Poetin tegen Aziatische leiders: Russen verenigd na opstand
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tijdens een virtuele top met Aziatische leiders gezegd dat het Russische volk verenigd is na de opstand van de Wagner Groep. Het is Poetins eerste deelname aan een internationale bijeenkomst sinds de muiterij van anderhalve week geleden.
"Het Russische volk is verenigd als nooit tevoren", aldus de Russische president tijdens de top van de Shanghai Samenwerkingsverband (SCO). Volgens Poetin heeft de politiek en de gemeenschap in Rusland "duidelijk zijn eenheid getoond" en ook laten zien een "verhoogd verantwoordelijkheidsgevoel" te hebben als het gaat om het lot van Rusland.
Ook sprak de president zijn steun uit aan SCO-landen die na de muiterij hun steun aan Moskou hadden uitgesproken. Onder meer China, India, Oezbekistan, Pakistan behoren tot de leden van het samenwerkingsorgaan. Poetin verklaarde verder dat Rusland zich verzet en zal blijven verzetten tegen "externe druk, sancties en provocaties".
Poetin kreeg eind vorige maand te maken met een opstand van de Wagner Groep, het huurlingenleger van zijn voormalige vertrouweling Jevgeni Prigozjin. De paramilitairen namen in korte tijd een Zuid-Russische stad in en trokken snel op richting Moskou. De opstand eindigde met een deal tussen Prigozjin en het Kremlin.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
7 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
4 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
6 uur geleden