Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin vreest nieuw 'Srebrenica' in Oekraïne

Poetin vreest nieuw 'Srebrenica' in Oekraïne

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin vreest voor een Srebrenica-achtig bloedbad in Oost-Oekraïne. Dat zou volgens hem kunnen plaatsvinden als Oekraïense troepen de controle krijgen over de grens tussen de pro-Russische rebellenrepublieken en Rusland, berichten Russische media.

Poetin deed de uitspraak een dag na zijn eerste ontmoeting met de nieuwe Oekraïense president, Volodimir Zelenski. De Russische leider vreest dat Oekraïense nationalisten aan het moorden kunnen slaan in de opstandige ministaatjes Donetsk en Loehansk als de veiligheid van inwoners daar niet wordt gegarandeerd.

"De Oekraïense zijde zegt altijd: geef ons de mogelijkheid de grens te sluiten met troepen. Wel, ik kan me indenken wat dan zal gebeuren. Het wordt een Srebrenica", aldus Poetin. Hij wil dat werk wordt gemaakt van een amnestieregeling voor mensen in de rebellengebieden.

Poetin verwees naar het beruchte bloedbad bij het Bosnische Srebrenica, waar in 1995 duizenden moslimmannen en -jongens zijn gedood. Dat gebeurde nadat de enclave, die onder bescherming stond van Nederlandse VN-militairen, onder de voet was gelopen door troepen van generaal Ratko Mladic.

Meer uit Buitenland

Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

6 uur geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

8 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

8 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

8 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

10 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

11 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

12 uur geleden