Poetin: samenwerken bij ontwikkelen coronavaccin
NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil samenwerken bij de ontwikkeling van coronavaccins. De leider van Rusland kondigde aan binnenkort een onlineconferentie te willen houden voor landen die hiervoor belangstelling hebben.
Rusland zelf heeft in recordtijd een vaccin ontwikkeld, dat inmiddels wordt toegepast. Westerse landen plaatsen hier hun vraagtekens bij. Poetin zei het "betrouwbare, veilige en effectieve" vaccin ook aan andere landen te willen verstrekken.
Poetin deed zijn aanbod in een videoboodschap voor de Algemene Vergadering van Verenigde Naties. In verband met de coronamaatregelen zijn op de jaarlijkse bijeenkomst van de VN-lidstaten geen leiders aanwezig.
De Russische president riep verder op tot versterking van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de VN in de strijd tegen corona. De Verenigde Staten daarentegen vinden dat de organisatie slecht op de uitbraak heeft gereageerd en draaiden de geldkraan dicht.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.
31 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk doet een nieuwe poging om sociale media voor minderjarigen te verbieden. President Emmanuel Macron maakte bekend dat de Europese Commissie daar maandag over wordt geïnformeerd.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA/RTR) - De Indonesische autoriteiten zoeken nog naar 129 mensen die worden vermist sinds een passagiersschip kapseisde op de Javazee. Het officiële dodental staat momenteel op zes.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.
12 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.
14 uur geledenSANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.
15 uur geleden