Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: weer graandeal als beperkingen Rusland worden opgeheven

Poetin: weer graandeal als beperkingen Rusland worden opgeheven

SOTSJI (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid weer mee te doen aan de graandeal. Daarvoor zouden wel de exportbeperkingen op Russische landbouwproducten moeten worden opgeheven, zei Poetin geflankeerd door zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan na overleg. Erdogan treedt met regelmaat op als bemiddelaar in het conflict in Oekraïne.

De graandeal bestaat uit afspraken die het mogelijk maken Oekraïense landbouwproducten, waaronder graan, te transporteren over de Zwarte Zee. Omdat de export van Russische landbouwproducten volgens Poetin op te veel obstakels stuit door sancties besloot hij in juli uit de graandeal te stappen.

Volgens Erdogan zijn alternatieven voor de graandeal niet toereikend. "Die kunnen niet de duurzaamheid en veiligheid garanderen van de samenwerking tussen de verschillende partijen in de deal rond de Zwarte Zee", aldus Erdogan. De Turkse president stelde dat er "snel een oplossing zal worden gevonden" om de deal nieuw leven in te blazen. Oekraïne zou wel een "zachtere houding" moeten aannemen richting Rusland, aldus Erdogan.

Poetin zei ook dat afspraken over gratis graanleveringen aan zes Afrikaanse landen bijna rond zijn. In juli beloofde de Russische president al tijdens een Russisch-Afrikaanse top dat Rusland een aantal Afrikaanse landen gratis zou voorzien van graan.

Meer uit Buitenland

VS waarschuwen Europa voor vertraging wapenleveringen door oorlog

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.

47 minuten geleden
Iran opent weer deel van telefoon- en internetverkeer

TEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.

51 minuten geleden
Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

5 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

6 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

8 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

8 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

11 uur geleden