Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: we zullen ons verdedigen tegen verraders

Poetin: we zullen ons verdedigen tegen verraders

MOSKOU (ANP) - Rusland zal hard optreden tegen "verraders" die "de wapens hebben opgepakt tegen hun kameraden". Dat heeft de Russische president Vladimir Poetin gezegd in een televisietoespraak. "Iedere binnenlandse muiterij is een serieuze bedreiging tegen onze staat", zei hij. Hij sprak van "landverraad, afpersing en terrorisme" en "een klap voor Rusland, een klap voor ons volk".

"We vechten voor onze onafhankelijkheid, het recht om Rusland te blijven", zei Poetin. Volgens de president moet iedereen die de strijd ondermijnt "uitgeschakeld worden". "Dit is verraad van degenen die het land in de armen drijven van anarchie, broedermoord, uiteindelijk de nederlaag en capitulatie."

Poetin kondigde verder "doortastend optreden in Rostov aan de Don" aan. In die stad hebben strijders van het huurlingenleger Wagner het militaire hoofdkwartier en bestuursgebouwen omsingeld. Hoe dat optreden er precies uit zal zien, zei Poetin niet.

Vergelijking

President Poetin riep de betrokkenen op om hun opstand, die hij omschreef als "een dolkstoot in de rug", te staken. "Samen met het moederland zullen we iedere beproeving doorstaan en er nog sterker uitkomen."

De Russische leider sprak herhaaldelijk van landverraad als gevolg van "persoonlijke ambities die de overhand krijgen over het vertrouwen in het volk". Hij maakte ook een vergelijking met 1917, het jaar van de Russische revolutie.

Meer uit Buitenland

Kist paus aangekomen bij basiliek Santa Maria Maggiore

ROME (ANP/AFP/RTR) - De kist van paus Franciscus is aangekomen bij de Basiliek van Santa Maria Maggiore. Vlak voordat het lichaam naar binnen werd gebracht, mochten geestelijken en andere genodigden bij de ingang van de kerk een laatste eerbetoon brengen.

15 minuten geleden
Bijna 300 gewonden gemeld na explosie in haven Iran

SHAHID RAJAEE (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote explosie in de Zuid-Iraanse haven Shahid Rajaee zijn volgens plaatselijke media en autoriteiten meer dan 280 mensen gewond geraakt. Over de oorzaak van de ontploffing is nog niets officieel bekendgemaakt.

35 minuten geleden
Russen melden herovering Koersk op Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russen zeggen de grensregio Koersk op het Oekraïense leger te hebben heroverd. De operatie om weer volledige controle over Koersk te krijgen is voltooid, meldde de Russische legertop aan de Russische president Vladimir Poetin. Het Oekraïense "avontuur" in Koersk is volledig mislukt, aldus Poetin in beelden die door het Kremlin werden verspreid.

50 minuten geleden
Paus Franciscus onderweg naar laatste rustplaats

VATICAANSTAD (ANP) - Het lichaam van paus Franciscus is onderweg naar de Basiliek van Santa Maria Maggiore in Rome. De processie met de kist legt een route van circa 6 kilometer af.

58 minuten geleden
Uitvaartmis afgelopen, kist terug in Sint-Pietersbasiliek

VATICAANSTAD (ANP) - De uitvaartmis van paus Franciscus is na ongeveer twee uur afgelopen, langer dan aanvankelijk gepland. De kist met het lichaam van de religieuze leider is weer terug in de Sint-Pietersbasiliek.

1 uur geleden
Witte Huis: erg productief overleg tussen Trump en Zelensky

ROME (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben voor de uitvaart van paus Franciscus in Rome een "erg productief overleg" gehad, meldt het Witte Huis. Beide leiders waren naar Italië afgereisd voor de plechtigheid. Het is de bedoeling dat ze na de ceremonie verder praten, meldt een woordvoerder van Zelensky. Voor de uitvaart spraken ze ongeveer vijftien minuten.

1 uur geleden
Menigte verzamelt zich al bij kerk waar paus begraven wordt

ROME (ANP/DPA) - Talrijke mensen verzamelen zich al bij de Romeinse basiliek Santa Maria Maggiore, waar paus Franciscus zaterdagmiddag wordt begraven. De kerkleider kwam zeker honderd keer in deze historische kerk in het centrum van Rome.

2 uur geleden