Poetin wil verkiezingen beschermen tegen buitenlandse inmenging
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische parlementsverkiezingen moeten worden beschermd tegen buitenlandse inmenging. Dat zei president Vladimir Poetin na massale straatprotesten van burgers die de vrijlating eisen van zijn bekendste tegenstander, Aleksej Navalni.
Poetin zei tijdens een bijeenkomst met prominente politici dat Russische burgers hun stem moeten kunnen uitbrengen zonder dat daar van buitenaf invloed op wordt uitgeoefend. Hij zei ook dat de Russische soevereiniteit beschermd moet worden, zonder in detail te treden over welke landen die zou bedreigen. Het Kremlin heeft eerder gesuggereerd dat oppositieleider Navalni samenwerkt met de Amerikaanse inlichtingendienst CIA.
De Kremlincriticus zit inmiddels in de cel. De autoriteiten arresteerden hem nadat hij eerder dit jaar was teruggekeerd naar Rusland. Navalni had maanden doorgebracht in Duitsland. Daar onderging hij een medische behandeling nadat hij in zijn thuisland was vergiftigd met een zenuwgif. De oppositieleider denkt dat de Russische autoriteiten daar de hand in hadden.
Een rechter veroordeelde Navalni na zijn arrestatie tot een jarenlang verblijf in een strafkamp.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
10 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
12 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
14 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
14 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
17 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
17 uur geleden