dat Rusland Belarus dwingt tot een actievere rol in Oekraïne, zeker nu het Russische leger nederlagen heeft geleden. De woordvoerder van het Kremlin deed de berichten af als "stomme en ongegronde verzinsels".
Het laatste bezoek van Poetin aan Belarus was drie jaar geleden. De Russische ministers Sergej Lavrov (Buitenlandse Zaken) en Sergej Sjojgoe (Defensie) arriveerden voorafgaand aan Poetin in Minsk. Niet alleen de onderlinge relatie, maar ook regionale kwesties en internationale ontwikkelingen stonden op de agenda.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.
37 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
10 uur geleden