Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: samenwerken bij ontwikkelen coronavaccin

Poetin: samenwerken bij ontwikkelen coronavaccin

NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil samenwerken bij de ontwikkeling van coronavaccins. De leider van Rusland kondigde aan binnenkort een onlineconferentie te willen houden voor landen die hiervoor belangstelling hebben.

Rusland zelf heeft in recordtijd een vaccin ontwikkeld, dat inmiddels wordt toegepast. Westerse landen plaatsen hier hun vraagtekens bij. Poetin zei het "betrouwbare, veilige en effectieve" vaccin ook aan andere landen te willen verstrekken.

Poetin deed zijn aanbod in een videoboodschap voor de Algemene Vergadering van Verenigde Naties. In verband met de coronamaatregelen zijn op de jaarlijkse bijeenkomst van de VN-lidstaten geen leiders aanwezig.

De Russische president riep verder op tot versterking van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de VN in de strijd tegen corona. De Verenigde Staten daarentegen vinden dat de organisatie slecht op de uitbraak heeft gereageerd en draaiden de geldkraan dicht.

Meer uit Buitenland

Cel voor Koreaanse oud-president om schenden financieringswet

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is in eerste aanleg veroordeeld tot twee jaar cel voor het schenden van wetgeving rond de financiering van politieke partijen. Ook is er beslag gelegd op onder diezelfde wet onrechtmatig verkregen geld.

14 minuten geleden
Doden en gewonden bij droneaanval in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij Oekraïense droneaanvallen op de regio rond Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen en vijf gewond geraakt. Dat heeft het plaatselijke bewind maandag bekendgemaakt.

19 minuten geleden
Nog steeds geen akkoord over 21e EU-sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben nog steeds geen overeenstemming over het 21e EU-sanctiepakket tegen Rusland. De ambassadeurs van de lidstaten hebben daar de afgelopen week, inclusief zondag, zonder resultaat over vergaderd. Maandag wordt er tijdens de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel verder over gesproken, maar er wordt geen overeenkomst verwacht.

1 uur geleden
Kallas: situatie Westoever maakt tweestatenoplossing moeilijker

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas waarschuwt dat de situatie op de Westelijke Jordaanoever het "steeds onmogelijker" maakt om tot een tweestatenoplossing te komen. Dat zei ze maandag voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken, waar over een mogelijk verbod op handel uit de bezette Israëlische nederzettingen wordt gesproken.

1 uur geleden
Jurassic Park-acteur Sam Neill (78) onverwacht overleden

SYDNEY (ANP) - De Nieuw-Zeelandse acteur Sam Neill is onverwacht overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in de Australische plaats Sydney, omringd door familie, zo maakten zijn nabestaanden bekend.

1 uur geleden
Iran: Amerikaanse bases in Golf getroffen na aanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse militaire doelen in Jordanië, Bahrein en Koeweit te hebben aangevallen. Dat melden Iraanse staatsmedia. Eerder vielen de Verenigde Staten tientallen doelwitten in Iran aan.

3 uur geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben in de nacht van zondag op maandag opnieuw aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft het Amerikaanse militaire commando voor het Midden-Oosten (CENTCOM) bekendgemaakt op X.

5 uur geleden