Poetin wil verkiezingen beschermen tegen buitenlandse inmenging
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische parlementsverkiezingen moeten worden beschermd tegen buitenlandse inmenging. Dat zei president Vladimir Poetin na massale straatprotesten van burgers die de vrijlating eisen van zijn bekendste tegenstander, Aleksej Navalni.
Poetin zei tijdens een bijeenkomst met prominente politici dat Russische burgers hun stem moeten kunnen uitbrengen zonder dat daar van buitenaf invloed op wordt uitgeoefend. Hij zei ook dat de Russische soevereiniteit beschermd moet worden, zonder in detail te treden over welke landen die zou bedreigen. Het Kremlin heeft eerder gesuggereerd dat oppositieleider Navalni samenwerkt met de Amerikaanse inlichtingendienst CIA.
De Kremlincriticus zit inmiddels in de cel. De autoriteiten arresteerden hem nadat hij eerder dit jaar was teruggekeerd naar Rusland. Navalni had maanden doorgebracht in Duitsland. Daar onderging hij een medische behandeling nadat hij in zijn thuisland was vergiftigd met een zenuwgif. De oppositieleider denkt dat de Russische autoriteiten daar de hand in hadden.
Een rechter veroordeelde Navalni na zijn arrestatie tot een jarenlang verblijf in een strafkamp.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
1 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
4 uur geledenSANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.
4 uur geleden