Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin vervangt machtige procureur-generaal

Poetin vervangt machtige procureur-generaal

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin vervangt de machtige procureur-generaal Joeri Tsjajka. De 68-jarige Tsjajka was sinds 2006 de hoogste aanklager van Rusland. Het Kremlin meldt dat hij wordt overgeplaatst naar een "andere functie", zonder daarover in detail te treden.

Tsjajka opereert al tientallen jaren in het centrum van de macht. Hij deed van 1999 tot 2006 dienst als minister van Justitie. De anticorruptiegroep van Kremlincriticus Aleksej Navalni stelde in 2015 dat twee zonen van de topfunctionaris dankzij hun connecties op illegale wijze een vermogen hadden vergaard.

De procureur-generaal wordt naar verwachting opgevolgd door de 43-jarige Igor Krasnov, die een topfunctie heeft bij het Onderzoekscomité. Die organisatie voert strafrechtelijke onderzoeken uit en valt rechtstreeks onder de president. Poetin heeft Krasnov naar voren geschoven om Tsjajka op te volgen.

Tsjajka is niet de enige topfunctionaris die een andere functie krijgt. Een week geleden ruimde premier Dmitri Medvedev het veld. Hij werd vervangen door de technocraat Michail Misjoestin.

Meer uit Buitenland

Flydubai vliegt gedurende onderzoek niet van en naar Israël

DUBAI (ANP/RTR) - De luchtvaartmaatschappij flydubai stopt voorlopig met vluchten van en naar Israël. Aan boord van een toestel van de maatschappij was woensdag onderweg naar Tel Aviv een gewelddadig incident waarbij de piloten betrokken waren. Dit wordt onderzocht sinds het toestel een noodlanding in Saudi-Arabië maakte.

25 minuten geleden
Indiase piloot stabiel na steekincident flydubai-toestel

TABUK (ANP/AFP/RTR) - De Indiase piloot die tijdens de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv zou zijn aangevallen door zijn collega, verkeert in stabiele toestand. Dat laat de Indiase ambassade in Saudi-Arabië weten. Het incident vond woensdagochtend plaats. Tijdens de vlucht zou een van de piloten van het toestel de ander hebben aangevallen en neergestoken, volgens Israël om het toestel te laten neerstorten.

1 uur geleden
Londen kondigt einde proef met migrantendeal met Frankrijk aan

LONDEN (ANP/AFP) - Een Brits-Franse deal over het terugnemen door Frankrijk van illegale migranten die met bootjes op de Engelse kust landden, wordt niet verlengd.

1 uur geleden
Gezant Vaticaan bezoekt Oekraïense krijgsgevangenen

MOSKOU (ANP/RTR) - De speciale gezant van de paus, kardinaal Matteo Zuppi, heeft volgens het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken Oekraïense krijgsgevangenen bezocht. Hij heeft volgens Moskou ongehinderd met krijgsgevangenen over hun omstandigheden kunnen spreken.

2 uur geleden
Franse minister ziet meer protest en geweld bij scholierenacties

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez constateert naar eigen zeggen een toename van gewelddadigheden en aantallen incidenten bij de landelijke scholierenprotesten. Woensdag zijn er volgens hem zeker 356 instellingen bij betrokken geweest, achttien meer dan dinsdag.

2 uur geleden
Netanyahu ontvangt passagiers flydubai-vlucht op Ben Gurion

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdagavond de passagiers ontmoet van de flydubai-vlucht waarop woensdag een gevecht uitbrak in de cockpit. De inzittenden van dat toestel werden woensdag rond het avonduur met een andere flydubai-vlucht naar Tel Aviv gevlogen. Het oorspronkelijke toestel was onderweg van Dubai naar diezelfde stad, maar moest vanwege het voorval een noodlanding maken in Saudi-Arabië.

3 uur geleden
Brussel presenteert volgende week herziening voor EU-uitbreiding

TIRANA (ANP) - De Europese Commissie presenteert volgende week een herziening van het toetredingsproces voor EU-kandidaatlidstaten die al ver gevorderd zijn. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen op een persconferentie in Albanië, waar ze een tour langs de Westelijke Balkanlanden aftrapt.

4 uur geleden