Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin verdedigt in interview met Carlson oorlog tegen Oekraïne

Poetin verdedigt in interview met Carlson oorlog tegen Oekraïne

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft geen enkele bedoeling om meer oorlog in Europa te voeren. Dat zei Vladimir Poetin in een twee uur durend interview met de Amerikaanse presentator Tucker Carlson, waarin de Russische president de oorlog tegen Oekraïne verdedigde. Het interview werd vlak voor middernacht gepubliceerd op de website van Carlson, die tot vorig jaar werkte voor Fox News. In de video wordt Poetin in het Engels nagesynchroniseerd.

Poetin zegt in het interview dat er geen intentie is om landen als Polen of Letland aan te vallen. Dat zou Rusland alleen doen als de agressie van die landen komt. Ook denkt hij dat de oorlog in Oekraïne snel opgelost kan worden als het Westen stopt met wapenleveranties en het door Rusland gewonnen territorium accepteert. Volgens hem wil de NAVO mensen intimideren met het statement dat Rusland andere landen bedreigt.

In een lang betoog verhaalde hij onder meer hoe de Russische staat ontstond en hoe Europa er uitzag in de negende eeuw. Delen van Oekraïne hebben lang tot Rusland behoord, zei Poetin.

Poetin vertelde Carlson dat hij een goede relatie had met de Republikeinse presidenten George W. Bush en Donald Trump en dat hij zich niet herinnert wanneer hij de Democratische president Joe Biden voor het laatst heeft gesproken. Hij zegt bereid te zijn om te onderhandelen over de vrijlating van de Amerikaan Evan Gershkovich, journalist van The Wall Street Journal, die al bijna een jaar in voorarrest zit voor vermeende spionage.

Verder kwam ook het opblazen van de gaspijpleidingen van het project Nord Stream ter sprake. Daarbij grapte Poetin dat Carlson daar zelf mogelijk achter zit, al gaf hij daarna aan dat de CIA in ieder geval geen alibi heeft.

Het interview werd dinsdag al opgenomen. Carlson gaf van tevoren aan de Russische president te willen interviewen, omdat hij vindt dat het Amerikaanse kijkerspubliek het Russische perspectief op de oorlog in Oekraïne onvoldoende begrijpt. De oud-presentator van Fox News is een omstreden figuur en wordt gezien als pro-Trump. Hij moest bij de tv-zender stoppen om zijn beweringen over verkiezingsfraude in de VS, waarop hij voor zichzelf begon.

Carlson zei onlangs zelf dat hij de kans kreeg om Poetin te interviewen, omdat hij de enige westerse journalist is die de moeite had genomen om zo'n interview aan te vragen. Dat werd vervolgens tegengesproken door de woordvoerder van de president, Dmitri Peskov. Volgens hem komen tal van verzoeken binnen, maar worden die afgewezen omdat die media te anti-Russisch zijn.

Meer uit Buitenland

Trump vindt Amerikaanse grondtroepen in Iran tijdverspilling

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.

34 minuten geleden
Teheran hevig onder vuur, Israël kondigt 'nieuwe fase' aan

TEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.

1 uur geleden
Trump: Iran wil een akkoord sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."

7 uur geleden
Ook Huis VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.

7 uur geleden
Europol waarschuwt voor verhoogde dreiging EU door oorlog Iran

MADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.

9 uur geleden
NAVO versterkt raketverdediging na Iraanse raket richting Turkije

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.

9 uur geleden
Frans evacuatievliegtuig moest omkeren om raketvuur Midden-Oosten

PARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."

11 uur geleden