Poetin: spanningen als Zweden en Finland lid worden van NAVO
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin sluit spanningen met Zweden en Finland niet uit als zij lid worden van de NAVO. Rusland zal reageren als de NAVO zich met haar middelen in de twee Noord-Europese landen vestigt.
Poetin, die zijn leger eind februari Oekraïne liet binnenvallen, reageert met zijn dreigementen op de aanstaande toetreding van Zweden en Finland tot het westerse defensiebondgenootschap. De Zweden en Finnen willen na jarenlange neutraliteit juist lid worden van de NAVO door de Russische agressie tegen Oekraïne.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische interim-president Ahmed al-Sharaa heeft een jaar na de val van dictator Bashar al-Assad opgeroepen tot eenheid. Volgens hem moeten alle burgers met elkaar samenwerken om een sterk en stabiel land te kunnen bouwen.
16 minuten geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitairen van de Soedanese Rapid Support Forces hebben het grootste olieveld van het land veroverd, meldt de faciliteit. De productie is stilgelegd en al het personeel is geëvacueerd naar Zuid-Soedan.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor Europa een belangrijke bondgenoot en economische partner, maar ze moeten wel de soevereiniteit van Europa respecteren. "Bondgenoten moeten zich niet bemoeien met het leven en met de interne politieke keuzes van deze bondgenoten", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. "Inmenging in het politieke leven van Europa kunnen we niet accepteren", zei hij op een bijeenkomst van het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zeven EU-regeringsleiders pleiten in een brief aan EU-kopstukken voor het gebruik van Russische bevroren tegoeden voor steun aan Oekraïne. Het gebruik van die tegoeden is volgens hen de meest financieel haalbare en politiek realistische oplossing voor de financiële nood van Oekraïne, schrijven de leiders van onder meer Polen, Zweden en Finland.
2 uur geledenHNOM PENH (ANP/AFP/RTR) - Bij Thaise luchtaanvallen in het grensgebied met Cambodja zijn vier Cambodjaanse burgers om het leven gekomen. Dat meldt Neth Pheaktra, de minister van Informatie van het land. Zeker negen andere burgers zouden gewond zijn geraakt. Volgens Pheaktra vonden de aanvallen plaats in de grensprovincies Oddar Meanchey en Preah Vihear.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben maandag bij de presentatie van hun noodhulpoproep voor 2026 scherpe kritiek geuit op de wereldwijde "apathie" tegenover grootschalig menselijk leed. De VN vraagt minimaal 23 miljard dollar (zo'n 20 miljard euro) om 87 miljoen mensen te helpen in onder meer Gaza, Oekraïne, Soedan, Haïti en Myanmar, maar waarschuwt dat grote bezuinigingen op ontwikkelingshulp dit bemoeilijken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
9 uur geleden