Poetin waarschuwt landen zich buiten Oekraïne-conflict te houden
SINT-PETERSBURG (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat landen die proberen tussenbeide te komen in het conflict met Oekraïne, geconfronteerd zullen worden met een snelle militaire reactie van Moskou. Poetin sprak tegen parlementsleden in Sint-Petersburg. Hij zei dat alle beslissingen over hoe Moskou in zo'n situatie zal reageren al zijn genomen.
Poetin zei verder dat hij niet nader omschreven "tegenaanvallen" zou ontketenen tegen iedereen die "bedreigingen van strategische aard creëert die onaanvaardbaar zijn voor Rusland". Daarbij zal het Russische leger niet aarzelen om de modernste wapens te gebruiken, vervolgde Poetin: "We hebben hier alle middelen voor, waar niemand anders zich op kan beroepen. We zullen er niet over pochen: we zullen ze gebruiken als dat nodig is. En ik wil dat iedereen dat weet."
Poetin heeft herhaaldelijk de Russische ontwikkeling van moderne wapens geprezen, waaronder hypersonische raketten en de nieuwe intercontinentale ballistische raket Sarmat, die eerder deze maand volgens de Russen met succes werd getest.
In dezelfde toespraak beweerde Poetin ook dat het Westen Rusland in verschillende stukken wil opdelen en beschuldigde het ervan Oekraïne in conflict te hebben gebracht met Rusland.
Meer uit Buitenland
CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.
1 uur geledenCHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.
6 uur geledenSTARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.
14 uur geledenFEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.
14 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.
16 uur geleden