Poetin spreekt via videoverbinding op BRICS-top over samenwerking
JOHANNESBURG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft via een videoverbinding gesproken op de BRICS-top in Zuid-Afrika. Poetin is zelf de grote afwezige, omdat er een internationaal arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof tegen hem is uitgevaardigd. In zijn plaats heeft hij buitenlandminister Sergej Lavrov naar Johannesburg gestuurd.
Poetin sprak daarom via een videoverbinding met zijn collega's uit Brazilië, India, China en Zuid-Afrika, die allemaal wel aanwezig zijn op de top. Hij had het over de economische samenwerking tussen de opkomende landen. Volgens de Russische president is het belangrijk dat de landen binnen BRICS elkaar als gelijken behandelen en elkaars belangen respecteren. Hij denkt dat de meerderheid van de wereldgemeenschap achter het beleid van de landenclub staat, dat vooral op handel is gericht. De vijf lidstaten zijn samen goed voor meer dan 40 procent van de wereldbevolking. Op deze top wordt besproken of BRICS meer leden moet toevoegen.
Toen in maart bekend werd dat het Internationaal Strafhof een arrestatiebevel tegen Poetin uitvaardigde, hield zijn mogelijke komst de gemoederen in Zuid-Afrika maandenlang bezig. Als lid van dat hof zou Zuid-Afrika verplicht zijn om hem te arresteren als hij voet aan land zou zetten. De Zuid-Afrikaanse regering ziet Rusland als een bevriend land en zat daarom in een lastige situatie. Een maand geleden sprak het land af met Poetin dat hij niet zou komen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
9 uur geleden