Poetin: Rusland open voor directe vredesgesprekken met Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft maandag voor het eerst in jaren bilaterale vredesgesprekken met Kyiv voorgesteld. Ook zei hij open te staan voor meer wapenstilstanden na een eendaags staakt-het-vuren tijdens Pasen, dat hij had voorgesteld. Beide partijen beschuldigen elkaar ervan het bestand te hebben geschonden.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky riep onlangs op tot een staakt-het-vuren van dertig dagen, waarin burgerdoelen worden ontzien. Gevraagd naar Zelensky's voorstel, zei Poetin tegen de Russische staatstelevisie: "Dit is allemaal onderwerp van zorgvuldige studie, misschien zelfs bilateraal. We sluiten dit niet uit."
Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov bevestigde later dat Poetin doelde op de mogelijkheid van directe gesprekken met Oekraïne. Het is niet bekend of beide partijen dergelijke gesprekken hebben gevoerd sinds een mislukte vredesinspanning in de eerste maanden van de oorlog drie jaar geleden.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.
6 uur geledenNIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.
7 uur geleden