Poetin vraagt Oekraïners 'wapens neer te leggen' in tv-toespraak
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin geeft een onaangekondigde toespraak op Russische staatstelevisie op hetzelfde moment dat de VN-Veiligheidsraad bijeen is in een spoedzitting. Daarin kondigt hij een militaire operatie aan in Oekraïne.
Poetin zegt volgens het Russische persbureau Interfax "een speciale militaire operatie" uit te willen voeren in de Oekraïense Donbas-regio die Moskou als onafhankelijk heeft erkend. Hij roept Oekraïense militairen op "hun wapens neer te leggen" maar zegt ook "geen Oekraïens grondgebied te willen bezetten".
In de toespraak zegt Poetin volgens Interfax ook dat "Rusland onmiddellijk zal reageren in het geval van buitenlandse bemoeienis". Ook stelt hij dat "bloedvergieten voor rekening van het Oekraïense regime komt".
De toespraak van Poetin begon op precies hetzelfde moment dat de Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties Linda Thomas-Greenfield Rusland opriep zich terug te trekken.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Gazaanse gezondheidsministerie zegt van Israël de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen te hebben ontvangen. Daarmee komt het totaal op 315 sinds het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël een maand geleden.
20 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft twee pogingen van Islamitische Staat (IS) om president Ahmed al-Sharaa om het leven te brengen verijdeld, zeggen anonieme bronnen tegen persbureau Reuters. Het Syrische ministerie van Informatie heeft niet gereageerd op de berichten.
25 minuten geledenBRATISLAVA (ANP/DPA) - Bij een treinongeluk in Slowakije zijn zeker 79 mensen gewond geraakt, melden autoriteiten. Eerder werd bericht over ongeveer 30 gewonden. Twee passagierstreinen botsten zondagavond frontaal op elkaar op ongeveer 20 kilometer van hoofdstad Bratislava. Geen van de gewonden zou in levensgevaar zijn.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft voormalig president Soeharto postuum de titel van nationale held toegekend. Zijn nalatenschap is omstreden. Hij was ruim dertig jaar dictator van het land en was als generaal verantwoordelijk voor de massamoord op communisten in 1965 en 1966. Daarbij zouden volgens sommige schattingen een half miljoen mensen zijn gedood.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy ervaart zijn verblijf in de gevangenis als heel zwaar, uitputtend en een nachtmerrie. Dit verklaarde hij maandag tijdens de behandeling van een verzoek tot vrijlating.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft de uitvoering van het vredesakkoord met buurland Cambodja opgeschort. Aanleiding is een incident maandag waarbij vier Thaise soldaten bij de grens gewond raakten door een landmijn. De deal werd in oktober ondertekend door de twee landen en was bedoeld om een definitief einde te maken aan de vijandelijkheden.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zijn niet van plan zich aan te sluiten bij de internationale stabilisatiemacht in Gaza, meldt presidentieel adviseur Anwar Gargash. Volgens hem ziet het land "nog geen duidelijk kader voor de stabilisatiemacht" en zal het "onder dergelijke omstandigheden waarschijnlijk niet deelnemen".
5 uur geleden