Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin wil 70 procent minder uitstoot broeikasgassen dan in 1990

Poetin wil 70 procent minder uitstoot broeikasgassen dan in 1990

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bevolen dat de uitstoot van broeikasgassen in Rusland ten opzichte van het jaar 1990 met 70 procent moet worden teruggebracht. Dat doel moet uiterlijk in 2030 worden behaald, staat in het decreet dat woensdag door het Kremlin werd uitgevaardigd.

Daarin wordt ook gewag gemaakt van het feit dat de opwarming van het klimaat in Rusland sneller gaat dan in andere delen van de wereld. Wetenschappers maken zich met name zorgen over het ontdooien van de permafrostlaag in de Siberische bodem, waardoor enorme hoeveelheden methaangas vrijkomen.

Poetins decreet werd uitgevaardigd op de dag dat de Verenigde Staten formeel het Klimaatakkoord van Parijs verlieten. Klimaatwetenschappers van over de hele wereld waarschuwen dat er stevige maatregelen nodig zijn om te voorkomen dat de aarde met meer dan 2 graden opwarmt ten opzichte van temperaturen voor de industrialisering.

Rusland, het grootste land ter wereld in oppervlakte, merkt de opwarming van het klimaat niet alleen aan de ontdooiende permafrostlagen, maar ook aan de enorme bosbranden en de recordtemperaturen in de afgelegen Aziatische gebiedsdelen dit jaar.

Poetin heeft zijn regering tevens opgedragen om een strategie te ontwikkelen voor klimaatneutrale sociale en economische ontwikkeling in 2050.

Rusland, dat rijk is aan vele natuurlijke grondstoffen, is erg afhankelijk van gas en aardolie. Het behoort tot de landen met de hoogste uitstoot van koolstofdioxide. Bijna een derde van het landoppervlak is permanent bevroren. Als die bodem ontdooit, heeft dat verstrekkende gevolgen voor de wereldwijde klimaatverandering.

Meer uit Buitenland

Aanhangers regime Iran de straat op in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.

38 minuten geleden
Rode Halve Maan: ruim 200 doden door aanvallen op Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa veroordeelt onrechtvaardige aanvallen Iran

BRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.

1 uur geleden
Israël: zo'n 200 toestellen ingezet bij historisch grote aanval

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.

1 uur geleden
Jordanië meldt onderschepping dertien ballistische raketten

AMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad bijeen voor spoedoverleg na aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.

2 uur geleden
Hezbollah steunt Iran, maar zegt geen militaire steun toe

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.

2 uur geleden