Poetin trakteert gepensioneerden kort voor verkiezingen
MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - Kort voor de parlementsverkiezingen in Rusland ontvangen gepensioneerden eenmalig 10.000 roebel (115 euro). Het geld moet in september worden uitbetaald, staat in een decreet dat president Vladimir Poetin dinsdag tekende.
Volgens oppositieleden is het douceurtje een poging om stemmen te kopen voor Poetins partij Verenigd Rusland. Leonid Volkov, een bondgenoot van de gedetineerde oppositieleider Aleksej Navalni, ziet het als "propaganda en omkoping van kiezers".
Ouderen in Rusland hebben het financieel zwaar. De extra bijdrage komt neer op grofweg een verdubbeling van het maandelijks staatspensioen. Poetin zei onlangs dat gepensioneerden het zwaarst zijn getroffen door de inflatie van 6,5 procent.
De stembusgang staat gepland voor 17 tot 19 september. Verenigd Rusland krijgt in de peilingen ongeveer 30 procent van de stemmen, 10 procentpunt minder dan bij de uitslag van de vorige verkiezingen voor het lagerhuis in 2016. De regering heeft de afgelopen tijd geprobeerd de oppositie en onafhankelijke media de mond te snoeren.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne krijgt stevige Amerikaanse veiligheidsgaranties na het einde van de Russische oorlog tegen het land. Het gaat om garanties die vergelijkbaar zijn met die van het westerse militaire NAVO-bondgenootschap, aldus een Amerikaanse functionaris.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump suggereert dat de dood van regisseur Rob Reiner kwam door "de woede die hij bij anderen veroorzaakte door zijn enorme, onwrikbare en ongeneeslijke aandoening, bekend als Trump Derangement Syndrome", een term die Trump gebruikt voor mensen die kritisch op hem zijn. Dat schrijft de Amerikaanse president op Truth Social.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het is uiterst onzeker of de EU-regeringsleiders tijdens hun top later deze week instemmen met het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Ik ben van nature optimistisch, maar ik zie ook hoe moeilijk het is", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een bijeenkomst met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze durft geen schatting te geven van hoe groot de kans is dat er deze week een akkoord komt.
18 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft een reeks bomaanslagen verijdeld met doelwitten in de staat Californië, zegt minister van Justitie Pam Bondi. De daders wilden volgens haar ook agenten en voertuigen van de immigratiedienst ICE aanvallen.
19 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie houdt maar slecht overzicht of miljoenen euro's die van fraudeurs worden teruggevorderd, ook daadwerkelijk worden terugbetaald. Dat stelt de Europese Rekenkamer (ERK) maandag vast in een onderzoek naar de belangrijkste fraudebestrijdingsorganen van de EU.
43 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De zoon van regisseur Rob Reiner, Nick Reiner, is gearresteerd, meldt de politie van Los Angeles. De Amerikaanse regisseur en zijn vrouw werden zondag dood aangetroffen in hun huis in LA. De politie gaat uit van een misdrijf.
56 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Zeker vijf tankers onderweg naar Venezuela zijn omgedraaid sinds de Verenigde Staten een vaartuig in de buurt van dat land in beslag hebben genomen. Dat blijkt maandag uit gegevens van scheepsmonitoring.
59 minuten geleden