Poetin wil parlement premier van Rusland laten kiezen
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin wil het parlement de macht geven om de Russische premier te kiezen, maar het "sterke presidentiële systeem" van Rusland wil hij behouden.
Poetin zei dat woensdag tijdens zijn jaarlijkse toespraak tot het parlement. Zijn opmerkingen komen nu waarnemers naar aanwijzingen zoeken over hoe hij het politieke systeem zou kunnen hervormen nog vóór 2024. Dan eindigt zijn huidige presidentiële termijn en de grondwet eist dat hij dan vertrekt.
President Poetin stelde voor een referendum te houden over een wijziging van de Russische grondwet om de parlementaire bevoegdheden te vergroten, met behoud van een sterk presidentieel systeem.
"Ik vind het noodzakelijk een stem te laten uitbrengen door de burgers van het land over een heel pakket voorgestelde wijzigingen van de grondwet van het land," zei Poetin in zijn toespraak, zonder een datum voor een referendum te noemen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 minuut geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
39 minuten geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
1 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
7 uur geleden