Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin verwacht dat Xi Jinping komende lente Rusland bezoekt

Poetin verwacht dat Xi Jinping komende lente Rusland bezoekt

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin verwacht dat zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping komende lente naar Rusland reist. Poetin kondigde het bezoek aan tijdens het openbare gedeelte van een videogesprek met de Chinese president. Beijing heeft het nieuws nog niet bevestigd.

De twee presidenten spreken elkaar vrijdag om de betrekkingen tussen hun landen te bespreken. Voorafgaand aan het gesprek benadrukten beiden dat ze meer willen samenwerken. Xi denkt dat ze elkaar nodig hebben, "gezien de moeilijke internationale situatie". Poetin hamerde vooral op een nauwere militaire samenwerking tussen de twee grootmachten.

Als Xi inderdaad over een paar maanden naar Moskou reist, zou dat een belangrijke opsteker zijn voor Poetin. Westerse landen vragen Beijing voortdurend om de Russische inval in Oekraïne te veroordelen, maar Xi waagt zich daar niet aan. Hij spreekt zich regelmatig uit als voorstander van een diplomatieke oplossing. Door de westerse sancties wordt Rusland economisch ook steeds afhankelijker van China.

Poetin en Xi spraken elkaar voor het laatst in september, toen ze beiden in Oezbekistan waren voor een regionale top.

Meer uit Buitenland

Turkse media: Erdogan zoekt herverkiezing via geitenpaadje

ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.

43 minuten geleden
Trump zinspeelt op grote escalatie oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."

51 minuten geleden
Poolse premier wijst op gevaar Russische provocatie van de NAVO

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.

1 uur geleden
Trump schijnbaar op de foto met afbeelding sloop Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.

2 uur geleden
Venezuela herstelt toegang tot geblokkeerde nieuwssites

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.

3 uur geleden
Zweedse verkiezingswinnaar wil land in nieuwe richting leiden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.

5 uur geleden
Nederlandse EP'ers positief over innige samenwerking EU-Canada

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van D66, CDA, VVD, PRO en Volt reageren uiterst positief op de speech van de Canadese premier Mark Carney donderdag in het Europees Parlement. Daarin zei Carney het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen te verwelkomen om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de EU te maken. D66-voorman Gerben-Jan Gerbrandy noemt het een "historisch moment".

5 uur geleden