Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: Wagner Groep werd gefinancierd door Rusland

Poetin: Wagner Groep werd gefinancierd door Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor het eerst gezegd dat de Russische staat de huurlingen van de onderneming Wagner Groep van Jevgeni Prigozjin volledig financierde. Er werd volgens hem van mei 2022 tot mei 2023 omgerekend circa 920 miljoen euro overgemaakt. De president sprak op een bijeenkomst op het ministerie van Defensie.

Prigozjin verdiende volgens Poetin een vermogen aan contracten met de staat, ook in de cateringsector, waar hij in een jaar tijd ruim 850 miljoen euro aan overhield. Zijn ondernemingen zijn volgens de president ondergebracht in een moedermaatschappij, Concord. Poetin zei dat er onderzoek wordt gedaan wat er met het geld van de staat bij Concord is uitgevoerd.

De Wagner Groep is volgens waarnemers ook gelieerd aan andere bedrijven, zoals hotel-restaurants en ondernemingen waarbij in vooral Afrika delfstoffen worden gewonnen.

Meer uit Buitenland

Britse rechter: verbod op Palestine Action onwettig

LONDEN (ANP/RTR) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.

19 minuten geleden
Noors hof nodigt organisaties uit voor gesprek over Epstein

OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.

54 minuten geleden
FBI verdubbelt beloning in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.

1 uur geleden
Russische bewindsman bevestigt dat Rusland Cuba gaat helpen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.

1 uur geleden
Denemarken draagt vier F-35's bij aan Noordpoolmissie NAVO

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.

1 uur geleden
Premier Frederiksen spreekt in München met Rubio over Groenland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.

1 uur geleden
Media: Trump stuurt vliegdekschip van Venezuela naar Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.

2 uur geleden