Poetin: samenwerken bij ontwikkelen coronavaccin
NEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil samenwerken bij de ontwikkeling van coronavaccins. De leider van Rusland kondigde aan binnenkort een onlineconferentie te willen houden voor landen die hiervoor belangstelling hebben.
Rusland zelf heeft in recordtijd een vaccin ontwikkeld, dat inmiddels wordt toegepast. Westerse landen plaatsen hier hun vraagtekens bij. Poetin zei het "betrouwbare, veilige en effectieve" vaccin ook aan andere landen te willen verstrekken.
Poetin deed zijn aanbod in een videoboodschap voor de Algemene Vergadering van Verenigde Naties. In verband met de coronamaatregelen zijn op de jaarlijkse bijeenkomst van de VN-lidstaten geen leiders aanwezig.
De Russische president riep verder op tot versterking van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de VN in de strijd tegen corona. De Verenigde Staten daarentegen vinden dat de organisatie slecht op de uitbraak heeft gereageerd en draaiden de geldkraan dicht.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABEBA/NEW YORK (ANP/RTR) - Ethiopië heeft in een brief aan de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties geëist dat het buurland Eritrea zijn troepen terugtrekt uit Ethiopië. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken Gedion Timothewos laat de aanwezigheid van Eritrese troepen op het grondgebied van Ethiopië geen andere keuze dan dat het land zich tegen Eritrea verdedigt.
7 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR/AFP) - Zeker drie Saudische burgers zijn om het leven gekomen bij twee aanvallen op de luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de burgerluchtvaartautoriteit. De aanvallen vonden donderdag al plaats.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Burgemeester Zohran Mamdani van New York gaat van de Amerikaanse president Donald Trump eisen dat immigratiedienst ICE alle handhavingsacties in de stad staakt. Dat schreef Mamdani donderdag op X, nadat ICE een man in New York zou hebben neergeschoten.
5 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - De politie in het Belgische Luik heeft 76 mensen opgepakt tijdens studentenprotesten in de stad. Net als in Frankrijk lopen de protesten van scholieren en studenten in Luik de afgelopen dagen ook uit op rellen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De botsing tussen een vliegtuig van American Airlines en een Black Hawk-helikopter van het leger in Washington vorig jaar was het gevolg van verschillende systeemfouten. Dat staat in een onderzoeksrapport van het Amerikaanse leger, dat is ingezien door persbureau Reuters. Bij de crash kwamen 67 mensen om het leven.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Meer dan vijfhonderd mensen zijn donderdag gearresteerd bij de onderwijsprotesten in Frankrijk. Er waren in totaal meer dan 70.000 mensen op de been, meldt het ministerie. Demonstranten eisen hervormingen in het onderwijs.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump garandeert op Truth Social dat de Verenigde Staten geen aanvallen zullen uitvoeren op Iran voor de tussentijdse verkiezingen in de VS van volgende maand. Volgens hem verlopen de gesprekken tussen beide landen "productief".
14 uur geleden