Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin tekent wet voor opschorting START-verdrag

Poetin tekent wet voor opschorting START-verdrag

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de wet ondertekend waarmee het ontwapeningsverdrag dat met de Verenigde Staten is gesloten, voorlopig buiten werking wordt gesteld. Rusland heeft de meest recente versie van het Verdrag voor de Vermindering van Strategische Wapens (START) opgeschorst als gevolg van de vele conflicten met de Verenigde Staten, vooral over Oekraïne, aldus Russische media.

Overleg over de uitvoering van het verdrag was al in 2021 opgeschort. De Amerikaanse president Joe Biden had begin dat jaar het uit 2010 stammende verdrag nog met vijf jaar verlengd tot 2026. Bij de ondertekening van het nieuwe START-verdrag in 2010 werd als maximum aantal kernkoppen voor elke partij 1550 gesteld. Dat was 30 procent minder dan bij de ondertekening van de voorganger van het verdrag in 2002.

Meer uit Buitenland

Marokko en Spanje willen nieuwe bestorming Ceuta voorkomen

CEUTA (ANP) - Zowel aan de Spaanse als aan de Marokkaanse kant van de grens van de Spaanse Noord-Afrikaanse exclave Ceuta wordt het aantal grensbewakers opgevoerd en wordt de controle versterkt. Na veel berichten op sociale media in de afgelopen weken vrezen de autoriteiten in beide landen dat er weer een grote toeloop op Ceuta komt op zaterdag.

1 uur geleden
Duitsland evacueert dorp Gey om naderende natuurbrand

GEY (ANP/RTR/DPA) - In Duitsland wordt een dorp geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. De evacuatie treft alle 1800 inwoners van Gey, een plaatsje op enkele tientallen kilometers van zowel Nederland als België.

2 uur geleden
Farage wint verkiezingen, keert terug in Brits parlement

CLACTON-ON-SEA (ANP) - Reform UK-leider Nigel Farage heeft zoals verwacht de tussentijdse parlementsverkiezingen in zijn kiesdistrict Clacton gewonnen en krijgt daarmee zijn zetel in het parlement terug. Hij trad ruim een maand geleden af als lid van het Lagerhuis wegens kritiek op zijn financiën en vroeg kiezers om hem opnieuw te steunen.

3 uur geleden
Gevechtsvliegtuigen halen drone neer boven Letland

RIGA (ANP/AFP) - Gevechtsvliegtuigen van de NAVO hebben vrijdag een drone neergeschoten die het luchtruim van Letland was binnengedrongen. Dat melden de Letse strijdkrachten en het bondgenootschap. Volgens het ministerie van Defensie gaat het om een "buitenlandse" drone die door Rusland is verstoord, wat erop duidt dat het om een Oekraïense afzwaaier zou gaan.

4 uur geleden
Doden door uitzonderlijke regenval in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Zeker vier mensen zijn omgekomen door zware regenval in het oosten van Japan. Duizenden reizigers strandden op luchthaven Narita bij Tokio doordat het treinverkeer was ontregeld.

4 uur geleden
Nigel Farage claimt overtuigende zege bij verkiezing Clacton

CLACTON (ANP/AFP) - De rechts-populistische Britse politicus Nigel Farage heeft zichzelf uitgeroepen tot winnaar van de tussentijdse parlementsverkiezing in Clacton. De stemmen worden nog geteld maar de leider van Reform UK heeft naar eigen zeggen een "overtuigende en overweldigende" overwinning geboekt.

5 uur geleden
Trump wil oude katapulten terug op vliegdekschepen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat nieuwe vliegdekschepen weer stoomkatapulten gebruiken om gevechtsvliegtuigen te lanceren. Hij heeft de marine opdracht gegeven het modernere elektromagnetische systeem EMALS te vervangen. De omschakeling gaat naar verwachting honderden miljoenen dollars kosten.

6 uur geleden