Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin verdedigt in interview met Carlson oorlog tegen Oekraïne

Poetin verdedigt in interview met Carlson oorlog tegen Oekraïne

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft geen enkele bedoeling om meer oorlog in Europa te voeren. Dat zei Vladimir Poetin in een twee uur durend interview met de Amerikaanse presentator Tucker Carlson, waarin de Russische president de oorlog tegen Oekraïne verdedigde. Het interview werd vlak voor middernacht gepubliceerd op de website van Carlson, die tot vorig jaar werkte voor Fox News. In de video wordt Poetin in het Engels nagesynchroniseerd.

Poetin zegt in het interview dat er geen intentie is om landen als Polen of Letland aan te vallen. Dat zou Rusland alleen doen als de agressie van die landen komt. Ook denkt hij dat de oorlog in Oekraïne snel opgelost kan worden als het Westen stopt met wapenleveranties en het door Rusland gewonnen territorium accepteert. Volgens hem wil de NAVO mensen intimideren met het statement dat Rusland andere landen bedreigt.

In een lang betoog verhaalde hij onder meer hoe de Russische staat ontstond en hoe Europa er uitzag in de negende eeuw. Delen van Oekraïne hebben lang tot Rusland behoord, zei Poetin.

Poetin vertelde Carlson dat hij een goede relatie had met de Republikeinse presidenten George W. Bush en Donald Trump en dat hij zich niet herinnert wanneer hij de Democratische president Joe Biden voor het laatst heeft gesproken. Hij zegt bereid te zijn om te onderhandelen over de vrijlating van de Amerikaan Evan Gershkovich, journalist van The Wall Street Journal, die al bijna een jaar in voorarrest zit voor vermeende spionage.

Verder kwam ook het opblazen van de gaspijpleidingen van het project Nord Stream ter sprake. Daarbij grapte Poetin dat Carlson daar zelf mogelijk achter zit, al gaf hij daarna aan dat de CIA in ieder geval geen alibi heeft.

Het interview werd dinsdag al opgenomen. Carlson gaf van tevoren aan de Russische president te willen interviewen, omdat hij vindt dat het Amerikaanse kijkerspubliek het Russische perspectief op de oorlog in Oekraïne onvoldoende begrijpt. De oud-presentator van Fox News is een omstreden figuur en wordt gezien als pro-Trump. Hij moest bij de tv-zender stoppen om zijn beweringen over verkiezingsfraude in de VS, waarop hij voor zichzelf begon.

Carlson zei onlangs zelf dat hij de kans kreeg om Poetin te interviewen, omdat hij de enige westerse journalist is die de moeite had genomen om zo'n interview aan te vragen. Dat werd vervolgens tegengesproken door de woordvoerder van de president, Dmitri Peskov. Volgens hem komen tal van verzoeken binnen, maar worden die afgewezen omdat die media te anti-Russisch zijn.

Meer uit Buitenland

Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

33 minuten geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

39 minuten geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

3 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

4 uur geleden
Iran: weg naar mogelijk akkoord met VS ingeslagen

GENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.

5 uur geleden