
Poetin verwacht dat Xi Jinping komende lente Rusland bezoekt
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin verwacht dat zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping komende lente naar Rusland reist. Poetin kondigde het bezoek aan tijdens het openbare gedeelte van een videogesprek met de Chinese president. Beijing heeft het nieuws nog niet bevestigd.
De twee presidenten spreken elkaar vrijdag om de betrekkingen tussen hun landen te bespreken. Voorafgaand aan het gesprek benadrukten beiden dat ze meer willen samenwerken. Xi denkt dat ze elkaar nodig hebben, "gezien de moeilijke internationale situatie". Poetin hamerde vooral op een nauwere militaire samenwerking tussen de twee grootmachten.
Als Xi inderdaad over een paar maanden naar Moskou reist, zou dat een belangrijke opsteker zijn voor Poetin. Westerse landen vragen Beijing voortdurend om de Russische inval in Oekraïne te veroordelen, maar Xi waagt zich daar niet aan. Hij spreekt zich regelmatig uit als voorstander van een diplomatieke oplossing. Door de westerse sancties wordt Rusland economisch ook steeds afhankelijker van China.
Poetin en Xi spraken elkaar voor het laatst in september, toen ze beiden in Oezbekistan waren voor een regionale top.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft Amnesty International verboden. De mensenrechtenorganisatie is op een lijst geplaatst van "ongewenste organisaties", die hun werkzaamheden in het land moeten staken. Russen riskeren een celstraf als ze samenwerken met zo'n organisatie.
43 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft Palestijnen opgeroepen delen van het zuiden van de Gazastrook meteen te verlaten. Er komt volgens de strijdkrachten een "ongekende aanval aan om de capaciteiten van terroristische organisaties in dit gebied te vernietigen".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft maandag benadrukt dat Israël de controle over de hele Gazastrook zal overnemen. Hij zei dat daarbij om "praktische en diplomatieke redenen" voorkomen moet worden dat daar hongersnood ontstaat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar de steun die zijn rivaal Kamala Harris tijdens haar campagne kreeg van beroemdheden. "Kandidaten mogen niet betalen voor steunbetuigingen, wat Kamala wel deed onder het mom van betalen voor entertainment", schreef de president op Truth Social.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De eerste ronde van de Poolse presidentsverkiezing heeft nog geen definitieve winnaar opgeleverd. Dat betekent dat de pro-Europese Rafal Trzaskowski en de nationalistische Karol Nawrocki het in een tweede ronde weer tegen elkaar moeten opnemen.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse douane heeft een enorme hoeveelheid vliegtuigbanden voor Boeing verkeersvliegtuigen in beslag genomen die naar Rusland zouden worden getransporteerd. De export naar Rusland is in strijd met de Europese sancties tegen Rusland. Volgens de Poolse douane gaat het om 5000 kilo aan banden die in een vrachtwagen zijn aangetroffen en die waren opgegeven als autobanden of banden voor bussen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verscherpte grenscontroles en het afwijzen van asielzoekers in Duitsland kunnen niet veel langer worden gehandhaafd. Daarvoor waarschuwt de Duitse politievakbond, verwijzend naar overbelast personeel en opgeschorte trainingsprogramma's.
7 uur geleden