Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin wil parlement premier van Rusland laten kiezen

Poetin wil parlement premier van Rusland laten kiezen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin wil het parlement de macht geven om de Russische premier te kiezen, maar het "sterke presidentiële systeem" van Rusland wil hij behouden.

Poetin zei dat woensdag tijdens zijn jaarlijkse toespraak tot het parlement. Zijn opmerkingen komen nu waarnemers naar aanwijzingen zoeken over hoe hij het politieke systeem zou kunnen hervormen nog vóór 2024. Dan eindigt zijn huidige presidentiële termijn en de grondwet eist dat hij dan vertrekt.

President Poetin stelde voor een referendum te houden over een wijziging van de Russische grondwet om de parlementaire bevoegdheden te vergroten, met behoud van een sterk presidentieel systeem.

"Ik vind het noodzakelijk een stem te laten uitbrengen door de burgers van het land over een heel pakket voorgestelde wijzigingen van de grondwet van het land," zei Poetin in zijn toespraak, zonder een datum voor een referendum te noemen.

Meer uit Buitenland

Israël zet opgepakte Flotilla-opvarenden af in Griekenland

KRETA (ANP/AFP) - Israël heeft zeker tientallen opgepakte opvarenden van de schepen van de Global Sumud Flotilla afgezet op Kreta. De activisten wilden humanitaire hulp brengen naar Gaza, maar werden voor de kust van het Griekse eiland tegengehouden door de Israëlische krijgsmacht. Twee van hen moeten voor ondervraging mee naar Israël.

39 minuten geleden
Rusland meldt opnieuw Oekraïense aanval op haven Toeapse

TOEAPSE (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne heeft de olieterminal in de haven van het Russische Toeapse weer aangevallen, aldus de lokale autoriteiten. Dit was de vierde aanval op de olie-installaties in de afgelopen twee weken.

1 uur geleden
Verdachte steekpartij Londen aangeklaagd voor poging tot moord

LONDEN (ANP) - De man die ervan wordt verdacht woensdag twee Joodse mensen te hebben neergestoken in Londen is aangeklaagd voor pogingen tot moord. De politie zei eerder al de steekpartij officieel te hebben aangemerkt als een terroristisch incident.

3 uur geleden
Anti-jihadistische strijdmacht bombardeert opstandelingen Mali

NIAMEY (ANP/AFP) - De gezamenlijke strijdmacht van Niger, Burkina Faso en Mali heeft luchtaanvallen uitgevoerd op rebellenposities in het noorden van Mali. Dat meldt de Nigerese regering na aanvallen van jihadisten en Toeareg-rebellen op Malinese militairen.

4 uur geleden
Executie in Texas ondanks steun van rappers

HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.

8 uur geleden
VS waarschuwen bondgenoten om steun aan Gaza-flotilla

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.

9 uur geleden
Krant: mogelijk zelfmoordbriefje Epstein al jaren geheim

NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.

12 uur geleden