Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin waarschuwt tegen nucleaire bewapening Oekraïne

Poetin waarschuwt tegen nucleaire bewapening Oekraïne

ASTANA/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft op bezoek in buurland Kazachstan gedreigd dat Russische strijdkrachten "alle middelen zullen inzetten" als Oekraïne nucleaire wapens krijgt. "Als het land waarmee we nu feitelijk vijandelijkheden voeren een kernmacht wordt, wat moeten we anders doen?", zei Poetin. Rusland heeft volgens Poetin "alle vernietigingsmiddelen tot zijn beschikking" en zal die dan gebruiken. Hij gelooft niet dat Oekraïne zelf een kernwapen kan maken, maar wel een soort 'vuile bom'.

Hij dreigde volgens meldingen van persbureau TASS ook onder meer "centra in Kyiv waar beleidsbesluiten worden genomen" te bestoken met de nieuwe ballistische hypersonische Oresjnik-raket. Die zou voor de westerse luchtafweer moeilijk te onderscheppen zijn. Het Kremlin is deze maand vooral kwaad geworden over het gebruik door Oekraïne van geavanceerde langeafstandsraketten om Russisch grondgebied te treffen.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemde het dreigement van Poetin "chantage" en riep bondgenoten op om met een "krachtige reactie" te komen.

Afgelopen week meldde The New York Times dat "een aantal niet geïdentificeerde westerse functionarissen" bij president Joe Biden het idee had geopperd Oekraïne nucleaire wapens te geven voor het einde van zijn ambtstermijn. De suggestie is door Russische functionarissen "krankzinnig" genoemd en wordt ook in het Westen niet serieus genomen. Bij het opdoeken van de Sovjet-Unie had de Oekraïense Sovjetrepubliek een enorm arsenaal aan kernwapens. Dat is echter ontmanteld na een internationale overeenkomst in 1994.

Meer uit Buitenland

Israël eerste land dat afgescheiden Somaliland erkent

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.

33 minuten geleden
Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

2 uur geleden
Ontmoeting Zelensky en Trump aanstaande zondag

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.

2 uur geleden
Kremlin: nieuwe onderhandelingen over Oekraïne met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.

3 uur geleden
Meerdere doden bij aanslag op moskee in het Syrische Homs

HOMS (ANP/RTR/AFP) - Bij een aanslag in een alawitische moskee in de Syrische stad Homs zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Syrische staatspersbureau Sana. Volgens het ministerie van Volksgezondheid raakten zeker achttien anderen gewond, al kan dat aantal nog oplopen, aldus een functionaris.

4 uur geleden
Zuid-Korea legaliseert na decennia Noord-Koreaanse staatskrant

SEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.

5 uur geleden
Zelensky: ontmoeting met Trump in nabije toekomst

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.

8 uur geleden