Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin vreest nieuw 'Srebrenica' in Oekraïne

Poetin vreest nieuw 'Srebrenica' in Oekraïne

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin vreest voor een Srebrenica-achtig bloedbad in Oost-Oekraïne. Dat zou volgens hem kunnen plaatsvinden als Oekraïense troepen de controle krijgen over de grens tussen de pro-Russische rebellenrepublieken en Rusland, berichten Russische media.

Poetin deed de uitspraak een dag na zijn eerste ontmoeting met de nieuwe Oekraïense president, Volodimir Zelenski. De Russische leider vreest dat Oekraïense nationalisten aan het moorden kunnen slaan in de opstandige ministaatjes Donetsk en Loehansk als de veiligheid van inwoners daar niet wordt gegarandeerd.

"De Oekraïense zijde zegt altijd: geef ons de mogelijkheid de grens te sluiten met troepen. Wel, ik kan me indenken wat dan zal gebeuren. Het wordt een Srebrenica", aldus Poetin. Hij wil dat werk wordt gemaakt van een amnestieregeling voor mensen in de rebellengebieden.

Poetin verwees naar het beruchte bloedbad bij het Bosnische Srebrenica, waar in 1995 duizenden moslimmannen en -jongens zijn gedood. Dat gebeurde nadat de enclave, die onder bescherming stond van Nederlandse VN-militairen, onder de voet was gelopen door troepen van generaal Ratko Mladic.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: relatie VS duidelijk niet zo goed als vroeger

BERLIJN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de Verenigde Staten een "onmisbare bondgenoot", maar zegt tegelijkertijd dat het overduidelijk is dat "onze verhouding niet meer zo goed is als vroeger". Dat zei ze in Berlijn voorafgaand aan overleg met de Duitse defensieminister Boris Pistorius.

8 minuten geleden
Hoger beroep Marine Le Pen van start in fraudezaak

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoger beroep van de radicaal-rechtse Franse politica Marine Le Pen is begonnen. Zij hoopt hiermee haar veroordeling wegens fraude terug te draaien, om zo toch mee te kunnen doen aan de presidentsverkiezingen van 2027. Vanwege een schandaal rond gesjoemel met EU-geld is ze voor vijf jaar uitgesloten van deelname aan verkiezingen. Zelf heeft ze de beschuldigingen altijd ontkend.

31 minuten geleden
NAVO-chef Rutte: Rusland blijft onze grootste bedreiging

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht niet dat Rusland binnenkort zal stoppen met zijn agressieve en roekeloze acties. "Rusland blijft onze grootste bedreiging", zei hij dinsdag tijdens een toespraak op een bijeenkomst bij de liberalen in het Europees Parlement. Volgens Rutte streeft Rusland naar een langdurige confrontatie, waarbij China, Iran en Noord-Korea "Moskou's oorlog tegen Oekraïne voeden".

45 minuten geleden
Deense premier over Amerikaanse druk: ergste moet nog komen

KOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen denkt dat haar land voor een moeilijke periode staat, door de Amerikaanse dreigementen om Groenland in te nemen. "Het was niet makkelijk om ons te verzetten tegen de onacceptabele druk van een van onze nauwste bondgenoten", zei Frederiksen tijdens een persconferentie. "Maar het lijkt erop dat het zwaarste gedeelte nog moet komen."

56 minuten geleden
Fox: regering-Trump schrapt beschermde status Somaliërs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering schrapt de tijdelijke beschermde status voor Somalische migranten. Dat laat minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem weten aan Fox News.

1 uur geleden
Vrouwen beschuldigen Julio Iglesias van misbruik en verkrachting

SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.

1 uur geleden
Doodstraf geëist tegen oud-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.

2 uur geleden