Poetin: wil geen conflict met NAVO of vernietiging van Oekraïne
ASTANA (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt niet uit te zijn op een directe confrontatie tussen Rusland en de NAVO, die volgens hem slechts tot een "wereldwijde ramp" zou leiden. "Ik hoop dat iedereen slim genoeg is om die stap niet te nemen." Dat zei hij vrijdag tegen journalisten in Kazachstan, waar hij deelnam aan een regionale top.
Poetin zei ook dat het niet nodig is om nog langer grootschalige aanvallen uit te voeren op Oekraïne. Rusland voerde de bombardementen op zijn buurland op, nadat zaterdag de Krimbrug door een explosie deels was ingestort. De brug is de enige landverbinding tussen Rusland en het Oekraïense schiereiland, dat in 2014 door Rusland is geannexeerd. Volgens Poetin zijn alle doelen geraakt. "Het is niet onze bedoeling om Oekraïne te vernietigen", zei Poetin. "Nee, natuurlijk niet."
De strijd in Oekraïne verloopt als voorzien, aldus Poetin. Het is daarom ook niet nodig om meer reservisten te mobiliseren. Eind september kondigde Poetin aan dat 300.000 mensen zouden worden opgeroepen voor het leger. Van hen zijn er inmiddels 220.000 onder de wapenen, zei de president, die verwachtte dat het doel binnen enkele weken is bereikt. De mobilisatie leidde ertoe dat veel Russische mannen probeerden hun land te ontvluchten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.
7 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.
51 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.
56 minuten geledenMANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) verwachten dat de gevechten met Iran enkele dagen zullen duren, schrijft nieuwssite Times of Israel. Het leger zegt ook voorbereid te zijn op een volledige hervatting van de oorlog, nu Iran en Israël elkaar weer aanvallen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
3 uur geleden