Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin waarschuwt tegen nucleaire bewapening Oekraïne

Poetin waarschuwt tegen nucleaire bewapening Oekraïne

ASTANA/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft op bezoek in buurland Kazachstan gedreigd dat Russische strijdkrachten "alle middelen zullen inzetten" als Oekraïne nucleaire wapens krijgt. "Als het land waarmee we nu feitelijk vijandelijkheden voeren een kernmacht wordt, wat moeten we anders doen?", zei Poetin. Rusland heeft volgens Poetin "alle vernietigingsmiddelen tot zijn beschikking" en zal die dan gebruiken. Hij gelooft niet dat Oekraïne zelf een kernwapen kan maken, maar wel een soort 'vuile bom'.

Hij dreigde volgens meldingen van persbureau TASS ook onder meer "centra in Kyiv waar beleidsbesluiten worden genomen" te bestoken met de nieuwe ballistische hypersonische Oresjnik-raket. Die zou voor de westerse luchtafweer moeilijk te onderscheppen zijn. Het Kremlin is deze maand vooral kwaad geworden over het gebruik door Oekraïne van geavanceerde langeafstandsraketten om Russisch grondgebied te treffen.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemde het dreigement van Poetin "chantage" en riep bondgenoten op om met een "krachtige reactie" te komen.

Afgelopen week meldde The New York Times dat "een aantal niet geïdentificeerde westerse functionarissen" bij president Joe Biden het idee had geopperd Oekraïne nucleaire wapens te geven voor het einde van zijn ambtstermijn. De suggestie is door Russische functionarissen "krankzinnig" genoemd en wordt ook in het Westen niet serieus genomen. Bij het opdoeken van de Sovjet-Unie had de Oekraïense Sovjetrepubliek een enorm arsenaal aan kernwapens. Dat is echter ontmanteld na een internationale overeenkomst in 1994.

Meer uit Buitenland

EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

27 minuten geleden
Karkas Timmy blijft mogelijk langer op eiland

ANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.

58 minuten geleden
Libanese president: bestand met Israël kan binnen 24 uur ingaan

BEIROET (ANP/RTR) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.

1 uur geleden
Opperste leider Iran waarschuwt voor verdeeldheid na oorlog

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.

1 uur geleden
Hongaars OM staakt vervolging burgemeester Boedapest om Pride

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.

1 uur geleden
Opvangregeling Oekraïners wordt verlengd, maar ingeperkt

LUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.

1 uur geleden
Frans-Iraanse Persepolis-maker Marjane Satrapi (56) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.

1 uur geleden