Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: Wagner Groep werd gefinancierd door Rusland

Poetin: Wagner Groep werd gefinancierd door Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor het eerst gezegd dat de Russische staat de huurlingen van de onderneming Wagner Groep van Jevgeni Prigozjin volledig financierde. Er werd volgens hem van mei 2022 tot mei 2023 omgerekend circa 920 miljoen euro overgemaakt. De president sprak op een bijeenkomst op het ministerie van Defensie.

Prigozjin verdiende volgens Poetin een vermogen aan contracten met de staat, ook in de cateringsector, waar hij in een jaar tijd ruim 850 miljoen euro aan overhield. Zijn ondernemingen zijn volgens de president ondergebracht in een moedermaatschappij, Concord. Poetin zei dat er onderzoek wordt gedaan wat er met het geld van de staat bij Concord is uitgevoerd.

De Wagner Groep is volgens waarnemers ook gelieerd aan andere bedrijven, zoals hotel-restaurants en ondernemingen waarbij in vooral Afrika delfstoffen worden gewonnen.

Meer uit Buitenland

24 jaar cel voor Spaanse oud-minister om gesjoemel met mondkapjes

MADRID (ANP) - Het Spaanse hooggerechtshof heeft oud-minister van Transport José Luis Ábalos veroordeeld tot 24 jaar cel. De oud-minister werd schuldig bevonden aan onder meer omkoping, verduistering en deelname aan een criminele organisatie.

6 minuten geleden
Andy Burnham wil Britse premier Starmer opvolgen

LONDEN (ANP) - De afzwaaiende burgemeester van Manchester Andy Burnham zegt premier van het Verenigd Koninkrijk te willen worden. In een bericht op X reageert hij op het aftreden van Keir Starmer, eerder op maandagochtend. Die kondigde zijn opstappen aan nadat de druk op zijn positie sterk was toegenomen, onder meer vanwege een verwachte leiderschapsstrijd.

36 minuten geleden
Libanese president en vicepresident VS bespreken wapenstilstand

BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese president Joseph Aoun en de Amerikaanse vicepresident JD Vance hebben telefonisch overlegd over de inspanningen voor een staakt-het-vuren in Libanon. Dat meldt het kantoor van Aoun maandag.

1 uur geleden
Dertien mensen verdronken tijdens heet weekend in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Verspreid over heel Frankrijk zijn het afgelopen weekend minstens dertien mensen verdronken, meldt de Franse omroep BFMTV. Onder de drenkelingen zijn twee minderjarigen.

1 uur geleden
EU-chef Von der Leyen bedankt 'staatsman' Starmer

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X de afgetreden Britse premier Keir Starmer bedankt. De premier kondigde maandagochtend zijn vertrek aan, onder meer vanwege de toenemende dreiging van een leiderschapsverkiezing binnen zijn partij Labour.

1 uur geleden
Britse premier Starmer treedt af

LONDEN (ANP) - Keir Starmer treedt af als premier van het Verenigd Koninkrijk. Dat zei hij tijdens een persconferentie voor Downing Street 10. Starmer zei zijn ontslag maandagochtend bij koning Charles te hebben ingediend.

2 uur geleden
Iraanse delegatie terug naar Teheran na onderhandelingen met VS

LUZERN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie is teruggekeerd naar Teheran, na een achttien uur durende gespreksronde met de VS in Zwitserland. Dat melden Iraanse media. De strijdende partijen waren bijeen in een resort nabij het Zwitserse Luzern om daar de details uit te werken rond de eerder aangekondigde voorlopige overeenkomst tussen de twee landen.

2 uur geleden