Poetin wil verkiezingen beschermen tegen buitenlandse inmenging
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische parlementsverkiezingen moeten worden beschermd tegen buitenlandse inmenging. Dat zei president Vladimir Poetin na massale straatprotesten van burgers die de vrijlating eisen van zijn bekendste tegenstander, Aleksej Navalni.
Poetin zei tijdens een bijeenkomst met prominente politici dat Russische burgers hun stem moeten kunnen uitbrengen zonder dat daar van buitenaf invloed op wordt uitgeoefend. Hij zei ook dat de Russische soevereiniteit beschermd moet worden, zonder in detail te treden over welke landen die zou bedreigen. Het Kremlin heeft eerder gesuggereerd dat oppositieleider Navalni samenwerkt met de Amerikaanse inlichtingendienst CIA.
De Kremlincriticus zit inmiddels in de cel. De autoriteiten arresteerden hem nadat hij eerder dit jaar was teruggekeerd naar Rusland. Navalni had maanden doorgebracht in Duitsland. Daar onderging hij een medische behandeling nadat hij in zijn thuisland was vergiftigd met een zenuwgif. De oppositieleider denkt dat de Russische autoriteiten daar de hand in hadden.
Een rechter veroordeelde Navalni na zijn arrestatie tot een jarenlang verblijf in een strafkamp.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".
30 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
3 uur geleden