Poetin verwacht dat Xi Jinping komende lente Rusland bezoekt
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin verwacht dat zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping komende lente naar Rusland reist. Poetin kondigde het bezoek aan tijdens het openbare gedeelte van een videogesprek met de Chinese president. Beijing heeft het nieuws nog niet bevestigd.
De twee presidenten spreken elkaar vrijdag om de betrekkingen tussen hun landen te bespreken. Voorafgaand aan het gesprek benadrukten beiden dat ze meer willen samenwerken. Xi denkt dat ze elkaar nodig hebben, "gezien de moeilijke internationale situatie". Poetin hamerde vooral op een nauwere militaire samenwerking tussen de twee grootmachten.
Als Xi inderdaad over een paar maanden naar Moskou reist, zou dat een belangrijke opsteker zijn voor Poetin. Westerse landen vragen Beijing voortdurend om de Russische inval in Oekraïne te veroordelen, maar Xi waagt zich daar niet aan. Hij spreekt zich regelmatig uit als voorstander van een diplomatieke oplossing. Door de westerse sancties wordt Rusland economisch ook steeds afhankelijker van China.
Poetin en Xi spraken elkaar voor het laatst in september, toen ze beiden in Oezbekistan waren voor een regionale top.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "totale en volledige" blokkade bevolen van alle gesanctioneerde olietankers die Venezuela binnenvaren of verlaten. Dat heeft hij op Truth Social bekendgemaakt.
34 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het parlement van Curaçao wil militaire bijstand van Nederland die kan bijdragen aan de veiligheid van het vliegverkeer van Curaçao en heeft daarover twee moties aangenomen. Dit is gebeurd naar aanleiding van de 'bijna-botsingen' onlangs in het Curaçaose luchtruim.
35 minuten geledenAMMAN (ANP) - Israël heeft zes Canadese parlementsleden die vanuit Jordanië de Westelijke Jordaanoever wilden bezoeken de toegang tot het Palestijnse gebied geweigerd. Israëlische autoriteiten gaven als reden voor de weigering dat de Canadese delegatie wordt "gesponsord door een terroristische organisatie".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
8 uur geleden