Poetin wil verkiezingen beschermen tegen buitenlandse inmenging
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische parlementsverkiezingen moeten worden beschermd tegen buitenlandse inmenging. Dat zei president Vladimir Poetin na massale straatprotesten van burgers die de vrijlating eisen van zijn bekendste tegenstander, Aleksej Navalni.
Poetin zei tijdens een bijeenkomst met prominente politici dat Russische burgers hun stem moeten kunnen uitbrengen zonder dat daar van buitenaf invloed op wordt uitgeoefend. Hij zei ook dat de Russische soevereiniteit beschermd moet worden, zonder in detail te treden over welke landen die zou bedreigen. Het Kremlin heeft eerder gesuggereerd dat oppositieleider Navalni samenwerkt met de Amerikaanse inlichtingendienst CIA.
De Kremlincriticus zit inmiddels in de cel. De autoriteiten arresteerden hem nadat hij eerder dit jaar was teruggekeerd naar Rusland. Navalni had maanden doorgebracht in Duitsland. Daar onderging hij een medische behandeling nadat hij in zijn thuisland was vergiftigd met een zenuwgif. De oppositieleider denkt dat de Russische autoriteiten daar de hand in hadden.
Een rechter veroordeelde Navalni na zijn arrestatie tot een jarenlang verblijf in een strafkamp.
Meer uit Buitenland
HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
5 minuten geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
36 minuten geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
5 uur geleden