Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin wil met Trump praten over Oekraïne

Poetin wil met Trump praten over Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij bereid is over Oekraïne te praten met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Poetin zei tegen een Russische verslaggever dat het goed zou zijn om elkaar te ontmoeten, ook om over sancties en de economie te spreken.

De maandag aangetreden Trump wil dat er zo snel mogelijk een einde komt aan de oorlog in Oekraïne. Hij heeft de twee partijen opgeroepen om met elkaar om tafel te gaan en een deal te sluiten. Poetin zei dat het lastig wordt om gesprekken aan te gaan met Kyiv, omdat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in oktober 2022 een decreet heeft getekend waarin hij verklaarde dat het "onmogelijk" was om met Poetin te onderhandelen. Dat deed Zelensky nadat Rusland de Oekraïense regio's Donetsk, Loehansk, Cherson en Zaporizja had geannexeerd. De Oekraïense president sloot niet uit te willen praten als Rusland "een andere president" heeft.

"Wij hebben altijd gezegd, en dat wil ik nog eens benadrukken, dat we klaar zijn voor onderhandelingen", verklaarde Poetin vrijdag. Zelensky wil de oorlog dit jaar beëindigen en laat de afgelopen maanden steeds vaker doorschemeren dat hij openstaat voor onderhandelingen.

Oekraïense crisis

Poetin liet Russische troepen op 24 februari 2022 het buurland Oekraïne binnenvallen. Dat gebeurde na maandenlange spanningen. Rusland stationeerde steeds meer troepen bij de grens en westerse leiders, onder wie de Amerikaan Joe Biden, waarschuwden dat een invasie ophanden was. Volgens de Russische president had "de Oekraïense crisis" mogelijk voorkomen kunnen worden als Trump in 2020 niet van de verkiezingswinst was "beroofd". Trump heeft altijd zonder bewijs volgehouden dat er bij die presidentsverkiezingen is gefraudeerd en dat hij de eigenlijke winnaar was in plaats van Biden. Poetin legde niet uit hoe Trump de invasie had kunnen afwenden.

Trump dreigde afgelopen week met nieuwe sancties voor Rusland als er geen einde komt aan de oorlog. Hij suggereerde bijvoorbeeld druk te kunnen zetten op het Kremlin via lagere olieprijzen. Poetin noemde Trump een "slimme" en "pragmatische" man en gaat er daarom vanuit dat de Verenigde Staten daarop zullen aansturen.

Meer uit Buitenland

Israël kondigt uitbreiding grondoperaties in Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.

1 uur geleden
Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

1 uur geleden
Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

5 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

6 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

9 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

10 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

11 uur geleden