Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin viert zeventigste verjaardag tijdens Oekraïne-oorlog

Poetin viert zeventigste verjaardag tijdens Oekraïne-oorlog

SINT PETERSBURG (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin houdt vrijdag een "informele bijeenkomst" om zijn zeventigste verjaardag te vieren, ruim zeven maanden na de Russische invasie in Oekraïne. Volgens het Kremlin zijn de leiders van voormalige Sovjetlanden in Sint-Petersburg uitgenodigd voor het jubileum, maar het is nog niet duidelijk wie er op komen dagen. Bovendien zal Poetin gewoon doorwerken op zijn verjaardag.

Het is door de oorlog sowieso de vraag of Poetin iets te vieren heeft. Zijn leger verliest steeds meer terrein op het Oekraïense leger en door de gedeeltelijke mobilisatie is de onrust in zijn eigen land toegenomen.

Een Kremlinwoordvoerder kon niet zeggen wie er precies op de gastenlijst staan van de bijeenkomst in het Konstantinovsky Paleis, maar had het over de leiders van het Gemenebest van Onafhankelijke Landen. Dat is een los verband van Sovjetstaten dat ontstond na de val van de Sovjet-Unie in 1991. Onder andere Belarus, Armenië en Azerbeidzjan maken deel uit van deze groep landen.

Georgië en Oekraïne waren ook lid, maar trokken zich in respectievelijk 2008 en 2018 definitief terug door de conflicten met Rusland. Kazachstan vormt wel nog deel van het Gemenebest, maar president Kassim-Jomart Tokajev neemt de laatste tijd steeds meer afstand van het Russische beleid in Oekraïne. Volgende week staat er desondanks een top met het Gemenebest in Kazachstan op het programma.

Meer uit Buitenland

Ambassade VS in Israël zegt personeel dat weg wil: ga dan vandaag

JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.

25 minuten geleden
Iran: VS moeten buitensporige eisen laten vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.

2 uur geleden
Lokaal bestand voor reparaties bij Oekraïense kerncentrale

MOSKOU (ANP/RTR) - Rond de kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is een bestand afgesproken, om kabels te kunnen repareren. De kerncentrale is al sinds kort na de inval in Oekraïne in 2022 in Russische handen.

3 uur geleden
Greens winnen in Labour-bolwerk, nieuwe klap voor Starmer

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.

5 uur geleden
Pakistan verklaart "open oorlog" aan Afghaanse Taliban

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.

5 uur geleden
Melania zit volgende week vergadering VN-Veiligheidsraad voor

NEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.

14 uur geleden
Onderhandelaars in Genève bellen met Zelensky na afloop overleg

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.

14 uur geleden