
Poetin tekent wet waardoor hij tot 2036 president kan blijven
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een wet ondertekend waardoor hij tot 2036 staatshoofd kan blijven als hij zich kandidaat stelt en wordt gekozen, meldt persbureau TASS. Zijn ambtstermijn loopt af in 2024, waarna de 68-jarige politicus nog twee keer presidentskandidaat kan zijn en twee termijnen van zes jaar kan dienen.
Ruim driekwart van de opgekomen kiezers stemde vorig jaar juli in een referendum voor aanpassingen in de grondwet waardoor Poetin langer aan de macht kan blijven. Het Kremlin noemde het resultaat destijds een bewijs van het vertrouwen van de bevolking in Poetin. Het parlement stemde vorige maand in met de wetswijziging.
De voormalige KGB-spion is al de langstzittende leider sinds de communistische Sovjet-dictator Josef Stalin. Hij wist eerder de beperking op het maximale aantal ambtstermijnen van de president te omzeilen door tijdelijk premier te worden.
Poetin domineert de Russische politiek al ruim twintig jaar. Hij heeft naar eigen zeggen nog niet besloten of hij nog een keer wil meedoen aan de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
NAGASAKI (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Nagasaki stilgestaan bij de atoombom die tijdens de Tweede Wereldoorlog tachtig jaar geleden op de Japanse stad viel. Burgemeester Shiro Suzuki waarschuwde tijdens de herdenking dat de huidige wereldwijde conflicten tot een nieuwe nucleaire oorlog kunnen leiden.
33 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - Een internationale groep van vier astronauten heeft het ruimtestation ISS verlaten om in een SpaceX-capsule terug te keren naar de aarde. Ze verbleven bijna vijf maanden in de ruimte.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - President Ilham Aliyev van Azerbeidzjan en premier Nikol Pasjinjan van Armenië hebben samen met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis een vredesverklaring getekend. Deze is volgens Aliyev een eerste stap naar een vredesakkoord.
4 uur geledenCORDOBA (ANP) - In de wereldberoemde Mezquita van het Spaanse Cordoba is brand uitgebroken. Sociale media tonen beelden van een brandend dak van het historische gebouw, dat nu een kathedraal is, maar ooit de belangrijkste moskee van het toenmalige Moorse Spanje was.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin om over Oekraïne te praten is op 15 augustus in de Amerikaanse staat Alaska. Dat maakte Trump vrijdagavond op Truth Social bekend. Het Kremlin heeft de ontmoeting nog niet bevestigd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het moment van een topontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump zou volgens de voorlopige plannen eind volgende week zijn. Dit heeft een bron in het Witte Huis tegen de nieuwszender NBC gezegd.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Internationale media brengen op basis van ingewijden steeds meer details naar buiten over het Amerikaanse voorstel dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het lijkt er steeds meer op dat de Russen al het veroverde gebied in het oosten van Oekraïne mogen blijven bezetten.
14 uur geleden