Poetin wil parlement premier van Rusland laten kiezen
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin wil het parlement de macht geven om de Russische premier te kiezen, maar het "sterke presidentiële systeem" van Rusland wil hij behouden.
Poetin zei dat woensdag tijdens zijn jaarlijkse toespraak tot het parlement. Zijn opmerkingen komen nu waarnemers naar aanwijzingen zoeken over hoe hij het politieke systeem zou kunnen hervormen nog vóór 2024. Dan eindigt zijn huidige presidentiële termijn en de grondwet eist dat hij dan vertrekt.
President Poetin stelde voor een referendum te houden over een wijziging van de Russische grondwet om de parlementaire bevoegdheden te vergroten, met behoud van een sterk presidentieel systeem.
"Ik vind het noodzakelijk een stem te laten uitbrengen door de burgers van het land over een heel pakket voorgestelde wijzigingen van de grondwet van het land," zei Poetin in zijn toespraak, zonder een datum voor een referendum te noemen.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
7 uur geleden