Poetin tijdens concert in Moskou: de overwinning zal aan ons zijn
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft op het Rode Plein in Moskou, tijdens een concert ter viering van de annexatie van vier Oekraïense gebieden, gezegd dat "de overwinning aan ons zal zijn". Ook verwelkomde hij de inwoners van de gebieden die hij opeist.
Het concert in de Russische hoofdstad volgde nadat Poetin tijdens een ceremonie zijn handtekening had gezet onder documenten waarmee hij Donetsk, Loehansk, Cherson en Zaporizja annexeerde. Rusland heeft deze regio's niet volledig ingenomen. Daar wordt ruim zeven maanden na het uitbreken van de oorlog nog steeds gevochten.
Poetin verklaarde op het Rode Plein er alles aan te zullen doen om de mensen in de "nieuwe regio's" te steunen. "Rusland opent niet alleen de deuren van zijn huis voor deze mensen, het opent zijn hart. Welkom thuis." Dat zei de president tegen de duizenden uitgenodigde toeschouwers van het op televisie uitgezonden concert.
De internationale gemeenschap heeft de annexaties sterk veroordeeld. Eerder was er ook al internationaal kritiek op de referenda die voorafgaand aan de annexaties werden gehouden. Afgelopen week werden in bezette delen van de vier regio's volksraadplegingen gehouden, waarbij volgens de officiële uitslagen inwoners massaal stemden voor toetreding tot Rusland. Veel landen spreken van schijnreferenda waarvan de uitslagen van tevoren al vaststonden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
9 uur geleden