Poetin: wil geen conflict met NAVO of vernietiging van Oekraïne
ASTANA (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt niet uit te zijn op een directe confrontatie tussen Rusland en de NAVO, die volgens hem slechts tot een "wereldwijde ramp" zou leiden. "Ik hoop dat iedereen slim genoeg is om die stap niet te nemen." Dat zei hij vrijdag tegen journalisten in Kazachstan, waar hij deelnam aan een regionale top.
Poetin zei ook dat het niet nodig is om nog langer grootschalige aanvallen uit te voeren op Oekraïne. Rusland voerde de bombardementen op zijn buurland op, nadat zaterdag de Krimbrug door een explosie deels was ingestort. De brug is de enige landverbinding tussen Rusland en het Oekraïense schiereiland, dat in 2014 door Rusland is geannexeerd. Volgens Poetin zijn alle doelen geraakt. "Het is niet onze bedoeling om Oekraïne te vernietigen", zei Poetin. "Nee, natuurlijk niet."
De strijd in Oekraïne verloopt als voorzien, aldus Poetin. Het is daarom ook niet nodig om meer reservisten te mobiliseren. Eind september kondigde Poetin aan dat 300.000 mensen zouden worden opgeroepen voor het leger. Van hen zijn er inmiddels 220.000 onder de wapenen, zei de president, die verwachtte dat het doel binnen enkele weken is bereikt. De mobilisatie leidde ertoe dat veel Russische mannen probeerden hun land te ontvluchten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.
36 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.
40 minuten geledenMINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
6 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
10 uur geleden