Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin wil met Trump ook over beperking aantal kernwapens praten

Poetin wil met Trump ook over beperking aantal kernwapens praten

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil de gestrande gesprekken met de VS over het beperken van het aantal kernwapens hervatten, heeft het Kremlin laten weten. Het is een reactie op de uitspraak van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij wil werken aan vermindering van het aantal nucleaire wapens en dat hij hoopt dat Rusland en China dat idee steunen en zelf ook hun aantal kernwapens verminderen.

Poetin wil volgens een woordvoerder zo snel mogelijk de dialoog hervatten, maar vindt dat het nu aan Trump is om het initiatief te nemen. Het Kremlin beklemtoont dat de Russische president op een telefoontje wacht van zijn Amerikaanse ambtgenoot. Trump heeft herhaaldelijk in zijn verkiezingscampagne gezegd gauw contact met Poetin te willen, onder meer om snel een einde aan de oorlog in Oekraïne te maken.

Meer uit Buitenland

Amerikaan claimt recordsnelle beklimming van Mount Everest

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.

37 minuten geleden
Krant: medewerkers drongen aan op 250 dollarbiljet met Trump erop

WASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.

43 minuten geleden
Bultrug Timmy krijgt autopsie op Deens strand

ANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.

46 minuten geleden
VS: aanval van Iran op Koeweit is schending staakt-het-vuren

BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.

53 minuten geleden
Mensenrechtenchef VN bezorgd over escalatie Oekraïneoorlog

GENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.

2 uur geleden
Parlement Oekraïne stemt in met akkoord over grote EU-lening

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.

3 uur geleden
VN-experts: snel actie nodig voor overvolle Franse gevangenissen

GENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.

3 uur geleden