Poetin wil Russische kunstmest via Odessa exporteren
MOSKOU (ANP/DPA) - Vladimir Poetin wil dat Rusland kunstmest via de Oekraïense havenstad Odessa kan vervoeren. De Russische president, die in februari een militaire inval in het Oost-Europese land begon, zegt tegen persbureau Interfax dat hij overleg voert over de kunstmestexport binnen de Verenigde Naties (VN).
Rusland en Oekraïne zijn allebei grote exporteurs van kunstmest en de oorlog heeft de prijzen flink opgedreven, waardoor boeren in met name armere landen minder dreigen te kunnen verbouwen.
In een door Interfax opgetekend gesprek vraagt zakenman Dmitri Mazepin, eigenaar van de Russische kunstmestproducent Uralchem, Poetin om de kunstmestexport via Odessa weer mogelijk te maken. Dat zou hij moeten doen bij gesprekken over de zogeheten graandeal, waarbij Rusland en Oekraïne afgelopen zomer tot afspraken kwamen die de export van granen en andere landbouwproducten weer mogelijk maakten.
Doorvoerhaven
"Wij werken daar aan met de VN", zei Poetin daarop. "Ze kennen mijn standpunt, ik ben daar niet tegen."
Odessa was tot aan het begin van de Russische inval een belangrijke doorvoerhaven voor ammoniak, een belangrijke kunstmeststof. Tussen de Oekraïense stad aan de Zwarte Zee en het Russische Togliatti loopt een leiding voor ammoniak met een capaciteit van 2,5 miljoen ton per jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
25 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
26 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.
2 uur geleden