Poetin verklaart vredesakkoord voor Oost-Oekraïne dood
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de afspraken over de pro-Russische rebellen in het oosten van Oekraïne doodverklaard. Volgens hem bestaat het zogenoemde Minsk-vredesakkoord niet langer. Het zou zijn "afgemaakt" door de Oekraïense regering in Kiev, en al lang voordat Rusland besloot de afvallige regio's in Oekraïne te erkennen als zelfstandige staten.
In het Minsk-akkoord is van alles vastgelegd, waaronder een wapenstilstand. Met de erkenning van Donetsk en Loehansk ziet Moskou de weg vrij om de twee gebieden openlijk te hulp te schieten in hun strijd tegen het Oekraïense leger.
De Minsk-overeenkomst werd zeven jaar geleden gesloten, als vervolg op afspraken een jaar daarvoor tussen Oekraïne, Rusland en de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa. Het akkoord had eigenlijk het pad moeten effenen voor vrede.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese politie heeft 423 mensen gearresteerd voor de zogenoemde Gen Z-protesten in september, meldt de politie maandag. De arrestanten worden onder meer beschuldigd van moord, verboden wapenbezit, diefstal en vandalisme.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - De voorzitter van de Britse omroep BBC Samir Shah heeft excuses aangeboden voor de manier waarop een speech van de Amerikaanse president Donald Trump is bewerkt. Delen uit de toespraak werden in een Panorama-documentaire aan elkaar geplakt, waarbij onder meer zou zijn weggelaten dat hij opriep tot een vreedzaam protest.
25 minuten geledenBELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém is de jaarlijkse VN-klimaattop officieel begonnen. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs bespreken landen de komende twee weken de toestand van het klimaat. Volgens schattingen wonen 50.000 mensen de top dit jaar bij. De Verenigde Staten doen niet mee. Daarmee ontbreekt het land met de op een na hoogste uitstoot van broeikasgassen (na China).
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep in een zaak over campagnefinanciering. Een rechtbank heeft dat maandag besloten, meldt de Franse zender BFMTV. Sarkozy zit sinds 21 oktober een straf van vijf jaar uit voor criminele samenzwering.
31 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Gazaanse gezondheidsministerie zegt van Israël de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen te hebben ontvangen. Daarmee komt het totaal op 315 sinds het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël een maand geleden.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft twee pogingen van Islamitische Staat (IS) om president Ahmed al-Sharaa om het leven te brengen verijdeld, zeggen anonieme bronnen tegen persbureau Reuters. Het Syrische ministerie van Informatie heeft niet gereageerd op de berichten.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA) - Bij een treinongeluk in Slowakije zijn zeker 79 mensen gewond geraakt, melden autoriteiten. Eerder werd bericht over ongeveer 30 gewonden. Twee passagierstreinen botsten zondagavond frontaal op elkaar op ongeveer 20 kilometer van hoofdstad Bratislava. Geen van de gewonden zou in levensgevaar zijn.
2 uur geleden