
Poetin: sabotage Nord Stream uitgevoerd op staatsniveau
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Volgens de Russische president Vladimir Poetin is de sabotage aan de Nord Stream-gaspijpleidingen vorig jaar uitgevoerd op "staatsniveau". Dat zei Poetin dinsdag op de Russische staatstelevisie. Het idee dat een autonome pro-Oekraïense groep verantwoordelijk is voor de explosies doet hij af als "complete onzin".
Het is nog steeds onduidelijk wie er achter de explosies van de Nord Stream-leidingen zit. Duitsland, Zweden en Denemarken zijn onderzoeken gestart naar de toedracht van de sabotage. Afgelopen week publiceerden media in Duitsland, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk berichten dat waarschijnlijk een pro-Oekraïense groep achter de sabotage zit. Er zouden geen bewijzen zijn dat de Oekraïense regering erbij betrokken was. President Zelensky heeft de suggestie van Oekraïense betrokkenheid afgedaan als "belachelijk".
Zweedse en andere Europese onderzoekers hebben gezegd dat er sprake was van een opzettelijke aanval, maar hebben nog niet gezegd wie verantwoordelijk zou zijn voor de aanval. Moskou heeft, zonder bewijs te leveren, de schuld bij westerse landen gelegd. In het tv-interview hint Poetin op Amerikaanse betrokkenheid, iets dat eerder al door de Verenigde Staten werd ontkend.
Meer uit Buitenland
ZAGREB (ANP) - In Zagreb zijn zaterdagavond 504.000 toeschouwers opgedaagd voor het concert van de omstreden rechts-nationalistische Kroatische band Thompson. Dat heeft de organisatie aan de publieke omroep HRT laten weten.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is tevreden over het gesprek dat hij vrijdag voerde met de Amerikaanse president Donald Trump. "Het was waarschijnlijk het beste gesprek dat we tot nu toe hebben gevoerd, en ook het productiefste", zei hij in een videoboodschap.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk heeft op X de oprichting van een nieuwe politieke partij in de Verenigde Staten aangekondigd: the America Party. De voormalige bondgenoot van president Donald Trump vroeg vrijdag, op de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag, zijn volgers in een poll op X of zij een nieuwe partij wilden.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.
9 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.
11 uur geleden