Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: weer graandeal als beperkingen Rusland worden opgeheven

Poetin: weer graandeal als beperkingen Rusland worden opgeheven

SOTSJI (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid weer mee te doen aan de graandeal. Daarvoor zouden wel de exportbeperkingen op Russische landbouwproducten moeten worden opgeheven, zei Poetin geflankeerd door zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan na overleg. Erdogan treedt met regelmaat op als bemiddelaar in het conflict in Oekraïne.

De graandeal bestaat uit afspraken die het mogelijk maken Oekraïense landbouwproducten, waaronder graan, te transporteren over de Zwarte Zee. Omdat de export van Russische landbouwproducten volgens Poetin op te veel obstakels stuit door sancties besloot hij in juli uit de graandeal te stappen.

Volgens Erdogan zijn alternatieven voor de graandeal niet toereikend. "Die kunnen niet de duurzaamheid en veiligheid garanderen van de samenwerking tussen de verschillende partijen in de deal rond de Zwarte Zee", aldus Erdogan. De Turkse president stelde dat er "snel een oplossing zal worden gevonden" om de deal nieuw leven in te blazen. Oekraïne zou wel een "zachtere houding" moeten aannemen richting Rusland, aldus Erdogan.

Poetin zei ook dat afspraken over gratis graanleveringen aan zes Afrikaanse landen bijna rond zijn. In juli beloofde de Russische president al tijdens een Russisch-Afrikaanse top dat Rusland een aantal Afrikaanse landen gratis zou voorzien van graan.

Meer uit Buitenland

VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

5 minuten geleden
EU-landen aan Russische grens willen meer Europese hulp

HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.

58 minuten geleden
Brit krijgt 21,5 jaar celstraf voor inrijden op menigte Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.

2 uur geleden
Axios: Musk geeft weer financiële steun aan Republikeinen

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.

3 uur geleden
Voedselonzekerheid dreigt voor 17 miljoen mensen in Afghanistan

KABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.

3 uur geleden
Toeristen moeten gaan betalen voor Trevifontein

ROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.

3 uur geleden
Omgekomen schutter Bondi Beach kwam uit India

HAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.

3 uur geleden