Poetin: Wagner Groep werd gefinancierd door Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor het eerst gezegd dat de Russische staat de huurlingen van de onderneming Wagner Groep van Jevgeni Prigozjin volledig financierde. Er werd volgens hem van mei 2022 tot mei 2023 omgerekend circa 920 miljoen euro overgemaakt. De president sprak op een bijeenkomst op het ministerie van Defensie.
Prigozjin verdiende volgens Poetin een vermogen aan contracten met de staat, ook in de cateringsector, waar hij in een jaar tijd ruim 850 miljoen euro aan overhield. Zijn ondernemingen zijn volgens de president ondergebracht in een moedermaatschappij, Concord. Poetin zei dat er onderzoek wordt gedaan wat er met het geld van de staat bij Concord is uitgevoerd.
De Wagner Groep is volgens waarnemers ook gelieerd aan andere bedrijven, zoals hotel-restaurants en ondernemingen waarbij in vooral Afrika delfstoffen worden gewonnen.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.
48 minuten geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
5 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
10 uur geleden