Poetin: Rusland komt alle energieverplichtingen na
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland komt al zijn verplichtingen na bij de levering van energie. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin. Ook zijn de westerse sancties tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne volgens Poetin niet legitiem.
Rusland gaat door met de export van olie en gas naar het buitenland, onder meer via pijpleidingen door Oekraïne, aldus Poetin. "We respecteren al onze verplichtingen op het gebied van energieleveringen."
De Verenigde Staten hebben inmiddels de import van Russische fossiele brandstoffen verboden en ook het Verenigd Koninkrijk gaat een verbod opleggen. De Europese Unie werkt aan maatregelen om de afhankelijkheid van Russisch gas af te bouwen.
Ook heeft het Westen strenge economische sancties opgelegd aan Rusland vanwege de inval in Oekraïne. Veel westerse bedrijven vertrekken uit Rusland. Poetin zei dat zijn land rustig zal werken om zijn eigen problemen op te lossen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
51 minuten geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
2 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
3 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
5 uur geleden