Poetin wil gasvoorraden in Europa aanvullen na volle eigen opslag
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de opdracht gegeven de gasvoorraden in West-Europa aan te vullen met Russisch gas, zodra de ondergrondse opslagplaatsen voor gas dat in reserve wordt gehouden in Rusland vol zijn. Dit is volgens Russische mediaberichten uiterlijk in de tweede week van november het geval.
Poetin gaf de order aan de chef van het staatsbedrijf Gazprom, Aleksej Miller. Die schatte dat de Russische reserveopslag uiterlijk 8 november het vereiste niveau heeft bereikt. Poetin verwacht dat het extra gas dat zijn land naar Europa pompt, daar de prijzen op de energiemarkt temperen.
De gasprijzen worden tot recordhoogten opgedreven door het afbouwen van de exploitatie van gasvoorraden in met name Nederland en door de groeiende vraag bij het naderen van de winter en de groei van economische activiteiten na het versoepelen van coronamaatregelen. Ook waren de gasvoorraden in Europa na de strenge winter leger dan anders. Op de toonaangevende Nederlandse gasbeurs steeg de prijs van natuurlijk gas 365 procent sinds begin dit jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het strafrechtelijk onderzoek naar de miljoenenfraude door notaris Frank Oranje bij landsadvocaat Pels Rijcken is afgerond. Het Openbaar Ministerie legt boetes van 400.000 euro op aan twee vennootschappen van de in 2020 overleden voormalige notaris. Het onderzoek naar zijn weduwe wordt niet voortgezet.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - X gaat in beroep tegen een boete van 120 miljoen euro die de Europese Commissie het socialemediabedrijf in december oplegde. Volgens het bedrijf van miljardair Elon Musk heeft de Commissie fouten gemaakt bij het onderzoek naar overtredingen van Europese digitale regels.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geƫist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.
5 uur geleden