Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin van plan Assad te ontmoeten in Moskou

Poetin van plan Assad te ontmoeten in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de verdreven Syrische dictator Bashar al-Assad nog niet gesproken sinds die in Moskou is, maar is dat wel van plan. Hij zei dat donderdag tijdens zijn jaarlijkse persconferentie.

Poetin vertelde Assad te zullen vragen naar de vermiste Amerikaanse journalist Austin Tice. De journalist werd in 2012 ontvoerd in Damascus. Het is niet bekend waar hij is en of hij nog in leven is. Sinds de onverwachte val van Assads regime eerder deze maand is de hoop ontstaan dat de Amerikaan vrijkomt.

Assad vluchtte naar Moskou na een verrassend snelle opmars van rebellen, die inmiddels de machthebbers in Syrië zijn. Hij liet begin deze week voor het eerst van zich horen via een bericht op Telegram. Daarin zei Assad dat hij Syrië niet wilde verlaten, maar dat hij door Rusland gedwongen was te vertrekken.

Volgens Poetin is het einde van Assads regime geen "nederlaag" voor Rusland. "We gingen tien jaar geleden naar Syrië om te voorkomen dat er een terroristische enclave werd gecreëerd. Over het algemeen hebben we ons doel bereikt", aldus de president. Hij zei verder dat met de nieuwe machthebbers wordt gesproken over het behouden van de Russische legerbasissen in Syrië.

Meer uit Buitenland

Rutte en NAVO-landen houden eerste NAVO-Oekraïne-raad in Kyiv

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen.

55 minuten geleden
Zelensky meldt aanvallen op olie en basis Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.

1 uur geleden
Luchthaven Koeweit gesloten na schade door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.

2 uur geleden
Trump steunt rechtse presidentskandidaat in Colombia

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.

6 uur geleden
Nederlandse viroloog in VS aangeklaagd voor invoer mpox-virus

DETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.

6 uur geleden
Iran vuurt raketten af op Koeweit en Bahrein, VS slaan terug

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.

8 uur geleden
Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

19 uur geleden