Poetin van plan Assad te ontmoeten in Moskou
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de verdreven Syrische dictator Bashar al-Assad nog niet gesproken sinds die in Moskou is, maar is dat wel van plan. Hij zei dat donderdag tijdens zijn jaarlijkse persconferentie.
Poetin vertelde Assad te zullen vragen naar de vermiste Amerikaanse journalist Austin Tice. De journalist werd in 2012 ontvoerd in Damascus. Het is niet bekend waar hij is en of hij nog in leven is. Sinds de onverwachte val van Assads regime eerder deze maand is de hoop ontstaan dat de Amerikaan vrijkomt.
Assad vluchtte naar Moskou na een verrassend snelle opmars van rebellen, die inmiddels de machthebbers in Syrië zijn. Hij liet begin deze week voor het eerst van zich horen via een bericht op Telegram. Daarin zei Assad dat hij Syrië niet wilde verlaten, maar dat hij door Rusland gedwongen was te vertrekken.
Volgens Poetin is het einde van Assads regime geen "nederlaag" voor Rusland. "We gingen tien jaar geleden naar Syrië om te voorkomen dat er een terroristische enclave werd gecreëerd. Over het algemeen hebben we ons doel bereikt", aldus de president. Hij zei verder dat met de nieuwe machthebbers wordt gesproken over het behouden van de Russische legerbasissen in Syrië.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.
11 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.
18 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft er bij Washington en de internationale gemeenschap "dringend" op aangedrongen te helpen een einde te maken aan de Israëlische aanvallen op zijn land. Zondag kwamen daarbij volgens het Libanese ministerie van Volksgezondheid zeker zeven mensen om het leven, ondanks een bestand en een raamovereenkomst die bedoeld zijn om het geweld te stoppen.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - De CDU-lijsttrekker in Saksen-Anhalt heeft erkend dat zijn partij heeft gefaald bij de deelstaatsverkiezingen. "Het is voor ons een nederlaag", aldus Sven Schulze, de huidige premier van Saksen-Anhalt, bij de Duitse omroep ARD.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA/RTR) - Alternative für Deutschland (AfD) heeft "geschiedenis geschreven" bij de verkiezingen in Saksen-Anhalt, stelt lijsttrekker Ulrich Siegmund. De radicaalrechtse partij kan volgens Duitse media rekenen op zeker 44 procent van de stemmen.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP) - In de Indiase hoofdstad New Delhi is een woongebouw ingestort, waarbij zeker drie doden zijn gevallen. Dat melden diverse Indiase media, waaronder de krant The Hindu en de nieuwszenders NDTV en WION.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - Alternative für Deutschland (AfD) is volgens prognoses de grootste partij geworden bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. De radicaalrechtse partij kreeg 44 tot 44,5 procent van de stemmen, melden de Duitse nieuwszenders ARD en ZDF.
4 uur geleden