Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin steunt Erdogan in aanstaande Turkse verkiezingen

Poetin steunt Erdogan in aanstaande Turkse verkiezingen

MOSKOU/ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin steunt zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan in de presidents- en parlementsverkiezingen die op 14 mei in Turkije worden gehouden. Poetin zei dit in een videotoespraak bij de inhuldiging van de eerste Turkse kerncentrale, die door het Russische bedrijf Rosatom is gebouwd. Ook Erdogan sprak per videoverbinding: buikgriep had hem verhinderd de ceremonie aan de Turkse zuidkust in persoon bij te wonen.

Erdogan, premier van 2003 tot 2014 en sindsdien president, wacht een zware verkiezingsstrijd. Hij wordt uitgedaagd door een verband van zes oppositiepartijen. Zij hebben Kemal Kilicdaroglu gekozen als presidentskandidaat. Deze 74-jarige leider van de Republikeinse Volkspartij (CHP) is volgens peilingen zeker niet kansloos. Mede door de hoge inflatie en de wegzakkende lira is Erdogans populariteit in Turkije gedaald.

Poetin en Erdogan spraken elkaar voor het evenement bij de kerncentrale per telefoon. Behalve de kerncentrale bespraken de twee de graandeal in de Zwarte Zee en de situatie in Oekraïne, zo lieten de kantoren van de presidenten weten. Na afloop zei Poetin dat beide landen de samenwerking op economisch, handels- en landbouwgebied gaan verdiepen.

Meer uit Buitenland

Wizz Air-vliegtuig wijkt om bomdreiging uit naar Boedapest

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Daar is het toestel veilig onder begeleiding geland op de internationale luchthaven.

23 minuten geleden
China spreekt steun aan Iran uit bij beschermen soevereiniteit

BEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.

38 minuten geleden
Honderden verwelkomen Britse avonturier na tocht van 28 jaar

HULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.

1 uur geleden
EU veroordeelt militaire escalatie door de Houthi's in Jemen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.

1 uur geleden
Rusland: maandelijks hulp voor uitgehongerd Oekraïens Olesjky

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - De benarde Oekraïense stad Olesjky kan maandelijks humanitaire hulptransporten verwachten, zegt bezetter Rusland. Dat zou het land met bemiddelaar Melania Trump hebben afgesproken nu niet alle inwoners een gevechtspauze hebben aangegrepen om een veilig heenkomen te zoeken.

3 uur geleden
Israëlisch leger trekt zich terug uit Hebron op de Westoever

HEBRON (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zich teruggetrokken uit Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever na een militaire operatie, aldus een militaire functionaris. De operatie begon nadat twee Palestijnen twee Israëlische soldaten hadden doodgeschoten in Hebron. De schutters werden hierna zelf gedood.

3 uur geleden
Belgische koning neemt ontslag premier De Wever in beraad

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever heeft maandagochtend zijn ontslag ingediend bij de koning, maar dat is niet direct aanvaard. Koning Filip roept alle betrokken partijen op om alsnog tot een akkoord te komen. De Wever moet vrijdag weer naar de koning.

3 uur geleden