Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin wil 70 procent minder uitstoot broeikasgassen dan in 1990

Poetin wil 70 procent minder uitstoot broeikasgassen dan in 1990

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bevolen dat de uitstoot van broeikasgassen in Rusland ten opzichte van het jaar 1990 met 70 procent moet worden teruggebracht. Dat doel moet uiterlijk in 2030 worden behaald, staat in het decreet dat woensdag door het Kremlin werd uitgevaardigd.

Daarin wordt ook gewag gemaakt van het feit dat de opwarming van het klimaat in Rusland sneller gaat dan in andere delen van de wereld. Wetenschappers maken zich met name zorgen over het ontdooien van de permafrostlaag in de Siberische bodem, waardoor enorme hoeveelheden methaangas vrijkomen.

Poetins decreet werd uitgevaardigd op de dag dat de Verenigde Staten formeel het Klimaatakkoord van Parijs verlieten. Klimaatwetenschappers van over de hele wereld waarschuwen dat er stevige maatregelen nodig zijn om te voorkomen dat de aarde met meer dan 2 graden opwarmt ten opzichte van temperaturen voor de industrialisering.

Rusland, het grootste land ter wereld in oppervlakte, merkt de opwarming van het klimaat niet alleen aan de ontdooiende permafrostlagen, maar ook aan de enorme bosbranden en de recordtemperaturen in de afgelegen Aziatische gebiedsdelen dit jaar.

Poetin heeft zijn regering tevens opgedragen om een strategie te ontwikkelen voor klimaatneutrale sociale en economische ontwikkeling in 2050.

Rusland, dat rijk is aan vele natuurlijke grondstoffen, is erg afhankelijk van gas en aardolie. Het behoort tot de landen met de hoogste uitstoot van koolstofdioxide. Bijna een derde van het landoppervlak is permanent bevroren. Als die bodem ontdooit, heeft dat verstrekkende gevolgen voor de wereldwijde klimaatverandering.

Meer uit Buitenland

Kallas verwacht geen akkoord nieuw sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht niet dat er maandag een akkoord komt over het twintigste EU-sanctiepakket tegen Rusland. Hongarije blokkeert dat. Kallas gaat er niet van uit dat Hongarije maandag zijn standpunt wijzigt, zei de politica voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

47 minuten geleden
Meerdere doden bij droneaanvallen in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.

1 uur geleden
Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

4 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

6 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

6 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

8 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

8 uur geleden