Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: we zullen ons verdedigen tegen verraders

Poetin: we zullen ons verdedigen tegen verraders

MOSKOU (ANP) - Rusland zal hard optreden tegen "verraders" die "de wapens hebben opgepakt tegen hun kameraden". Dat heeft de Russische president Vladimir Poetin gezegd in een televisietoespraak. "Iedere binnenlandse muiterij is een serieuze bedreiging tegen onze staat", zei hij. Hij sprak van "landverraad, afpersing en terrorisme" en "een klap voor Rusland, een klap voor ons volk".

"We vechten voor onze onafhankelijkheid, het recht om Rusland te blijven", zei Poetin. Volgens de president moet iedereen die de strijd ondermijnt "uitgeschakeld worden". "Dit is verraad van degenen die het land in de armen drijven van anarchie, broedermoord, uiteindelijk de nederlaag en capitulatie."

Poetin kondigde verder "doortastend optreden in Rostov aan de Don" aan. In die stad hebben strijders van het huurlingenleger Wagner het militaire hoofdkwartier en bestuursgebouwen omsingeld. Hoe dat optreden er precies uit zal zien, zei Poetin niet.

Vergelijking

President Poetin riep de betrokkenen op om hun opstand, die hij omschreef als "een dolkstoot in de rug", te staken. "Samen met het moederland zullen we iedere beproeving doorstaan en er nog sterker uitkomen."

De Russische leider sprak herhaaldelijk van landverraad als gevolg van "persoonlijke ambities die de overhand krijgen over het vertrouwen in het volk". Hij maakte ook een vergelijking met 1917, het jaar van de Russische revolutie.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

7 minuten geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

5 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

5 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

7 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

10 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

12 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

22 uur geleden