Poetin: VS-troepen in Oekraïne zouden 'interventionisten' zijn
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat mochten Amerikaanse troepen in Oekraïne verschijnen, Rusland ze zal behandelen als "interventionisten". Dat zei hij in een interview met de zender Russia 1 en het Russische persbureau Ria Novosti.
In datzelfde interview liet Poetin zich ook uit over onder meer de recente NAVO-uitbreidingen, vredesbesprekingen met Oekraïne en het inzetten van kernwapens. De toetreding van Zweden en Finland tot de NAVO noemde Poetin een "betekenisloze stap". Desalniettemin reageert Rusland op de Finse toetreding met het "sturen van troepen en militair materieel naar de grens met Finland", aldus Poetin.
Over vredesbesprekingen met Oekraïne en zijn westerse bondgenoten zei Poetin dat Rusland daar "gereed" voor is, maar dat dergelijke gesprekken gebaseerd moeten zijn op "realiteiten". Hij laakte de acties van westerse landen die "voortdurend de Oekraïense wapenvoorraden vergroten en Oekraïense troepen op hun grondgebied trainen". Dat heeft volgens Poetin een negatief effect op onderhandelingen.
Ook liet hij zich uit over de inzet van kernwapens in het conflict. Rusland is "vanuit militair-technisch opzicht klaar voor een kernoorlog" maar is daar "geenszins op uit", aldus Poetin. In Oekraïne heeft hij in ieder geval "nog nooit" de noodzaak gezien kernwapens in te zetten. In het algemeen is Rusland volgens Poetin alleen bereid kernwapens te gebruiken als "het bestaan van de Russische staat wordt bedreigd".
Meer uit Buitenland
KARLSRUHE (ANP/RTR/DPA) - Er is voldoende bewijs om te concluderen dat de explosieve drone die werd aangetroffen op de luchthaven van Leipzig een aanslagpoging was. Dat zegt de Duitse federaal aanklager, die het onderzoek naar het voorval overneemt.
19 minuten geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky brengt zaterdag voor het eerst als president een bezoek aan Servië. Hij ontmoet daar zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft de aanvallen van Oekraïne en Rusland op burgerdoelen of dichtbevolkte gebieden fel veroordeeld. Hij roept de strijdende partijen op hiermee te stoppen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump doet geruchten over zijn vermeende onvrede met minister van Defensie Pete Hegseth af als "onwaar en totaal nergens op gestoeld". In een bericht op Truth Social schrijft Trump "extreem blij te zijn met werk dat Pete Hegseth doet", om vervolgens enkele van zijn successen op te sommen.
1 uur geledenGENÈVE/WASHINGTON (ANP) - Mensenrechtenfunctionarissen van de Verenigde Naties hebben de verstikkende sancties van Washington tegen Cuba veroordeeld. De internationale gemeenschap wordt opgeroepen te voorkomen dat het eiland door gebrek aan eerste levensbehoeften "een stil Gaza" wordt.
2 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP) - Bij een botsing tussen twee trams in het Duitse Gelsenkirchen zijn meer dan twintig mensen gewond geraakt. Drie mensen zijn levensgevaarlijk gewond geraakt, zeven zwaar en veertien licht, melden plaatselijke media.
3 uur geledenMADRID/CEUTA (ANP) - De Spaanse Guardia Civil vreest dat er 15 augustus weer een heleboel mensen kunnen proberen Ceuta binnen te dringen. Bronnen bij de politie van de nieuwszender 20 minutos zeggen dat de toestand vooral op sociale media nauwlettend in de gaten wordt gehouden en dat 15 augustus is genoemd als datum voor een nieuwe massale intocht. Dit is "veel meer dan een gerucht", beklemtoonde een bron bij de Guardia Civil.
3 uur geleden