Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin tegen Aziatische leiders: Russen verenigd na opstand

Poetin tegen Aziatische leiders: Russen verenigd na opstand

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tijdens een virtuele top met Aziatische leiders gezegd dat het Russische volk verenigd is na de opstand van de Wagner Groep. Het is Poetins eerste deelname aan een internationale bijeenkomst sinds de muiterij van anderhalve week geleden.

"Het Russische volk is verenigd als nooit tevoren", aldus de Russische president tijdens de top van de Shanghai Samenwerkingsverband (SCO). Volgens Poetin heeft de politiek en de gemeenschap in Rusland "duidelijk zijn eenheid getoond" en ook laten zien een "verhoogd verantwoordelijkheidsgevoel" te hebben als het gaat om het lot van Rusland.

Ook sprak de president zijn steun uit aan SCO-landen die na de muiterij hun steun aan Moskou hadden uitgesproken. Onder meer China, India, Oezbekistan, Pakistan behoren tot de leden van het samenwerkingsorgaan. Poetin verklaarde verder dat Rusland zich verzet en zal blijven verzetten tegen "externe druk, sancties en provocaties".

Poetin kreeg eind vorige maand te maken met een opstand van de Wagner Groep, het huurlingenleger van zijn voormalige vertrouweling Jevgeni Prigozjin. De paramilitairen namen in korte tijd een Zuid-Russische stad in en trokken snel op richting Moskou. De opstand eindigde met een deal tussen Prigozjin en het Kremlin.

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

17 minuten geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

1 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

1 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

2 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

7 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

8 uur geleden