Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin van plan Assad te ontmoeten in Moskou

Poetin van plan Assad te ontmoeten in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de verdreven Syrische dictator Bashar al-Assad nog niet gesproken sinds die in Moskou is, maar is dat wel van plan. Hij zei dat donderdag tijdens zijn jaarlijkse persconferentie.

Poetin vertelde Assad te zullen vragen naar de vermiste Amerikaanse journalist Austin Tice. De journalist werd in 2012 ontvoerd in Damascus. Het is niet bekend waar hij is en of hij nog in leven is. Sinds de onverwachte val van Assads regime eerder deze maand is de hoop ontstaan dat de Amerikaan vrijkomt.

Assad vluchtte naar Moskou na een verrassend snelle opmars van rebellen, die inmiddels de machthebbers in Syrië zijn. Hij liet begin deze week voor het eerst van zich horen via een bericht op Telegram. Daarin zei Assad dat hij Syrië niet wilde verlaten, maar dat hij door Rusland gedwongen was te vertrekken.

Volgens Poetin is het einde van Assads regime geen "nederlaag" voor Rusland. "We gingen tien jaar geleden naar Syrië om te voorkomen dat er een terroristische enclave werd gecreëerd. Over het algemeen hebben we ons doel bereikt", aldus de president. Hij zei verder dat met de nieuwe machthebbers wordt gesproken over het behouden van de Russische legerbasissen in Syrië.

Meer uit Buitenland

Tientallen gewonden in Panama na zware aardbeving

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.

5 minuten geleden
Doden en gewonden in Oekraïne na nieuwe aanvallen

ZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker acht levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.

6 minuten geleden
Leider Taiwan: meer geld naar defensie om oorlog te voorkomen

TAIPEI (ANP/AFP) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.

1 uur geleden
Indiase hoofdstad afgegrendeld in aanloop naar jongerenprotest

NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.

2 uur geleden
Enkele gewonden na zware aardbeving Panama

PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.

3 uur geleden
Orkaan Isaias komt aan land in Florida

DESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.

6 uur geleden
Trump: nog geen beslissing over livestream van executie

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde nog niet bevestigen of er een livestream komt van een omstreden executie begin december. "Daar moet nog een beslissing over worden genomen", zei Trump vrijdagavond tegen verslaggevers.

9 uur geleden