Poetin tegen Aziatische leiders: Russen verenigd na opstand
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tijdens een virtuele top met Aziatische leiders gezegd dat het Russische volk verenigd is na de opstand van de Wagner Groep. Het is Poetins eerste deelname aan een internationale bijeenkomst sinds de muiterij van anderhalve week geleden.
"Het Russische volk is verenigd als nooit tevoren", aldus de Russische president tijdens de top van de Shanghai Samenwerkingsverband (SCO). Volgens Poetin heeft de politiek en de gemeenschap in Rusland "duidelijk zijn eenheid getoond" en ook laten zien een "verhoogd verantwoordelijkheidsgevoel" te hebben als het gaat om het lot van Rusland.
Ook sprak de president zijn steun uit aan SCO-landen die na de muiterij hun steun aan Moskou hadden uitgesproken. Onder meer China, India, Oezbekistan, Pakistan behoren tot de leden van het samenwerkingsorgaan. Poetin verklaarde verder dat Rusland zich verzet en zal blijven verzetten tegen "externe druk, sancties en provocaties".
Poetin kreeg eind vorige maand te maken met een opstand van de Wagner Groep, het huurlingenleger van zijn voormalige vertrouweling Jevgeni Prigozjin. De paramilitairen namen in korte tijd een Zuid-Russische stad in en trokken snel op richting Moskou. De opstand eindigde met een deal tussen Prigozjin en het Kremlin.
Meer uit Buitenland
DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
5 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
10 uur geleden